Podwójne napisy w playerach!

(Ramcin4) #1

Mam dziwny problem ale naprawde dokuczliwy.

We wszsytkich playerach (bast player, all player, subedit...) wyświetlja mi sie dwa teksty do filmów. Jeden można wyłączyć i zmieniać mu wielkośc, czcionke itp a drugi ani drgnie. Dzieje sie tak jak w tym samym katalogu jest film i tekst co w przypadku odczytywania z płyty jest nieuniknione. dzieje sie tak we wszystkich filmach.

Czy ktoś mi coś na to poradzi?????

a przy okazji:

jak wypalać w Nero płytki 800Mb ? Zaznaczam w opcjach funkcje overburning ale to nie wystarcza.

moja wypalarka LG 40x12x40

wielkie dzięks za wszsytkie rady! !!

pozdro!

(system) #2

AD1. wywal niepotrzebne kodeki

(Cichytg) #3

witaj musisz wejs w plik==>preferencje...==>ustawienia zaawansowane==>maks.dlugosc cd i musisz tam wpisac w minutach ,czyli jakies 100 min na 800 mb jak pamietam

pozdro

==>jak niewiesz to pytaj<==

(Ramcin4) #4

Post 1

Niestety po wywaleniu kodeków i wgraniu tylko niezbędnych problem pozostał a dodatkowo nie ma polskich liter w tym tekście co nie moge go ruszyć.

Jakieś inne propozycje??

Post 2

co do drugiej rady to nie działa

napisałem ze zaznaczyłem overburnig i zmieniłem długość płyty

może moja nagrywarka nie wypala takich płyt?

Nie pisz dwóch postów pod sobą. Do czego masz opcję zmień??

upDate:

fiesta

(Ks Kamilp Nr 8) #5

Musisz poszukac w konfiguracji kodekow, niektore maja taka funkcje, ktora jakos odpala napisy w filmie. Apropo jakie masz zainstalowane kodeki ??

Jezeli masz FFDSHOW to w konfiguracji mozesz miec zaznaczona opcje subtitles wiec ja odznacz.

(Ramcin4) #6

oto moje kodeki:

Xvid

DivX 5.02

DivX Antifreze

ffdshow

mam jeszcze divX paka

ac3

chyba wszystkie jak czegoś bęzie brakowac to dorzucę jakiegos paka

w którym i jak mam pogrzebać zeby rozwiązać problem???

(Ks Kamilp Nr 8) #7

Start -> programy -> ffdshow -> Configuration -> i tam powinno byc subtitles (napisy) jak masz to zaznaczone to poprostu odznacz i juz nie bedzie drugich napisow.

PS. Ja mam zainstalowanego tylko ffdshowa i wszystkie filmy mi dzialaja, nie wiem po ci tyle kodekow.

(Ramcin4) #8

nic z tego nie mam tego zaznaczonego

inne pomysły???

teraz nic nie moge oglądać bo tym tekcie którego nie moge sie pozbyć to nie mam polskich liter

dzieki i czekam na wiecej......

(Ks Kamilp Nr 8) #9

Mam nadzieje, ze to zrobiles ale jak nie to przeszukaj opcje pozostalych kodekow !!

(system) #10

Co do kodeków i napisów. Wywalić wszystkie kodeki i wgrać jedynie najnowszego DivXa, Xvida, AC3 filter, OGG filter - WSIO :!: Więcej z reguły nie potrzeba :!:

Co do nagrywania. Prócz ustawienia w opcjach overburningu , należy takie płyty nagrywać w trybie DAO.

(Ramcin4) #11

niestety w moich kodekach nie ma takich funkcji które dotyczą napisów - albo nie ma konfiguracji albo nie ma takich funkcji

i jeszcze uwaga: te napisy nie pokrywają sie w czasie!! jeden jest wcześniej od drugiego. dziwne

popzdrawiam

(Ramcin4) #12

Pawek!

ale ja wywaliłem wszystkie kodeki i i było to samo.

Po ich wgraniu problem pozostaje.

co do nero to dzieki sprobuje!!

dzieki

(fiesta) #13

Zdał by sie jeszcze ffdshow. Absolutnie żadnych cocdec packów robia wiecej szkody jak pożytku. Wejdx na forum:

http://www.divx.howto.pl

tam na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

(system) #14

No dziwne, dziwne... Zrób tak, jak napisałem i napisz o efektach :slight_smile:

UPDATE:

A na co ffdshow :?: Skoro on się pokrywa funkcjonalnością z tym "moimi" :?: Ew. filtry MPEG2 by się przydały - ale same MPEG2 , a nie cały śmietnik.

UPDATE 2:

Dziwnie masz z tymi napisami, skoro nawet po wywaleniu wszystkich kodeków i wgraniu tylko tych, co ja polecam, masz taki efekt.

(Ramcin4) #15

mam tylko te kodeki o których napisaliście ale problem pozostał !!

jak ktoś wpadnie na jakiś pomysł to bede wdzieczny

tymczasem popytam na innych forach

Dzieki! !!

(Ramcin4) #16

i jeszcze sprawa nero:

co to jest tryb DAO i gdzie sie to zmienia???

dzieki!

(system) #17

Tak to jest jak się instaluje nie wiadomo ile kodeków, filtrów i innego "packzłomu" i nie ma się tego pod kontrolą :stuck_out_tongue:

Nie wiem, co teraz musiałbyś zrobić, żeby pozbyć się niechcianych plików... Popytaj się na tych innych forach o programy czyszczące od razu :!: :stuck_out_tongue:

UPDATE:

1. Używaj opcji zmień :!:

2. Już w oknie, gdzie klikasz 'Nagraj'. Jest to jeden z trybów zapisu.

(system) #18

Spróbuj wywalić z rejestru wpisy po tych kodekach. Użyj do tego celu RegCleanera. Następnie zainstaluj tylko najnowszego Divxa,Xvida,Ffdshow,AC3. Nie instaluj żadnych Packów.

(fiesta) #19

Choćby po to żeby poprawnie odkodować filmy zakodowane divixem3,x i 4,x z którymi najnowszy kodek divixa niezbyt dobrze sobie radzi. Czy ffdshow jest śmietnikiem to już kwestia gustu. Na pewno nie większym niż nimo, divix czy kazaa cdoecpacki o czym świadczy że ffdshow działa nawet na słabszym sprzęcie.

(Jajomi) #20

Witam

Miałem kiedyś taki problem po instalacji Nimo, (w sumie wbrew obiegowej opini Nimo dla mnie było najlepszym rozwiązaniem przy konfiguracji Celeron 300, S3 4MB, Ram 64. i o dziwo hulało). Miałem podczas odtwarzania filmu napisy bez polskich czcionek odwrócone jak w lustrzanym odbiciu, problem znikał gdy plik tekstowy był w innym folderze niż film. Jeżeli masz te same obiawy to sprawdź podczas odtwarzania właściwości filtrów i czy nie masz wśród nich DivxG4000. U mnie problem zniknął jak pozbyłem się właśnie tego kodeka.

Pozdrawiam