Połączenie internetowe - Modem

Witam, otóż mam taki problem. Po formacie dysku nie mogę połączyć się z internetem. Mam kablówkę z aster ( bez telefonu ). Nie wykrywa mojego modemu. Co mam robić ? Proszę o pomoc.

Pozdro, Aramiel

Może tak ze nie zanistalował sterowniki usb. Jaki masz płycie głowną?

Czyli po formacie straciłem stery do modemu i karty sieciowej ?

tak

I konieczne jest zainstalowanie ich żeby wykryło mi modem ?

tak. Podaj jaki to model modemu .

Terayon TA-202

Aramiel , wiesz co to jest formatowanie dysku?

Poczytaj chociaż to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Formatowanie_dysku

Skoro po jego sformatowaniu musiałeś ponownie zainstalować system operacyjny, bo go nie ma, to chyba logiczne, że zostały też skasowane wszelkie inne dane/programy/sterowniki, które były na tym dysku/partycji i należy je ponownie zainstalować.

Podobnie tego http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=37052

Cedar, wiem. Chcę się po prostu upewnić. Musisz krytykować ?

Nie krytykuję, wyjaśniłem Ci tylko, bo z Twojej wcześniejszej wypowiedzi:

wynika, że nie wiesz co to oznacza.

Ok, zainstalowałem sterowniki, ale nadal nie żadnego modemu na liście “Połączenia Sieciowe”.

A i mam kolejne pytanie. Czy po zainstalowaniu routera wybrać opcję ethernet czy nadal usb "?

A sprawdź w menedżer urządzeń. Jak Bedzie żółty ! to znaczy nie zainstalował lub nie poprawnie.

Problem w tym, że nie wykrywa tego modemu.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Stronka nie działa.

Czy daje dźwięk po połączenie usb modem? Bo windows daje dźwięk połączenie urzędzenie.

Dodane 19.09.2009 (So) 0:15

Acha czasem złe zainstalowało spróbuj jeszcze raz format. Czasem tak bywa od razu zaszkodziło system. Najlepiej wykasować wszystkie partycji i formatuj cały dysk. A stronka musi działa. Jak nie działa to jest przyczyna.

Grzegorz, nie znasz się. Stronka nie ma nic wspólnego z moim modemem xD.

Potrzebuję rady od kogoś kto się na tym zna.

Modem musi wykrywa sprzęt. Jest taka możliwe sprawdzi czy modem nie jest uszkodzony. Jak połączyć kabel usb do komputera to windows ma prawo daje taki dźwięk ze dostał połączony sprzęt. Tylko wyłącznie jak połączyłeś kablem usb i nie dawał dźwięk to oznacza sie cos nie tak modemem.

Dodane 19.09.2009 (So) 12:26

doszło do głowie może odłączyłeś zasilacze modemu. Modemy kablówki musi połączony usb i zasilacz.

Przed formatem i po formacie nie odłączałem zasilacza ani kabla usb. Coś jest nie tak.