Podłączenie dysku i napędu na jednej taśmie

Czy mogę podłączyć dysk ata/133 i napęd Dvd rw i jaki byscie polecili do 126 zł na komputronik.pl płyta główna to Abit An52. z góry dziękuje :slight_smile:

nec,lg, pionner

możesz, napęd na master dysk na slave.

a możesz jakos jadniej mi wyjaśnić bo jestem troche zielony :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 10.10.2007 (Sro) 21:36

a jaki napęd polecałbyś? :slight_smile:

najnowszy dostępny model jednej z tych 3 marek… :P.

napęd jest domyślnie ustawiony jako master, zworką z tyłu dysku ustaw na slave.

ok zobaczy sie :stuck_out_tongue: czy lepiej byłoby kupić na SATA??

Zawsze myślałem że dysk się ustawia na master… :? Ewentualnie napęd pod drugą taśmę

jeżeli twoja płyta jest wyposażona to tak - lepiej - zdecydowanie lepiej.

no to chyba lepiej kupie ten na SATA a mogłbyś mi jakiegos polecic? no mam 4 wejscia SATA bo teraz potrzebny byłby mi tylko do zainstalowania systemu i byłby chyba ten nie SATA tylko jakis inny

jaki masz budżet ??

najlepiej by było 320 wd seria aaks, ale też 250gb też będzie ok. alternatywą jest seagate seria 10.

Nigdy w życiu NEC i OPTIARC!! Polecam LG.

tzn dysku nie chce kupowac tylko naped dvd-rw dysk musi zostac na napęd mam 126 zł i z komputronika musi byc

nigdy w życiu to był taki film który i skończył się a jednak, więc radzę nie nadużywać tych słów, do dobre nagrywarki, ciche ( w przeciwieństwie do LG) i mało awaryjne.

Ja polecam nagrywarki Nec i Pioneer ciche są, mało awaryjne.

Napęd i dysk podłączony na jednej taśmie obniża trochę szybkość odczytu i zapisu, lepiej kup nagrywarkę na SATA to nie będzie spowalniać.

Odpowiednia konfiguracja to jest ta:

Dysk ustawiony na master i podpięty na ostatniej wtyczce taśmy a napęd ustawiony na slave i podpięty na środkowej wtyczce taśmy.

Ale da się podłączyć tak jak napisałeś.

ani ta ani ta nie jest optymalna (uwarunkowania ide - transmisja kolejkowana) - nagrywarki od zawsze lubiły “być” na master i tak zalecał zawsze producent.

Cichsze od LG to fakt ale co do awaryjności to się mylisz. Oddałem 3 nagrywarki na gwarancję pod rząd w odstępach co miesiąc… Każda nagrywarka była nowszym modelem…

ja kupuję tylko nec-i i jeszcze żaden nie trafił do serwisu. z ciekawości - jakie były objawy ?? w ciągu 3 miesięcy to żadna - nawet najgorsza marka nie psuje się 3 krotnie poza przypadkiem gdy użytkownik ją psuje (np. za duży overberning). zastanawiam się jak to możliwe że co miesiąc otrzymujesz nowy model (kolejny) skoro tak często nec nie wydaje nowych serii nagrywarek…wydaje mi się, że naciągasz prawdę.

ciekawy podpis im bardziej w prawo tym coraz większy szrot. :stuck_out_tongue:

Próbujesz być zabawny i chcesz mi dogryźć? Objawami było maksymalne spowolnienie systemu podczas nagrywania i co druga lub trzecia płyta nie dała się nigdzie odtworzyć… Najpierw miałem dwa NECi a później wymienili mi na Optiarca… Co do szrotu czy jak to tam nazywasz to sam wydaję pieniądze na sprzęt a nie za pewne tak jak tobie tatuś lub mamusia daje na wszystko i w tedy możesz pochwalić się przed kolegami, że ci nowa gierka śmiga, że hoho i jesteś mega wymiatacz. Do serwera raczej lepsza karta graficzna mi nie jest potrzebna panie szrocie.

Ja mam nagrywarkę NEC od 3 lat i jeszcze mnie nie zawiodła, sporo osobą poleciłem nagrywarki NEC i żadnej osobie jeszcze nie padła.

Zastanawia mnie czemu jak ci 2 nagrywarka padła to jej nie zmieniłeś na nagrywarkę innej marki tyko dopiero jak ci 3 padła, jak to możliwe że miałeś nowszy model co miesiąc przecież tak często nec nie wydaje nowszego modelu, coś kręcisz, nie miałeś nagrywarki Nec a się wypowiadasz, uważasz tylko markę LG a po innych jeździsz, znam takiego jednego kolega co ma dysk twardy Samsunga i powiesz mu o Seagate, Hitachi, Maxtor, Western Digital to powie ci że Samsung jest najlepszy a reszta firm robi kiepskie dysk i awaryjne a nawet nie miał dysków tych firm.

Przeczytaj co napisałem wyżej… Chyba lepiej wiem co używałem. Nie wiem czemu wypowiadasz się za mnie… Co do nagrywarek to nie uważam tylko LG. Polecam również pioneera oraz plextora jak ktoś ma więcej funduszy. Co do dysków twardych to polecam Seagate i WD :wink:

Faktycznie Nec i OPTIARC to inna firma :lol: ale to co napisałeś wyżej to są rzeczy wyssane z palca a nie prawdą.

Koniec OT bo to nie ma sensu wiesz lepiej od innych.

Widzę że zmieniłeś grafe w ciągu 2 minut szybki jesteś :stuck_out_tongue: