"pokaż procesy wszystkich użytkowników" - wiele programów


(Slowik) #1

Domyślnie w zakładce "procesy" w menedżerze zadać pojawiają się procesy aktywne obecnie, jest ich kilkanaście, ale gdy zaznaczę opcję wymienioną w tytule wątku lista mocno się wydłuża (do kilkudziesięciu) i nie wiem, czy te procesy działają czy nie. A jeśli tak, to jak je wyłączyć? Są tam na przykład programy zainstalowane razem ze sterownikami nVidia, które uruchamiały się przy włączaniu komputera, a które wyłączyłem w CCleaner. Czy one działają czy nie?


(dark__jedi) #2

Tylko, że w autostarcie nie da się wszystkich procesów wyłączyć.

W tle chodzą także procesy usług, które włączasz/wyłączasz w innym miejscu

uruchom> services.msc i tam masz listę usług, jednak trzeba przynajmniej pamiętać które usługi się odłącza, żeby w razie czego można by je z powrotem włączyć. Tam możesz wyłączyć m.in win update, zaporę...

Przykładowe usługi masz tutaj:

http://www.porady.org/optymalizacja-usl ... ows-vista/


(ichito) #3

Taaak...te na pewno możesz wyłączyć...bzdura i tyle. Zapora Visty jest bardzo przyzwoita, a wyłączenie aktualizacji to jeden z największych błędów. Kiedyś było w modzie wyłączać usługi i procesy odpowiedzialne za bezpieczeństwo systemu...teraz jest przejaw krótkowzroczności, bo oszczędzając wcale nie tak wiele możemy stracić będąc podatnym na zagrożenia. Wyjaśnienie z linkowanej strony

świadczy o tym, że komentarz powstał "lata świetlne" temu i nie powinien być nawet linkowany...zresztą gdzie autor podał na jakim systemie pracuje?

@Maciek

pobierz na przykład Anvir Task Manager Free albo System Explorer (oba darmowe i po polsku)...tam znajdziesz listę autostartu (choć najlepiej do tego używać Autoruns od Sysinternals), działające procesy, usługi wraz z komentarzem czego dotyczą, czy uruchamiane są automatycznie czy ręcznie i parę innych dodatkowych przydatnych narzędzi.

http://systemexplorer.net/

http://www.anvir.com/task-manager-windows-startup.htm

http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... s/bb963902


(Nospam) #4

Ja u siebie wyłączam aktualizacje właśnie w celach bezpieczeństwa :slight_smile:

Kiedyś MS wypuścił felerną poprawkę dobrze że nie mieliśmy wielu kompów w firmie bo bym miał masę roboty z naprawą.

Uważam że automatyczne aktualizacje mogą nieźle nabałaganić i dla pojedynczego kompa nie opłaca się ich włączać.


(dark__jedi) #5

Obecnie prawie każdy stosuje dodatkowego antywira i zaporę, dlatego można wyłączyć systemową zaporę, ew. Defendera.

Pierwsze co robię na nowym systemie to wyłączenie Windows Search, uwalnia dysk od pracy - co da się odczuć fizycznie podczas pracy na komputerze.


(pocztarafcio@onet.pl) #6

...również wył. indeks dodatkowo wył. jeszcze przywracanie systemu ,dosyć obciąża system powoduje fragmentacje dysku ( migawki systemu to dosyć duże pliki )

przed dokonywaniem modyfikacji mocno ingerujących w system można wł. Jak miałem lapka HP Pavilion to Vista uruchamiała prawie 70 procesów system ładował się długo :frowning: okroiłem tak do 40 , po optymalizacji i sprzątaniu system przyspieszył , ładował się tak około 70 sek.

Manager Zadań domyślnie wyświetla procesy aktualnie zalogowanego użytkownika , "pokaż procesy wszystkich u..." to aktualnie wszystkie działające w systemie

warto je przejrzeć i z rozwagą zoptymalizować :wink:

Pozdrawiam :slight_smile:

Tutaj pisałem o optymalizacji Visty ( ogólnie Windows )

odciazenie-visty-t469302.html#p2963833