Poleasingowy laptop

Witam.
Padł mój laptop, na którym pracowałem i potrzebuje na szybko coś zamówić żeby móc na nim pracować, czasami popykac w starsze mało wymagające gierki.
Szukam laptopa w cenie 1000-1500 więc chyba najwydajniejszy w tej cenie będzie poleasingowy.
Jam byście mogli coś polecić i stronkę zaufana.
Ja znalazłem takie cos:

https://komputerymarkowe.pl/notebooki/1278-lenovo-thinkpad-x240-core-i5-19ghz-4300u.html

Tylko pytanie, aż taka jest różnica cenowa między nowym a poleasingowym?
Jak sprawdzałem to ten laptop za 1400 nowy kosztuje 5500?
Dziekuje za odpowiedzi i pomoc.

Stary dziad z DDR3 i i5 2 rdzenie -nie kupuj

OleOle / RTV Euro AGD chyba próbuje zarobić na naiwnych.

Wymiana dysku na SSD i 8 GiB raczej nie jest warta z 4000 zł.

Poluj na HP Elitebook 840 4 generacji lub wyższej. Można trafić w okolicach 1500 zł.

Pasjans, czy saper?
Nic więcej na tej integrze nie pójdzie, do “mało wymagających gier”, szukaj raczej budżetowego Ryzena. I procek wydajniejszy, i grafika, tak ze 3-4 razy, więc coś pójdzie już sensownie. Normalnie za 1500 miałbyś szansę dostać 3200/2200U, ale teraz…

Nowy KOSZTOWAŁ 5500. Szukaj czegoś, co ma przynajmniej 8GB RAM, jak już. W starsze gierki pograsz, o ile mowa o czymś serio starszym, np. 2006 w dół.

min 8 GB RAM

Moglibyście jakieś przykładowe podać, które warto zamówić bo naprawdę nie znam się na laptopach. :slight_smile:

Cóż poleasingowych to nie polecę, a z Ryzenów, na Allegro masz
Laptopy, notebooki, ultrabooki do 2000 zł , AMD Ryzen 5, 8 GB RAM - Allegro.pl

Najtańszy sensowny to te z 2200u, ale te z procesorem 2500u są lepsze, gdyż uciągną nawet Wiedźmina 3 na najniższych na 35FPS, te obecny wyciągnie z 20 klatek, chyba wiec 200 zł warto dodać. Uwaga, niektóre mają patrycę 768, nie Full HD, ten co akurat wybrałem pierwszy miał taki fejk.

U kogo kupić? U kogoś kto daje normalna gwarancję, nawet na powystawowe, czy używane powinna być.

Ciezko z ryzenem coś znaleźć.
Co powiecie na taki laptop?

A

https://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-x260-7671177/

A.

Szczerze? Jeżeli dzieci były niegrzeczne, a Ty chcesz wyrzucić pieniądze w błoto, to kupuj im śmiało w ramach kary. Stań też z pasem i każ na tym grać, będą miały traumę na lata. :wink:

Laptop 12,5 cala… matryca 768p (czyli HD, nie FuLL HD), “karta graficzna”, która do niczego się nie nada poza grami z okolic 2006 roku. Klawiatura w niestandardowym (pomniejszonym/netbookowym ) rozmiarze. No i jeszcze 1600 zł, cena ze sklepu (nie) dla idiotów…

Moja rada taka, nie bądź Janusz i wybierz coś na Ryzenie, nawet 200 zł drożej. Sumarycznie, wyjdzie na to samo, bo w tym tańszym złomku na starcie dopłacisz do wymiany 5 letniej baterii, chyba, że np 30 minut Ciebie satysfakcjonuje.

I dlatego tutaj pytam bo nie znam się na laptopach, a potrzebuje dla SIEBIE do pracy.
To powiedzmy, że może być za te 2000zl.
Byłbyś w stanie coś konkretnego podesłać tak żebym kupił, moje szukanie nie ma sensu bo tak jak piszesz kupię jakiegoś szmelca. :smiley:
Pozdrawiam.

