Połączenie z neostradą

Mam takie pytanie mam xp sp2 i vistę beta 1, na dwóch systemach tak samo skonfigurowałem połączenie neostrady instalujac do modemu sagema strowniki pod lan, i zainstalowany program cfos speed, na Viscie wszystko w połączeniach jest ok :

neo0jg.th.png

a na xp pokazuje mi jakis błąd dlaczego :

beztytuu3wt.th.jpg

Moze wpisales sle wartosci w polach ?

Sprawdz czy wpisales dobrze haslo i nazwe uzytkownika.

ale przecież z tego połączenia lan hasła nie musze wpisywac, tylko w połączeniu szerokopasmowym, i w tym szerokopasmowym jest dobrze, łączy normalnie, ale w połączeniu lan w xp jest błąd, a na viście go nie ma :confused:

wszysto ustawiałem tak jak na viście w xp

dlaczego tak sie pokazuje przecież z netem się łączę

Czyli chodzi Ci o polaczenie LAN a nie o dostep do internetu poprzez Pppoe ?

Moje ustawienia w Neostradzie, moze cos Ci to pomoze.

neo11jk.th.jpgneo28mm.th.jpgneo37gu.th.jpg

no sam zobacz na moj escreeny na viście połączenie lokalne nie pokazuje zadnych błędów, ja nie udostepniam sieci nikomu tylko w tym temacie masz jak mam skonfigurowane połączenie :

http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=37221

i w xp wywala błędy w lanie a w viscie nie :confused:

U mnie na Xp rowniez sa bledy w LAN.

neo2gf.th.jpg

A to zapewne temu ze wlasnie nikomu nie udostepniamy tego polaczenia.

Wszystko jest ok. Wlasnie tak musi byc poniewaz sterowniki sa pod LAN / WAN i dlatego tak sie dzieje.

A ze Vista to zupelnie nowy system moze to naprawili zeby blad nie wyskakiwal.

ale własnie co ty robisz ze na pozostałych połączeniach nie masz tego wykrzyknika ??

bo jak tak dalej pójdzie to zrobie formata i zostawie vistę !!

Bo wykrzynik jest na tym od modemu dsl.

Poniewaz nie uzywasz go do LAN tylko do laczenia z netem i zapewne temu. A pozostale sa od plyty glownej i dlatego nie ma przynich wykrzyknika bo sa wogule nie uzywane. To nie przeszadza w niczym.

Poprostu tak trzeba miec zeby korzystac z aplikacji takich jak cFosSpeed

czyli możesz je wywalic nawet prawda ?

ej a pozatym dlaczego w xp pisze jako połączenie lokalne 2 , przeciez nie mam 1 połączenia lan :roll:

Cale zamieszanie z polaczeniem LAN tworzy sterownik do modemu dsl.

Nie usuwaj tego bo bedziesz musial reinstalowac sterownik.

Tak juz trzeba zostawic i przyzwyczaic sie do tego.

Dobrze ze w Viscie tego niema juz :slight_smile:

Co do polaczen z plyty glownej to nie moge ich usnac.

Znaczy sie moge ale po ponownym uruchomieniu systemu one znowu pojawiaja sie. Musialbym wylacz je spod BIOS ale po co kombinowac z tym jak to w niczym nie przeszkadza :wink:

cos mi się wydaję że zaraz wyżucę xp na :x

to w takim razie te ikonke w trayu z tym błędem da się wywalić ??

acha i jeszcze jedno czy lepiej mieć własnie skonfigurowane połączenie szerokopasmowe czy dial up, a szerokopasmowego bez podawania hasła i nazwy użytkownika nie da sie zrobić??

tak żeby to było jako stałe łącze ?

od razu dostepne po włączeniu kompa bez aplikacji np. cfos da się tak zrobić ?

Zerknij na zakladke zabezpieczenia w polaczeniu Neostrada.

neo3mb.th.jpg

Rowniez po utorzeniu polaczenia byla mozliwosc zaptaszkowania opcji monitowania o haslo przy kazdym polaczeniu.

Co do polaczenia od razu przy starcie systemu mozesz uzyc aplikacji:

:arrow: Auto Connect

Co to ikonki w trayu mozesz ja ukryc:

Start Wlasciowci Pasek Zadan Dostosuj i daj na ukryj

Wejdź w Panel Sterowania>>>system>>>sprzęt>>>menadżer urządzeń>>>Karty sieciowe i wyłącz co nie potrzebne :slight_smile:

ale moge zrobic tak jak stałe łącze że zaraz po włączeniu komp bedzie miał łączność z netem czy potrzeba programu takiego jak cfos?

Do tego musisz uzyc program ktory w/w w linku.

Nazywa sie on Auto Connect i laczy Cie on od razu z internetem przy starcie komputera.

inaczej nie da rady ??

Złączono Posta : 05.08.2005 (Pią) 13:03

i czy lepiej jestskonfigurowac połączenie dial up czy szerokopasmowe ?

Ja mam szerokopasmowe i wszystko smiga bez zarzutu.

Tobie tez radze szerokopasmowe :slight_smile:

Co do polaczenia na starcie to chyba nie ma wyjscia poza rozwiazaniem softwareowym. Mozesz rowniez dac zeby cfosspeed uruchamial sie ze startem systemu ale i tak bedzie musial klikac zeby sie polaczyc, ale nie oto Ci chodzi wlasnie :frowning:

no własnie to po co mi cfos speed i co on daje??

skoro i tak musze klikać na połącz?

to chyba lepszy jest auto conect

ej a jak masz szerokopasmowe to znaczy że co troche szybciej śmiga ściaganie z netu czy jak?

jaka jest różnica w dial up a szerokopasmowy ?

tez musiałes instalowac stery pod lan z neo no nie ?

Nie, nie ma innej rady.

Opis konfiguracji autoconnect’a masz tutaj:

http://shider.net/AutoConnect/nowe_pola … index.html

la_verdad

Tak.

Musialem wszystko zrobic tak jak Ty poniewaz inaczej cFosSpeed by nie dzialal.

I lepiej zostaw sobie cFosSpeed’a poniewaz szereguje on Twoje lacze i naprawde duzo daje podczas sciagania plikow z neta.

Mozesz wtedy bezproblemowo przegladac www z duzo wieksza szybkoscia niz bez cFosSpeed’a, wiem to z wlasnego doswiadczenia.

Szerokopasmowe jest potrzebne zeby modem na LAN / WAN smigal jak nalezy. Roznicy jako tako wiekszej niema ale radze zostawic szerokopasmowe bo bez tego cFosSpeed nie dziala. A wtedy poczujesz rownice bez niego :slight_smile:

Zostaw wszystko jak jest poza instalacja Auto Connecta.

Wszystko jest dobrze i w najlepszym porzadku.