Podłączenie dysku twardego do laptopa

Witam wszystkich, na wstępie chciałbym zaznaczyć że nie jestem biegły w tych sprawach więc szukam pomocy tu. Przekopałem allegro ale mam wrażenie że adaptery które tam znalazłem nie będą pasować.
Mam stary dysk twardy.
Pacjent to: Barracuda 7200 500 GB ( zamieszczam zdjęcia )

wejście:

Czy taki dysk mogę podłączyć do np. laptopa i jaką przejściówkę/adapter potrzebuje ?
Z góry dziękuje za pomoc !

Pozdrawiam

Na allegro są adaptery pod dyski 3,5’’ (te z osobnym zasilaczem), ale ich najniższa cena to około 40 zł z transportem. Czy zakup takiego adaptera ma sens, zdecyduj sam.

Chcesz podłączyć jednorazowo żeby zgrać rzeczy, czy korzystać z dysku jak z magazynu danych?

Tylko i wyłącznie jednorazowo.

To kup skrętkę z krosem i podłącz po ethernecie (PC<->lapek) i zagraj dane. Jak jednorazowo to wydatek parę zł na taki krótki kabel.

Zaintrygowałeś mnie @Domker , jak się podłącza kabel ethernetowy do złącz SATA?

@Maciej92 skoro to jednorazowa akcja, podszedłbym do kogoś kto ma komputer stacjonarny, odpiął jego dyski (dla bezpieczeństwa), podłączył Twój dysk i odpalił Linuxa z pendrive’a a następnie stamtąd zgrał wszystko co potrzeba na laptopa (może być przez sieć, może być przez dodatkowy dysk zewnętrzny, pendrive’a czy cokolwiek innego). Następnie dysk sformatował, poddał procesowi nadpisywania danych (jest sporo różnych programów) żeby nikt się nie dobrał do Twoich danych które były tam poprzednio zapisane i sam wyczyszczony dysk sprzedał.

A kto mówi o SATA - chyba jasne, że chodziło o jakąś stacjonarkę i ethernetem lapka do stacjonarki.
Skróty myślowe widać nie każdy łapie.

w obecnej sytuacji chciałbym zrobić to sam w domu, szukam konkretnie przejściówki/adaptera w internecie, tylko nie wiem jakiego, cena do 100 pln
dla mnie to najprostszy sposób, ponieważ tak jak wspominałem wyżej jestem zielony jeżeli chodzi o te kwestie, więc jakaś " skrętka z krosem " nic mi nie mówi i odpada :slight_smile:
ale dziękuje za odpowiedź

Najtaniej chyba taki frankenstein

Gdzieś widziałem czytnik kart z 4 wejściami usb i starym wejściem ATA i nowym SATA w podobnej cenie co sam ten adapter może to była by lepsze opcja.

dzięki !
ale czy ja w tym dysku mam w ogóle miejsce na podłączenie zasilania ? ( spójrz prosze na zdjęcie które dodałem)

Tak. To zwykłe złącze sata, a obok zasilanie.
Możesz też dołożyć 2 dyszki i kupić ładniejszą stację dokującą, ale szkoda kasy na taką jednorazową przygodę

o coś takiego mi chodziło cena podobna a możliwoście zdecydowanie większe oraz spełnia też twoje

No i jak się podłącza 3,5’’ dyski do zewnętrznej zatoki 5,25’’ dla kart pamięci? :smiley:

kurde sorry wywaliło mnie do innej strony chdziło mi o wersje modelu
MODECOM CR-525 a nie 107, ceneo mnie oszukało -,-

Dalej nie bardzo widzę możliwość zasilenia dysku 3,5’’ z takiej zatoki, a ceny już rosną absurdalnie do potrzeb autora :wink:

I w tym wypadku wkładam dysk do takiej stacji, podłączam do zasilania i mogę działać ?

W obu moich propozycjach działa to identycznie, tylko jeden zestaw jest z ładną obudową, a drugi bez :wink:

Znalazłem stronę ale produkt przedawniony znajomy takie ma a zasilanie podpinasz z przodu w to okrągle wejście u góry po prawej stronie. (ofc odpowiednimi kablami dołączonymi)

Trzeba by poszukać czegoś podobnego w niższej cenie i pod usb. bo do lapka

W tytule jest “Podłączenie dysku twardego do laptopa” więc chyba jednak czytanie ze zrozumieniem się kłania :slight_smile:

1 polubienie