Połączenie modemu Vectry z Access Pointem

Witam wszystkich. Posiadam internet kablowy z Vectry. Modem jaki otrzymałem to Cisco EPC3008. Jest on bez modułu WiFi. Jednak mam również router Speed port W500V i chciałbym z niego zrobić Access Pointa. Trochę się z tym bawiłem, ale nie bardzo mi wyszło, nie wiem nawet czy to w ogóle możliwe. Proszę o porady

krolik08 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest internet kablowo gdy połączyłeś urządzenia?

DHCP na routerze wyłączałeś?

Internet jest normalnie jak podłączam modem do kompa. W ogóle to z tym Access Pontem ( w zasadzie routerem z którego chce zrobić AccessPointa) to też nie wiem czy dobrze podłączam. Router  podłączam do portu WAN a kompa do LAN. No próbowałem też z wyłączonym to jest tam opcja klonowania maców to nie wiem czy tam trzeba coś ustawiać. Ogólnie to komputer pracuje w sieci z Access Pointem, ale nie ma internetu 

Spróbuj wyłączyć DHCP na routerze i połącz modem z routerem portami LAN. Podaj też jaką maske daje modem.

Próbowałem w ten sposób. Maską jest ip modemu. Tylko chyba ip routera i modemu są w innej podsieci tak mi się wydaje. Na modemie nie mogę zmienić ustawień, bo Vectra nie udostępnia takiej opcji, a na routerze jak chciałem dac np. koncówke 100.10 to i tak się nie zmieniałopost-267888-0-62844000-1422286527_thumb.

Możesz w ogóle wejść na ustawienia modemu?

Jaki ma adres?

Wejść w ustaiwenia mogę, ale nie mogę ich zmienić. Adres modemu to 192.168.100.1

Te ustawienia u góry to z routera? Bo wygląda na router - są ustawienia wifi i wygląda, że on też masz adres 192.168.100.1 taki sam jak modem, z tego co piszesz. A tak nie powinno być.

Nie nie, router ma 192.168.2.1 sam nie wiem czemu tam w pasku na screenie jest 100.1 pewnie chciałem wpisać i tak zostawiłem. Modem ma 192.168.100.1

Ustaw router na 192.168.100.2 (w IP-address > Save&Run) i 192.168.100.1 jako bramę (to już jest ustawione).

Dla pewności możesz jeszcze wyłączyć firewalle.

No teraz się udało :slight_smile: IP się zmieniło, komputer pinguje zarówno router jak i modem, jednak internetu nie ma. Dioda LINK na modemie świeci się na pomarańczowo, a powinna chyba na zielono. 

Sprzęty połączone portami LAN?

Pokaż główną zakładkę ze statusem połączenia z modemu i wynik polecenia tracert www.google.pl z wiersza poleceń.

Tak, sprzęty połączone portami LAN. Komenda tracert wyswietla, że nie można rozpoznać nazwy systemu docelowego www.google.pl a jeśli chodzi o status modemu to chyba z tego screena nie wiele da się wywnioskować. Ewentualnie może po zalogownaniu, ale żadne kombinacje typu admin/admin nie dają efektu

post-267888-0-52217500-1422289569_thumb.

Pokaż jeszcze wynik polecenia ipconfig /all z wiersza poleceń.

Kurcze, nie mogę wrzucić już pliku, bo wyczerpałem limit. Zapewne interesują Cie ustawienia karty bezprzewodowej no to mam tam z automatu ip i maske. Próbowałem teraz na sztywno ustawiać, ale nic nie dało. Brama ciągle jest 192.168.2.1? To nie wiem czemu tak, a jeszcze serwer dhcp to 192.168.100.2 to też nie wiem skąd?

Wpisz ipconfig /renew. Jak nie da efektu to podaj 192.168.100.1 jako bramę i DNS: 8.8.8.8, 8.8.4.4, IP: 192.168.100.3. Maska uzupełni się automatycznie.

DHCP na routerze wyłączone?

Niestety zrobiłem na sztywno tak jak napisałeś i dalej brak dostępu do internetu. DHCP wyłączone na routerze tak jak mówiłeś. A może być opcja, że to po stronie Vectry coś ? Że jeśli nie wzięłem oferty z wifi to nie będzie opcji podłączenia?

A dla testu włącz DHCP na routerze. Vectra za specjalnie raczej nie blokuje połączenia, tylko może ewentualnie ograniczać na masce połączenie do pojedynczego adresu IP.

Włączyłem DHCP na routerze i dalej to samo. Karte też teraz próbowałem i na sztywno i na automatycznie i też nic. Na dzisiaj daje sobie spokój już. Jutro jeszcze z tym powalcze.