Podłączenie kart w SLI

ło matko… tak sie naczytałem i widze że mój komp na dzieńdzisiejszy to już “grat” ze szok to zadam pytanie jak ja bym sobie zrobił w przyszłości 3x 8600gt xDD… co panowie na ten temat? :stuck_out_tongue:

Nie wiem czy się da 8600 tak lączyc a pozatym to nie oplacalne ;p za tą cene bedziesz miec 8800GT a w najbliższym czasie 8800GTS bo wszystko kiedyś stanieje ;p i w dodatku trzeba miec specialną płyte. :slight_smile:

adny OT się zrobił, Błażej , jakbyś miał 3 GTX-y to byłbyś kozak, ale i tak fani ATI powiedzieliby, że 3870X2 w CrossFireX(4 karty) na płycie MSI K9A2 Platinum będzie mocniejsze

4x 3870x2 czyli łącznie 8 kart graficznych xD Ciekawie by to wyglądało acz kolwiek to chyba nie możliwe? :stuck_out_tongue:

sk91 , a co w tym przeszkadza, zasilacze też można dwa spiąć ze sobą, więc o moc nie ma problemu, a poza tym płytka MSI ma 4x PCIe 2.0 więc żadnego problemu nie będzie

Ale to moim zdaniem jest bezsensowne… Lepiej zainwestowac w jedną pożadną… a nie jakiegoś 3870x2 który ma jak zwykle niedopracowane sterowniki itd… nie wiadomo czy to poprawią.

Nie liczył bym na to,crossfire jest już od pewnego czasu i widocznej poprawy niewidać.Przy takiej konstrukcji karty zawsze będzie problem nigdy nie będzie wykożystywała 100% możliwości w 100% tytułów.Sytuacja adekfatna do SLI tylko że tu mamy szybciej dopracywowane sterowniki i mniej problemów.

Niema takiej możliwości do uruchomienia 4x 3870X2 co najwyżej 2x3870X2w crossfireX

Owszem, max to 2x 3870x2, co nie zmienia faktu że taki config miałby porównywalną wydajnośc do 3 gtx’ów z uwagi na większe straty wydajności w sli w porównaniu do sprzętowego cf jakie jest w każdym z 3870x2.

ps. Do natrętnych komentarzy w innych tematech… 3870x2 miał premierę 6 dni temu…

Fajne bajki opowiadasz - nie ma co :smiley:

HD 3870 X2 pod względem sprzetowego czy programowego crossfire nie różni się niczym od dwóch HD 3870 - no może oprócz tego, że dwa HD 3870 pracują na PCI-E 2.0, a ten “X2” na 1.0/1.1. Pokaż mi tez dowody na to, że SLI w większym stopniu obciąża procesor niż CrossFire.

Jakiekolwiek testy 1 vs 2 vs 3 karty graficzne na to wskazują, im więcej kart graficznych tym większa strata wydajności. Nikt tu niczego nowego nie odkrywa nie wiem skąd to zaskoczenie…

Sugerujesz, że SLI radzi sobie z tym gorzej, niż CrossFire więc proszę o dowody.

Nie, sugeruję że połączenie dwóch gpu chipsetem wewnątrz karty graficznej (a więc nie za pośrednictwem pcie) jest lepszym rozwiązaniem, fakt że nvidia czegoś takiego nie wymyśliła tylko źle o niej świadczy, ale w 9800x2 prawdopodobnie skopiują to rozwiązanie…

Gf 7950 GX2 własnie miał takie połączenie jakbyś nie wiedział.

I jedyną zaletą “wewnętrznego” połączenia jest fakt, że te karty działają we wszystkich płytach - co jest niewątpliwie istotną zaletą - ale nie zmniejsza to obciążenia procesora czy tym podobnych przypadłości.

Powiedz mi jak radził sobie gf7950gx2 tydzień po premierze? Bo o ile pamiętam to miał dokładnie takie same problemy, w jednej grze działały oba gpu w innej nie.

Link numer 1: SLI w sierpniu 2005 - SLI działa w 11 na 16 gier - czyli zdecydowana większość.

Link numer 2: SLI w październiku 2006 (autorska konstrukcja Galaxy, nie nVidii) - SLI działa w 26 grach na 29 przetestowanych. Poszukaj sobie recenzji 7950 GX2 w chwili premiery ile gier działało.

To czego nie wiesz i co błędnie pojmujesz to to, że SLI już w wakacje 2006 roku działało w zdecydowanej większości gier, zaś to co byłonajwiększą wadą GF’a 7950 GX2 to to, że karta była z wieloma płytami głównymi po prostu niekomptybilna i nie działała w ogóle bądź nie pracowała z pełną mocą. Drugą jej wadą (poważną) było jej chłodzenie, niemożliwe praktycznie do wymiany i dość głośne.

Crossfire nie istnieje od tygodnia. To, że CrossFire nie działa w praktycznie połowie gier (a nawet jak działa, to często jest tak, że z AA działa, a bez AA już nie lub odwrotnie), to nie jest kwestia tego, że HD 3870 X2 jest młodą kartą - identyczne problemy będą z dwoma Radeonami HD 3870. Ale OK - poczekamy tydzień, dwa, może 4 tygodnie i zobaczymy co się zmieni. Na Egieldzie jeszcze w nadchodzącym tygodniu ma być aktualizacja

Dlaczego nie odpowiadasz na zadane przeze mnie wcześniej pytania? Wiesz, że jesteś w błędzie i nie potrafisz się do tego przyznać, czy masz za małą wiedzę by to zweryfikować?

Jesteś w błędzie i to bardzo nawet do wymyślania technologii.Technologia już znana z pierwszych akcelatorów 3D( 3DFX),więc dużo wymyślać nie musieli tylko modyfikować i dopracować.Jak wiadomo do kogo teraz należy wyżej wymieniona firma.

Tak pozatym nie ma co się kłucić,multi-GPU karty nigdy nie będą idealne i lepiej kupić jedną silną kartę niż takie rozwiązanie,po co komuś karta jak w 70% będzie chodzić bardzo dobrze a w reszcie jak jedna.A najważniejsza rzecz to jeszcze minimalny FPS co jest bardzo słaby w 3870X2.

A jak ktoś chce już się pakować w multi GPU to lepiej 8800GT w SLI połączyć przy tej samej cenie jest wydajniejsze i bardziej dopracowane niż CF.

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3209&p=3

Ja powiem od siebie z doświadczenia że SLI czy CF to i tak są problemy mniejsze lub większe a te większe występują w CF.

5ed974328a4e797am.gif

A pan Focus ma tu 100% racji przy takiej palecie gier testowych,w większości przypadków nie da się wyłapać wad i zalet karty na 7-10 tylułach w jednej planszy testowej,to tego jest potrzebne owiele więcej.No niestety 95% testuje tą metodą a następne 50% kożysta z dem wbudowanych co jest bardzo dużą pomyłką.

focus. , a czy na Egieldzie jest test 8800GTS 512MB bo coś nie moge znaleźć, a bardzo mi na tym zależy ;]

Jest na wielu stronach

link

Wiem ale najbardziej zależy mi na Egieldzie bo tam są najdokladniejsze i dużo gier testują. Ale widze że oni 8800GTS 512MB nie testowali :frowning: