Polityczne tematy na DP

Ze względu na wzrost zaangażowania mediów i aplikacji społecznościowych w politykę i kampanię wyborczą i z racji postępujacego wpływu korporacji-zarządców na dostępne/dopuszczalne treści, “nagłówki piszą się same” i wiele wiadomości ze świata społeczeństwa IT, blogosfery i social mediów jest mocno powiązanych z tłem politycznym. Wzbudziło to wiele dezaprobaty w komentarzach

Jak sądzicie, czy to dopiero początek? Czy może przejściowe zjawisko? I czy możliwe jest “oddzielenie” sfery politycznej (i jak)?

1 polubienie

@anon2166525 Nie “śpij”, dajesz coś na powyższą okoliczność, z komentarzem po rosyjsku

Przede wszystkim dziwne są tytuły artykułów o polityce (takie tylko klikbajtowe) bez wartościowej treści w środku. Taka moja opinia.

A można prosić o takie newsy, żeby były niedostępne w komentowaniu dla niezalogowanych? To ukróciłoby trolling. Taka moja prośba.

1 polubienie

Nie mam pomysłu na tą okoliczność…
niemampomyslu

Wiele portali o tematyce IT - chyba jeszcze takowym jesteście - potrafi oddzielić politykę od nowych technologii tylko jakimś cudem na DP pod rządami WP jest to niemożliwe. Skupiacie się na totalnych bzdurach jakby ostatnimi czasy nic ciekawego się nie działo, a dzieje się naprawdę wiele. Wiem ,że WP kazało coś skrobnąć o Dudzie, bo trzeba prać wyborcom mózgi, ale weźcie chociaż nie próbujcie się groteskowo tłumaczyć, że polityka aż tak bardzo wsiąknęła w IT wypluwając tak beznadziejne artykuły jeden po drugim - albo skupiacie się na polityce, albo na LGBT lub BLM, bo to ostatnio bardzo modne tematy, a na główna WP coś musi przecież trafić.

Spadliście na dno po przejęciu przez WP. Najlepsi redaktorzy, którzy potrafili coś pisać dali nogę i się na WP nie udzielają, a złożycie chyba teraz tylko kasę liczy i ma gdzieś co się dzieje, póki się na koncie ilość gotówki zgadza. To co? Kiedy założyciel zacznie oskarżać użytkowników o słabą kondycję portalu jak to zrobił założyciel PClaba, bo instalują blockery reklam?

Zero testów. Zero informacji o nowościach w sprzęcie komputerowym. Zero o nowych technologiach. Czasem tylko postękacie na temat Windowsa 10 wypluwając kilka artykułów o problemach, gdzie równie dobrze mógłby powstać jeden, góra dwa.

Latam po przeróżnych portalach o tematyce IT i jest tego od groma i spokojnie można pisać kilka publikacji dziennie bez zahaczania o politykę. Ale nie. DP idzie łatwą drogą, gdzie szybko napisany artykuł przynosi jakieś tam kliknięcia. Problem w tym, ze zaczynacie pisać o wszystkim tylko nie konkretnie o technologii, a przecież równie dobrze można sobie pójść na WP czy Onet i mieć to samo.

Trzymają Was jeszcze blogerzy, ale jak i ten bastion padnie to nie zostanie tu nic wartego uwagi.

Jest przesyt w ilości redaktorów i każdy chce wyrobić “normę”, jednak prowadzi to tylko do pisania o totalnie beużytecznych rzeczach zamiast skupić się na czymś co faktycznie może przyciągnąć zainteresowanych, a nie trolli i pieniaczy z WP.

I co mnie jeszcze wnerwia w tych politycznych artykułach, głównie dotyczących wyborów, i których w ogóle nie powinno być. Powinniście za wszelką cenę unikać umieszczania wizerunków kandydatów, bo w ten sposób wpływacie na wyborców. Chyba, że to celowa zagrywka.

5 polubień

Co z tego zostało?

Jesteśmy największym i najbardziej uznanym polskim serwisem internetowym poświęconym szeroko pojętej tematyce nowych technologii. Docieramy do 5 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Według branżowego badania Megapanel realizowanego przez PBI/Gemius jesteśmy największym portalem w kategorii „Nowe technologie” w Polsce.

Publikujemy najświeższe aktualności, eksperckie poradniki i rozbudowane testy sprzętu, także w formacie wideo. Jesteśmy kopalnią wiedzy i zasobów dla wszystkich internautów.

Posiadamy starannie wyselekcjonowany katalog aplikacji dla różnych systemów operacyjnych. Od samego początku propagujemy ideę legalnego oprogramowania. Dlatego też stworzyliśmy katalog aplikacji w taki sposób, by w ramach każdej kategorii zaprezentować zarówno rozwiązania bezpłatne, niedrogie oraz w pełni profesjonalne. Wszystkie opisywane i udostępniane u nas aplikacje mają wyraźnie oznaczone licencje i dozwolony zakres ich wykorzystania.

