Podwójne napisy w playerach!

Mam dziwny problem ale naprawde dokuczliwy.

We wszsytkich playerach (bast player, all player, subedit…) wyświetlja mi sie dwa teksty do filmów. Jeden można wyłączyć i zmieniać mu wielkośc, czcionke itp a drugi ani drgnie. Dzieje sie tak jak w tym samym katalogu jest film i tekst co w przypadku odczytywania z płyty jest nieuniknione. dzieje sie tak we wszystkich filmach.

Czy ktoś mi coś na to poradzi???

a przy okazji:

jak wypalać w Nero płytki 800Mb ? Zaznaczam w opcjach funkcje overburning ale to nie wystarcza.

moja wypalarka LG 40x12x40

wielkie dzięks za wszsytkie rady! !!

pozdro!

AD1. wywal niepotrzebne kodeki

witaj musisz wejs w plik==>preferencje…==>ustawienia zaawansowane==>maks.dlugosc cd i musisz tam wpisac w minutach ,czyli jakies 100 min na 800 mb jak pamietam

pozdro

_________________________

==>jak niewiesz to pytaj<==

Post 1

Niestety po wywaleniu kodeków i wgraniu tylko niezbędnych problem pozostał a dodatkowo nie ma polskich liter w tym tekście co nie moge go ruszyć.

Jakieś inne propozycje??

Post 2

co do drugiej rady to nie działa

napisałem ze zaznaczyłem overburnig i zmieniłem długość płyty

może moja nagrywarka nie wypala takich płyt?

Nie pisz dwóch postów pod sobą. Do czego masz opcję zmień??

upDate:

fiesta

Musisz poszukac w konfiguracji kodekow, niektore maja taka funkcje, ktora jakos odpala napisy w filmie. Apropo jakie masz zainstalowane kodeki ??

Jezeli masz FFDSHOW to w konfiguracji mozesz miec zaznaczona opcje subtitles wiec ja odznacz.

oto moje kodeki:

Xvid

DivX 5.02

DivX Antifreze

ffdshow

mam jeszcze divX paka

ac3

chyba wszystkie jak czegoś bęzie brakowac to dorzucę jakiegos paka

w którym i jak mam pogrzebać zeby rozwiązać problem???

Start -> programy -> ffdshow -> Configuration -> i tam powinno byc subtitles (napisy) jak masz to zaznaczone to poprostu odznacz i juz nie bedzie drugich napisow.

PS. Ja mam zainstalowanego tylko ffdshowa i wszystkie filmy mi dzialaja, nie wiem po ci tyle kodekow.

nic z tego nie mam tego zaznaczonego

inne pomysły???

teraz nic nie moge oglądać bo tym tekcie którego nie moge sie pozbyć to nie mam polskich liter

dzieki i czekam na wiecej…

Mam nadzieje, ze to zrobiles ale jak nie to przeszukaj opcje pozostalych kodekow !!

Co do kodeków i napisów. Wywalić wszystkie kodeki i wgrać jedynie najnowszego DivXa, Xvida, AC3 filter, OGG filter - WSIO :!: Więcej z reguły nie potrzeba :!:

Co do nagrywania. Prócz ustawienia w opcjach overburningu , należy takie płyty nagrywać w trybie DAO.

niestety w moich kodekach nie ma takich funkcji które dotyczą napisów - albo nie ma konfiguracji albo nie ma takich funkcji

i jeszcze uwaga: te napisy nie pokrywają sie w czasie!! jeden jest wcześniej od drugiego. dziwne

popzdrawiam

Pawek!

ale ja wywaliłem wszystkie kodeki i i było to samo.

Po ich wgraniu problem pozostaje.

co do nero to dzieki sprobuje!!

dzieki

Zdał by sie jeszcze ffdshow. Absolutnie żadnych cocdec packów robia wiecej szkody jak pożytku. Wejdx na forum:

http://www.divx.howto.pl

tam na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

No dziwne, dziwne… Zrób tak, jak napisałem i napisz o efektach :slight_smile:

UPDATE:

A na co ffdshow :?: Skoro on się pokrywa funkcjonalnością z tym “moimi” :?: Ew. filtry MPEG2 by się przydały - ale same MPEG2 , a nie cały śmietnik.

UPDATE 2:

Dziwnie masz z tymi napisami, skoro nawet po wywaleniu wszystkich kodeków i wgraniu tylko tych, co ja polecam, masz taki efekt.

mam tylko te kodeki o których napisaliście ale problem pozostał !!

jak ktoś wpadnie na jakiś pomysł to bede wdzieczny

tymczasem popytam na innych forach

Dzieki! !!

i jeszcze sprawa nero:

co to jest tryb DAO i gdzie sie to zmienia???

dzieki!

Tak to jest jak się instaluje nie wiadomo ile kodeków, filtrów i innego “packzłomu” i nie ma się tego pod kontrolą :stuck_out_tongue:

Nie wiem, co teraz musiałbyś zrobić, żeby pozbyć się niechcianych plików… Popytaj się na tych innych forach o programy czyszczące od razu :!: :stuck_out_tongue:

UPDATE:

  1. Używaj opcji zmień :!:

  2. Już w oknie, gdzie klikasz ‘Nagraj’. Jest to jeden z trybów zapisu.

Spróbuj wywalić z rejestru wpisy po tych kodekach. Użyj do tego celu RegCleanera. Następnie zainstaluj tylko najnowszego Divxa,Xvida,Ffdshow,AC3. Nie instaluj żadnych Packów.

Choćby po to żeby poprawnie odkodować filmy zakodowane divixem3,x i 4,x z którymi najnowszy kodek divixa niezbyt dobrze sobie radzi. Czy ffdshow jest śmietnikiem to już kwestia gustu. Na pewno nie większym niż nimo, divix czy kazaa cdoecpacki o czym świadczy że ffdshow działa nawet na słabszym sprzęcie.

Witam

Miałem kiedyś taki problem po instalacji Nimo, (w sumie wbrew obiegowej opini Nimo dla mnie było najlepszym rozwiązaniem przy konfiguracji Celeron 300, S3 4MB, Ram 64. i o dziwo hulało). Miałem podczas odtwarzania filmu napisy bez polskich czcionek odwrócone jak w lustrzanym odbiciu, problem znikał gdy plik tekstowy był w innym folderze niż film. Jeżeli masz te same obiawy to sprawdź podczas odtwarzania właściwości filtrów i czy nie masz wśród nich DivxG4000. U mnie problem zniknął jak pozbyłem się właśnie tego kodeka.

Pozdrawiam