Podwójne napisy

Po formacie wgrałem v-player oraz k-lite 4.7 codec pack i wyświetla mi podwójne napisy jakby ktoś był zareinteresowany pomóc to bardzo prosze.

to jest wina jakiegos filtra,tylko ze nie pamietamjakiego,ale jak to Ci n ie wystarczy i nik ci nie pomoze to jutro napisze jakiego i co z tym zrobic 8)

w tym packu kodekow nie masz czasem DivXG400 albo FFdshow (ewentualnie cos podobnego)?

one maja fukcje wyswietlania napisow niezaleznie od playera.

w trayu masz zapewne ikonkę od DivX :roll: otwórz ten “programik” i wyszukaj subtitles i wyłącz :slight_smile:

Też tak kiedys próbowałem ale był to męczący sposób bo musiałem za każdym razem gdy uruchamialem film wyłączać te napisy

Chodzi ci pewnie o wersje full. Ja też miałem podobny problem. Proponuje odinstalować te kodeki i zainstalować jeszcze raz, z tym że podczas instalacji odptaszyć komponent DirecSub czy VobSub cos takiego już nie pamietam dokłlladnie ale wiem tylko że ma “sub” w nazwie.

Po prostu wyłączaj napisy w playerze.

zainstalowałem jeszcze raz bez vobsub i jest ok . Dzięki

Zakładając, że nie będziesz oglądać po klonowaniu jako wideo pełnoekranowe na TV. W przeciwnym wypadku na TV nie będziesz widzieć napisów.

:expressionless: a dlaczego :roll:

Bo tak już po prostu jest w sterach Nvidia. Jedynymi, które umożliwiały ogladanie napisów były 53.03 jednak tylko jako klon a nie wideo pełnoekranowe.

Napisy generowane z odtwarzacza (allplayer, SubEdit-Player, bestplayer…) są niewidoczne.

A dokładnie pojawi się taka zielona strzałka i tam trzeba wyłączyć opcje napisów .

Muszę dodać iż przy wersji k-lite codec pack 4.7 nie ma nic w trayu tylko przy wersji 2.3 pojawia się strzałka w trayu

i ja mam ten problem na bestplayerze.odtwarza mi dwa razy napisy .Chcę zrezygnować z tych odtwarzanych w filmie bo są małe i nie idzie ich regulować a ja niechcę siedzieć z nosem przy ekranie.co mam zronic żeby te napist wyłączyć. Niewiem co to jest “tray”

Tray - to miejsce na lewo od zegara systemowego (inaczej “zasobnik systemowy”), gdzie wczytują Ci się ikonki od aktualnie zainstalowanych progsów, czy też kodeków. Jeżeli znajdziesz tam coś, co w przybliżeniu może odpowiadać za wyświetlanie filmu - spróbuj klikając PPM (tak, jak już rzekli przedmówcy) znaleźć opcję subtitles i odznacz ją.

Nie wszystkie kodeki będziesz mieć w tray’u - bo jest to zależne od tego, czy ustawiłeś pokazywanie ich przy instalce, albo też ich konfiguracja nie przewiduje ikonki w tray’u.

Jeżeli ich tam nie masz - musisz wrócić do procesu instalacji np. za pomocą odszukania ich w menu START, albo z bezpośrednio z dysku - gdzie zainstalowałeś dany filtr. Oczywiście szukasz pliku configuracyjnego.

Po wejściu w plik instalacyjny, spróbuj znaleźć znaleźć wspomnianą opcję subtitles - a następnie odznacz ją, lub też zaklikaj np. “hide subtitles” - o ile coś takiego będzie występować. Niektóre kodeki mają domyślnie włączoną opcję włączania “napisów”. Być może nie zwróciłeś na to uwagi przy instalacji…

Hmmmmm jakby tak było to u mnie powinno być w trayu ponad 200 ikonek a jest zaledwie 11 :smiley: :smiley: :smiley: .

W trayu pokazują się ikony aktualnie uruchomionych procesów, ewntualnie działających w tle :stuck_out_tongue:

Dlatego też napisałam

Roztropny user wie, że granica 14-15 ikonek jest optymalna co do poprawnego funkcjonowania explorera (nie mylić z IE).

A ustawia się tylko te, co do których chcemy mieć tzw. szybki dostęp do podręcznego menu!

Niektóre też nie mają funkcji ustawienia w systray’u, no i na nic nasze chęci - trzeba wchodzić w ikonki na dysku, by zmienić ustawienia.

Sorry, ale Twój post w świetle topicu o “podwójnych napisach” jest niezbyt odkrywczy… :?

Nie do końca.

Uruchomione procesy widać w menedżerze zadań.

Jest ich tam kilkanaście - a ikonek w tray’u tylko kilka :wink:

I to nie jest do końca zdanie prawdziwe.

Dla niektórych programów, można wyłączyć tray’ową ikonę, a one i tak będą działały w tle :wink:

No chyba, że słowem kluczem jest tu wyraz ewentualnie

Sorry ale Twoje stwierdzenie

jest totalnym bzdetem i proszę nie wprowadzać innych w błąd :!: :!: :!:

Jak napisałem aktualnie na kompie mam zainstolwanych ponad 200 programów i to że są zainstalowane wcale nie jest równoznaczne z tym że muszą zgłosić swoją obecność w postaci ikony w trayu :roll: :roll: :roll:

No więc Fiesta, żeby podreperować Twoje “ego” - poprawię tekst: zamiast “wczytują Ci się ikonki od aktualnie zainstalowanych progsów”, na tekst " mogą Ci się wyczytywać ikonki od aktualnie zainstalowanych progsów".

Co prawda powyższą zamiankę tekstu wyjaśnił i też mój poprzedni post - ale jak widać, nigdy nie dość dosłownej informacji! !!

Tak a propos - nie życzę sobie oceniania moich stwierdzeń w kategorii “totalnego bzdetu” - bo to ewidentnie narusza Regulamin naszego Forum!

Dziękuję, nie musisz :arrow: sam bardzo dobrze dbam o nie :lol: :lol: :lol:

Oczywiście dla dobra wszystkich userów 8) 8) 8)

Również dlatego podam dokładną definicję traya:

http://www.komputerswiat.pl/informacje/ … n/2392.asp

Możesz sobie nie życzyć 8) 8) 8)

Potraktuj to jako uwagę moderatorską, do czego obliguje mnie właśnie owy regulamin. :smiley: :smiley: :smiley: