Podziękowanie za pomoc na forum

Czy na forum.dobreprogramy mozna sie komus odwdzięczyć(jakies punkty,itp) za udzielenie pomocy?

Nie, możesz jednak podziękować słownie w swoim poście :wink:

Możesz komuś bić brawo

=D> =D> =D>

Dobre. dzieki =D> :smiley: :smiley:

Albo postawić komuś piwo :!: :smiley:

Ktosiek100 , [-X

Zależy, niektórym wystarczy to, że się pomogło :wink:

Można pomyśleć o wprowadzeniu przycisku o treści “pomógł” np. na prawo od przycisku “cytuj”. Wtedy taki temat / wątek mógłby być zaznaczony np. innym kolorem i to byłaby dodatkowa informacja, że dany konkretny problem został w tym temacie rozwiązany.

Znowu ja bym zrobił, ze można zamknąć temat tak jak na elektrodzie :wink:

No to na co czekacie, zgłaszajcie propozycje:

pomysly-propozycje-zyczenia-nowego-forum-t208583.html

Warto poczytać archiwalne posty - “pomógł” przecież już był, ale część userów (nie tak mała) nie potrafiła z niego uczciwie korzystać.

Zaczęło się zakładanie lewych kont i nabijanie liczników.

W prawie wszystkich wątkach dotyczy to pomocy jednemu userowi (temu zakładającemu wątek) - wystarczy umożliwić aby tylko zakładający wątek miał możliwość podziękowania.

Uwierz, że nie wystarczy.

Matacze - nabijacze pochwał byli bardzo perfidni (łącznie z szantażem w stylu że jak nie otrzyma pochwały to nie poradzi, pomimo tego że zna rozwiązanie).

Nie do pomyślenia, że takie coś miało miejsce.

Jednakże bujam się na różnych forach i kilka z nich posiada taką funkcje ‘‘Pomógł’’ i nie widać żadnego zuchwalstwa z tym związanego , wszystko się odbywa tak jak powinno, tylko nie liczni mają w podpisie np. że jak pomogli w danym temacie to niech autor da ‘‘reputa’’ czy tam ‘‘pomógł’’, ale też znam różne fora gdzie taki pomysł nie przeszedł , a był . ale został wycofany , właśnie między innymi przez zachowanie takie jak opisujesz.

Szczerze mówiąc to też był bym za przywróceniem tego,może się zmieniło i teraz będzie inaczej. :wink:

Możnaby to zorganizować w ten sposób, że temat, który rozwiązuje problem po oznaczeniu jako “pomógł” będzie automatycznie zamykany. Wykluczy to “podpinanie się”. Nachalne prośby o “uznanie”, czy wymuszanie tego mogą być odpowiednio “nagradzane” przez modów - jednocześnie WIEM, że to oznaczałoby dodatkową pracę dla administracji forum. W zasadzie nie chodzi mi o jakiś “ranking skuteczności” poszczególnych użytkowników, a o to, że byłoby od razu widać, który temat rozwiązuje problem i można z niego skorzystać.

A ja jestem przeciwny przywracaniu. Jeżeli pomagam, to nie dla jakiś tam punktów.

Z punktami mam doświadczenie też na innym forum, napier…, a punktów jakoś specjalnie nie przybywa - bo czy punkt będzie przyznany czy nie zależy od zakładającego temat. I co z tego, że dostanie pomoc? Często napisze “dzięki”, albo dostawszy pomoc temat oleje i punktu nie przyzna, podobnie jest z nowymi co nie wiedzą nawet ze jest taka funkcjonalność.

Jak już wspominałem, na punktach mi nie zależy więc się o nie nie dopominam, bo przecież zawsze mógł bym w temacie czy na pw napisać “dawaj punkta!”. Tylko po co?

Poza tym punktacja rodzi różne patologie jak zakładanie lewych kont i tworzenie zbędnych tematów by tylko przez taką pseudo samopomoc podbić sobie licznik i wyjśc na większego profi niż się jest w rzeczywistości. Albo różnej maści układy między znajomymi i inne przekręty, wszystko by mieć więcej punkcików.

Sorki, ale jestem przeciwny takiej funkcjonalności. Już prędzej bym strawił coś w stylu rang, gdzie administracja/moderacja przy ewentualnym współudziale społeczności decydowała by indywidualnie o wyróżnieniu lub nie jakiegoś usera.

api , tu też sie z tobą zgodzę , ale jak napisałem może coś się zmieniło i teraz to przejdzie.

marcin’82 , podobnie np. jest na elektrodzie , że jak już temat rozwiązany to założyciel ma możliwość zamknięcia swojego wątku.

@amorek273

Ja z kolei mam doświadczenia z takim systemem z forum http://forum.pclinuxos.org.pl/ . Nie wiem czy z racji wielkości forum, czy z tego względu, że ta dystrybucja nie jest tak popularna jak np. *buntu, panuje tam spokój, nie ma nabijania postów. Po prostu trafiają tam ludzie rzeczywiście zainteresowani. Powtarzam - też mi nie zależy na tym, że za znalezienie linku w Gooogle ktoś mi przyzna “gwiazdkę”.

rangi? może wystarczy kiedy user dołączy i ile ma postów na temat (czyli naliczonych, bez działów na luzie)

skoro ktoś napisał te parę tysięcy postów to jakąś tam wiedzę posiada :wink:

dzieci neo będą zawsze, zwłaszcza na popularniejszych forach…

klopas , Czyli tak jak jest obecnie.