Podłączenie kart w SLI

No i pamiętajmy że w przyszłości na jakiejkolwiek lepszej płycie głównej z chociażby p35 (np msi p35 fir), można w cf wstawić 2x 3870x2 …

teścik z pclab?

przeczytaj ten:

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3640 - rozmawiałem z osobą która go pisała, kolorowo nie jest, większość testów na pclab jest tak robiona że lepiej nie mówić…

8800gt jest krótsze od hd3870x2 i gniazd zasłaniać nie będzie - o ile są rozsądnie ułożone

za to jest dużo innych, błędy w działaniu gier, ograniczanie wydajności - czytaj test na egieldzie

kupno hd3870x2 to kupno kota w worku, nowe sterowniki to zagadka, może być tak jak w przypadku hd2900xt i klapa…

Ultra w każdej grze radzi sobie dobrze. Radeon w jednych grach BARDZO dobrze a w drugich klapa. Lepiej pograć w każdą gre z dobra wydajnością niż nad połową płakać :slight_smile: Gdyby Obydwie karty kosztowały tyle samo to wziąłbym Ultre. Z obecnymi cenami wziąłbym 3870x2 i tutaj jest ta najwieksza przewaga Radeona- cena:P

Jak już napisałem w innym temacie - dziś nie ma się co spierać o lepszość czy gorszość tej karty - ATi na dziś dzięń nie ma do niej sterowników, któreby pozwoliły jej pokazac wydajność. Na dziś dzień należy tą kartę odradzić po prostu.

po co ultra? 8800gt 512mb czy 8800gts 512mb + OC i masz wydajność gtx/ultry przy niższej cenie (8800gt - 700zł 8800gt512mb - ~1000zł) a ten radek nie zejdzie poniżej 1100zł…

Porównanie do GF’a 8800 Ultra zostało wykreowane przez marketing AMD - GF 8800 Ultra już dawno nie jest dostępny w sklepach i porównywane są jego ostatnie ceny, czyli ponad 2000 złotych. A to, że GF 8800 GTS 512 Mb wolniejszy od niego nie jest (choć to rzecz jasna zależy od gry) i do tego kosztuje nieco ponad 1000 złotych to już jakoś nikt nie raczy zauważyć.

Nie dajmy sobie nawijać makaronu na uszy!

Ja to zauważyłem i wyraziłem moją opinie pare postów wyżej :slight_smile:

Gdzieś już o tym pisałem, ale HD 3870 X2 obsługiwane było już przez 7.12, a więc i przez 8.1. Wszystkie vortale testowały na specjalnie przygotowanych dla prasy sterownikach beta.

I tutaj się mylisz - tak samo w ATi jak i w nVidii są profile, z tą różnicą że w nVidii możesz w nich grzebać (zmieniac tryby pracy SLI, wyłączać SLI dla danej gry itd.), zaś w ATi nie masz takiej możliwości. Gdyby CrossFire nie opierało się na profilach to nie występowałyby tego typu problemy, jak:

Gothic III - nie działa CrossFire

Zobacz też jak sprawuje się CrossFire w NFS ProStreet, podobnie w colinie Dirt.

Ani SLI, ani CrossFire nie są dobrym wyjściem z punktu widzenia wydajności i bezprobemowości. Przeczytaj całą tą recenzję - wiele rzeczy tam zostało wyjaśnionych.

A co by było wydajniejsze. HD3870 w CF czy HD3870x2?

No właśnie to będę chciał sprawdzić, ale z racji tego, że 3870 X2 pracuje na PCI-E 1.0, zaś dwa radeony HD 3870 będą pracować na PCI-E 2.0 można sądzić, że będą szybsze od “pojedynczego” HD 3870 X2. Ale to tylko dywagacje.

A duża róznica jest w wydajności np.w 8800gts 512mb pomiędzy pci-e 1.0 a 2.0?

Panowie chyba troszke sie zeszłoz tematu :slight_smile:

Mi chodziło o to jak podłaczyć dwie karty przez SLI i czy będzie trzeba ustawiać która karta graficzna bedzie “główna” itp

na dzień dzisiejszy żadna.

zamiast zachwycać sie Radeonem HD 3870 X2 raziłby poczekać na GeForce 9800GX2 i wtedy sie okaże jaki on nieprawdę wydajny jest a porównanie radka do sli jest bez sensu

Jest z sensem za 1400zl można miec 8800GT w SLI któy go wciąga nosem… a na początku ceny beda 1500zł + Jesli chodzi o Radeona to nie warto go teraz kupic, niedopracowane sterowniki to duży problem a kto wie czy sie kiedys to zmieni? w 8800GT mamy pewniaka :slight_smile:

Jesli chodzi o GFa 9800GX2 to nawet zwykly 9800 będzie połykac tego Radeona :slight_smile: (czy ja kiedyś uzbieram kase na niego? :frowning: )

A pozatym jesli nie macie płyty z SLI to najlepszym wyborem obecnie jest 8800GTS 512. Podkręcony będzie lepszy od tego Radeon. Powiecie ze w niektorych testach Radeon jest lepszy od 8800GTS ale liczy się średnia. 8800GTS w każdej grze radzi sobie dobrze a podkręcony jest lepszy od ultry ( w normalnych rozdzielczościach) natomiast Radeon w połowie gier daje … więc chyba każdy się ze mna zgodzi że lepszym wyborem jest 8800GTS i w dodatku kosztuje ok.-1100zl

z tego jakie narazie z tego co mówią spekulacje to będzie łykać go bez odbeknięcia. 9800 bo będzie ostra rewolucja. CIekawe jakie ceny łu huuuuuuuuuu

mam nadzieję że 9800GTS nie wiecej niż 1200zł, Boże dopomóż

Pomnóż x 2

Będzie będzie, 2 miliardy tranzystorów, flopsów tyle co 3870x2, ale dodatkowo 350w zużycia energii :] 8800 są wydajne, ale architektura jest do bani, z resztą r600 ati też jest kiepskie bo braknie mu rop’ów tmu…

Dzisiaj sobie potestuje GT @ SLI na evga 780i

Co by się działo jak bym miał 3 GTXy :slight_smile:

Napisz nam jak idzie ^^