Dowolny z tych i w takiej konfiguracji, lub dodaj filtr ceny i wybieraj, lub szukaj takich modeli na Ceneo/Morele/Xkom. Ceny są bardzo wysokie, ale do 2000 znajdziesz na 100% gdzieś coś sensownego. Na markę nie patrz, wszystko to jest budżetowe, ale przynajmniej (względnie) nowe.
Jeżeli wybierzesz wersję z 4 GB RAM, to za 60-70 zł dołożysz 2 moduł do 8.

Laptopy, notebooki, ultrabooki , AMD Ryzen 5, 4 GB RAM - Allegro.pl

Dowolny to raczej nie, bo te Ideapady to masowo przychodzą z powyrywanymi mocowaniami zawiasów. Plastik jakości takiej, że w rękach się rozchodzi.

Przy takim budżecie i dzisiejszych cenach raczej nie ma co wybrzydzać :wink:

Miałem taki niemal dwa lata i przeżył. :slight_smile: Oczywiście można wybrać inny. Tylko weybierać “poleasingowy”, dla “pancernej obudowy” i godzić się na złom w środku, a wszystko w cenie nowego, to trochę nie ta droga też…

Zależy. Przy szanowaniu i delikatnym otwieraniu w tych typach obudów wytrzymuje zwykle 3-4 lata, przy mocnym eksploatowaniu potrafi powyrywać mocowania śrub po roku. Palmrest do LENOVO S145-15 kosztuje ok 400zł, dół ok 250-300zł, do tego przełożenie i wychodzi pół ceny laptopa.

Poza tym ugina się przy pracy, wycierają się szybko klawisze. Klapa i ramka matrycy nie jest dostatecznie sztywna, więc trzeba się liczyć z tym, że z czasem na skutek odkształceń matrycy dozna awarii. Nie warto kupować szmelcu, który potem trzeba zaraz wymieniać, albo naprawiać. Wydajność, owszem, lepiej mieć szybszy sprzęt, ale zwykle gdy mamy ograniczony budżet, lepiej poświęcić odrobinę wydajności, na rzecz wykonania.

Niby tak, ale w starszym sprzęcie może paść elektronika na płycie, np. zintegrowany procek i lut, a wtedy jest problem. Zgadzam się jednak, że takie budżetowe laptopy ze 4 lata max posłużą, więcej raczej nie. No chyba, ze niemiecka babcia, tylko w niedziele po kościele napisać emaila do wnusia…:wink:

A jak bym 3k chciał dać to coś sensownego z nowych lapkow znajdę? Bo w sumie laptop się zawsze przyda to jak ma trzymać dłużej i mógłbym dołożyć, tylko jak byście jakiś konkretny mogli polecić?
Dziekuje. :smiley:

Oferta i wybór jest tragiczny, do 3000 kupisz albo zintegrowane karty, albo MX, które są równie wydaje co integry. Jedyne co mogę z racji wydajności polecić, to ten chiński Artbook z rx 560X. Ewentualnie z licytacji NOWY ACER NITRO 5 i5/8GB/512SSD/GTX1050/WIN10 GW. Ten 3 laptop niestety ma procek I5-7000, czyli starszy już. Co wiem o tym chińczyku? Absolutnie nic, znajoma powiedziała tylko, że firma podobno ma stronę internetową (po chińsku). :wink: Wiec albo zostajesz Marco Polo i testujesz nam nowa marke, albo spokojnie czekasz 6-12 miesięcy na spadek cen… Skoro ma być “przyzwoity” to niżej 1050, mx350 (tylko ten MX ujdzie od biedy, ale i tak słaby) lub rx 560 nie schodź, bo w nic nie zagrasz.

Laptopy, notebooki, ultrabooki do 3000 zł z dedykowaną kartą graficzną, - Allegro.pl