Pojedyncza aktualizacja nie może się zainstalować (0x80070643)

Może warto tu dodać (pomimo że dyskutujący tu o tym wiedzą, ale czytający już niekoniecznie), że ta aktualizacja dotyczy BitLockera i jeśli ktoś z niego nie korzysta, to jej brak nie powinien mu zrobić większej różnicy.
Dodam jeszcze, głównie informacyjnie dla @wielkipiec, że ja mam system Windows 10 Pro (GPT) instalowany samodzielnie i rozmiar partycji odzyskiwania, jaki sobie sam stworzył instalator, to 519 MB. Aktualizacja jest niezainstalowana.

1 polubienie

I dlatego tak napisałem

Pytanie tylko czy system zainstaluje kolejne aktualizacje w przypadku braku instalacji tej problematycznej. Wydaje mi się, że kolejne nie będą wyszukiwane bo w WU cały czas będzie wyświetlany przycisk „Ponów próbę”. Opcjonalnie można tą aktualizację ukryć ale to też nie jest rozwiązanie, bo w sumie pracy przy tym niewiele mniej jak przy powiększeniu rozmiaru partycji odzyskiwania.

A co zrobić w przypadku gdy partycja WinRE została usunięta?

Na świeżo zainstalowanych systemach, jeśli instalator robi sobie partycje z automatu, to standardowo jest problem. Niby można się bawić, ale sądzę, że szkoda czasu. Przypuszczam, że M$ rozwiąże problem sam.

Przy służbowych komputerach, gdy jest potrzeba szyfrowania dysku, martwi się tym administrator.

Temat był już poruszany tutaj.

Zgadza się tylko w przypadku gdy masz w domenie np. 600 końcówek, to nikt nie będzie ręcznie powiększał partycji na każdej z nich. Zobaczymy czy Microsoft faktycznie jeszcze coś z tym będzie robił, czy ograniczył się tylko do wydania skryptu PS i na tym temat zakończy, a wdrożenie skryptu naprawczego pozostawia już administratorom domen.

Dwa dni temu o tym napisałem:

Microsoft pisze, że pracuje nad tym, więc chyba jednak coś zrobią w tym temacie.
Chociaż poruszają tutaj sytuację, kiedy w systemie nie ma w ogóle tej partycji.
Jednak pewnie, kiedy jest za mała to również dotyczy.

Dzisiaj sprawdzałem i aktualizacja zniknęła z Windows Update, już nie pokazuje błędu.

Chyba nie do końca…możliwe, że tylko u mnie.
Jak uruchomisz ponownie wyszukiwanie to ją pokaże.
Znika jedynie jak nie zrobisz wyszukiwania ręcznego.
Przynajmniej u mnie pokazywało, że wszystko jest OK i na zielono.
Kiedy zrobiłem ręczne wyszukiwanie znowu się pojawiła.
Przechwytywanieyyyu
Jak widać, jest pobrana na dysku i sobie siedzi, bo uruchamia się tylko instalowanie.
I nadal błąd instalacji.

mam to samo tylko że nie ciągle błąd i nic więcej, ale poprawka przyjdzie 23 stycznia

Skąd takie info o tym 23 stycznia?

bo Microsoft wyda poprawki niezwiązane z bezpieczeństwem tego dnia i ta błędna aktualizacja zostanie pominięta i zainstalowana w nowym pakiecie

2024-01 Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows 10 Version 22H2 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB5034441)

Jest zwiazana z bezpieczeństwem więc zgodnie z cyklem Microsoft zostanie udostępniona w drugi wtorek miesiaca, wychodzi na to ze to będzie 13 luty.
W czwarty wtorek wydawane sa aktualizacje opcjonalne.

Ja jednak sadzę ze to będzie to traktowane jako Out-of-band (OOB) release

Wersje pozapasmowe (OOB) mogą być udostępniane w celu naprawienia niedawno zidentyfikowanego problemu lub luki w zabezpieczeniach. Są używane w nietypowych przypadkach, gdy wykryty zostanie problem i nie można czekać na następną comiesięczną wersję, ponieważ urządzenia muszą zostać natychmiast zaktualizowane, aby usunąć luki w zabezpieczeniach lub rozwiązać problem z jakością wpływający na wiele urządzeń. Wydania pozapasmowe (OOB) są udostępniane poza harmonogramem miesięcznym, gdy istnieje wyjątkowa potrzeba.

W zwiazku z tym zostanie wydana wtedy gdy nastapi rozwiazanie problemu.

Cykle wydawnicze MS.

wczoraj na laptopie coś się zmieniło
albo aktualizacja zniknęła, albo się zainstalowała
bo było tam na zielono i pisało że „wszytko jest aktualne” nie wiem bo wtedy miałem zminimalizowane okienko od aktualizacji
ale na desktopie dalej jest ten problem

Tak trudno tu sprawdzić?

Po aktualizacji będzie wpis

Patrz ostatni.

no tak

pomyślnie zainstalowano (wczoraj)

Coś się zmieniło?
Jest już jakaś poprawka?
Na moim lapku ciągle instaluje z błędem, więc nic nowego nie przychodzi.

Nie.

Wychodzi więc, że chyba pierwszy raz Microsoft tak długo pracuje nad naprawą aktualizacji z błędem, czy też sytuacją, którą nie do końca sprawdził.