Obok katalogu aplikacji oraz części publicystycznej, na naszym forum i platformie blogowej kwitnie duża i aktywna społeczność czytelników, którzy podzielają naszą pasję do technologii. Raz w roku, najbardziej aktywnych użytkowników zapraszamy za szczególną imprezę, HotZlot. To połączenie kilkudniowej konferencji technicznej organizowanej wraz z partnerami oraz imprezy integracyjnej dla społeczności

4 polubienia

Przyznam, ze mam trochę dosyć ciągłego insynuowania, ze „WP kazało napisać”. To jakaś religijna wiara, że WP jest „propagandą”. Co więcej, z kazdym miesiącem rzekomo redakcję przekupuje ktoś inny, a narracja jakos sie trzyma :smiley:
Natomiast narzekanie na „pieniactwo” i pisanie takim tonem to dość intrygujące zestawienie, nie powiem

No to przestańcie takie guano serwować na głównej. Naprawdę nikt nie uwierzy, że WP nie wpływa na to, co jest serwowane na DP. Skądś się te artykuły tam biorą co nie? Podrzucili Wam swoich redaktorów, a Ci jak widzę nie zmienili swoich przyzwyczajeń. Co do przekupstwa to nie wiem co to za temat. Coraz mniej czytam wypociny zamieszczane na portalu.

A Twoje odpowiedzi na stawiane tezy widzę takie jak zawsze. “Czepiacie się” “To insynuacje” “Majaczycie”. Ehh… A kiedyś więcej wartościowej treści wnosiłeś do tego miejsca…

No ale to widzę standardowa zagrywka jak krytyka jest raczej negatywna. Udawać, że nic się nie dzieje i skwitować wsio emoticonem.

1 polubienie

A wiesz, ze nie o tym jest ten wątek, prawda? :yellow_heart:

Rozumiem oburzenie przedmówców, bo przez zmianę profilu odbiorcy, w którego celuje teraz portal sam przestałem go czytać, ale doceniam, że podejmujesz taki temat na forum. Mam nadzieję, że samemu uda mi się powstrzymać negatywne emocje :wink:

No więc ja uważam, że odwrotu już nie ma i taki los czeka każdy portal, który wychodzi z piwnicy/kręgu pasjonatów przekształcając swoją działalność w biznes jako główny cel.

Niestety, szukając treści bardziej zaangażowanych, bardziej szczerych i mniej zmanipulowanych należy szukać mniejszych mediów. Chociaż to też nie zasada, bo w takich łatwiej kupić pochlebny artykuł.

No więc nie wiem, chyba nie ma odwrotu przed losem telewizji i codziennie serwowanej papki lekkostrawnej, której nie trzeba nawet gryźć, tylko można od razu drugą stroną wydalić :wink:

Sądząc po treściach przemycanych przez anonimy, masz na myśli czytelników Onetu?

Dla jasności, ja nie twierdze ze jest super. Też mi się nie podoba ze muszę pisać krócej, a w IT Pro jestem sam. Chodzi mi o to ze ja naprawdę nie kłamie, jak mówię ze nie ma tajnego planu zniszczenia mediów, bo nie muszę kłamać. Mogę marudzić ile wlezie, bo tu nie pracuję.

Natomiast kwestie aplikacji social stają się niesamowicie polityczne. Dlatego szukam odpowiedzi jak pisać o polityce w IT tak, żeby wyszło IT a nie polityka :slight_smile:

Parokrotnie próbowaliśmy zrobić z DP platformę dyskusji o czymś takim. Ale skala jadu jest niesamowita. „I just want to grill for gods sake” okazuje się prawdziwym memem.

Pojawiają się komentarze żeby lepiej pisać np. o Wordzie niż o Twitterze. Tylko ze Word dostał analizator mowy nienawiści w autokorekcie. I co teraz? :grinning:

Podpowiem: nie pisać.

1 polubienie

Z jednej strony zauważasz, że pisanie o polityce, nawet tylko ją dotykając w temacie, wywołuje negatywne emocje i niechcianą agresję. Z drugiej strony zastanawiasz się jak to robić dalej. Pytanie po co, skoro nie ma odgórnego “klimatu” do pisania takich rzeczy?

:joy:
O aplikacji do trasowania kontaktów, z ministerstwa cyfryzacji tez nie, bo polityka?

Usiłuję przebić się z przekazem, ze te kwestie nie są już rozłączne. Dodam także, ze wkrótce będzie znacznie, znacznie gorzej i przyda się otworzyć debatę na ten temat

A aplikacja jest polityką w IT czy IT w polityce?

1 polubienie

Ciekawe, że na forum nawet jak jest poruszany temat polityczny, a tutaj również są ludzie o skrajnie różnych poglądach, to w zdecydowanej większości wypadków potrafimy prowadzić w miarę kulturalną rozmowę. Z czego to może wynikać, że na portalu jest to niemożliwe?

4 polubienia

Feels before reals jest szkodliwe.
Wiesz co jeszcze wywołuje skrajnie negatywne emocje? Linux :smiley:

Są autentyczne groźby karalne w komentarzach. Ale o Linuksie piszemy. Kontekst polityczny w oprogramowaniu i internecie rośnie. Rośnie bardzo mocno i może przerosnąć nasze możliwości dyskusji, gdy urośnie za bardzo i wszyscy będą zdziwieni.

Dlatego chcemy pisać.

Nie jest to jednak, swoją droga, obroną żadnego tekstu poza moimi własnymi. Nie napisałbym takiego tekstu jak ten, ktory dziś tak grzeje, choć napisałem podobny. Napisałem tez wczoraj i dziś inne polityczne tematy. Grzeją mniej. Są IT-related. Afera mniejsza.

Wniosek? Problem leży nie w tym, ze polityka, ale jak. To przychodzę i pytam :slight_smile: A i kolegów w obronę nie biorę :wink:

Wyczucie tematu, obiektywizm i nie nachalność zapewne też ma znaczenie, ale zdecydowanie większy wpływ może mieć to, że na takie zachowania w komentarzach się po prostu pozwala.

Konkretnej sytuacji nie skomentuję, bo jak wspomniałem wcześniej, przestałem czytać główną DP ze względu na treść, która przestała być do mnie adresowana.