Polityczne tematy na DP

Dzięki za wyłożenie argumentów :slight_smile:
O takie między innymi opinie mi chodzi

Te artykuły bardziej opisują kontekst polityczny niż IT.
Przecież to widać - to nie jest próba w miarę inteligentnego opowiedzenia o wpływie Social media. A nawet jak czasem jest, to jest tego zbyt dużo. “ROZUMIEMY! OK! SOCIAL MEDIA WPŁYWA NA POLITYKĘ” chciałoby się wykrzyczeć.
Clickbait w tytułach też podnosi ciśnienie. Serio to już jes poziom “Heniek wszedł do domu, to co zobaczył, odmieniło jego życie.” Swoją drogą, żeby taki tytuł znalazł się tu, mam wrażenie, że by wystarczyło: “Heniek otworzył komputer”. i było by git.

To jest trochę jak brandem- jest paleta kolorów wybranych. I teraz nie wystarczy użyć ich wszystkich. Brand book mówi, który kolor jest wiodący i którego należy użyć w jakiej sytuacji.

Z portalu zniknęły całkowicie testy, informacje o nowościach, porównania, geekowskie nowinki i zastąpione są tym, o czym łatwo pisać.
Dominuje inny kolor, niż powinien, wracając do metafory.

Ja też się frustruję - jeszcze atmosferę nakręca info o PCLab, które jest wprost kojarzone z tą samą drogą, którą idzie DP ( nie ze tak jest, ale chyba tak to w uproszczeniu jest postrzegane) .

Odpowiadając na pytanie
“Jak sądzicie, czy to dopiero początek? Czy może przejściowe zjawisko?”
jeśli chodzi o przenikanie się polityki z IT to nie.
Jeśli chodzi o ostre reakcje w komentarzach to na pewno nie, bo raczej kierunek się nie zmieni i nikt nie wyjdzie i nie powie “Dobra- słuchamy was i będzie trochę mniej tego”, albo “postaramy się coś z tym zrobić”. Będzie po prostu cisza i kontynuacja kierunku.


Wiem - nie powinienem wrzucać po sobie. Chciałem tylko pokazać kontynuację kierunku. A jest to jeden z artów w ciągu tygodnia. Serio- to już z IT nie ma wiele wspólnego.
Szkoda.
:confused:

Leżę i myślę. Zaglądam w swoją duszę. Bo pierwsza myśl jest taka że DP nie są już takie jak niegdyś. Ale przecież zaglądam. Czytam. Komentuję.

Powiedz mi duszo, dlaczego zaglądam, czytam i komentuję?

Odpowiedź jest dosyć prosta: bo lubię. Tak, właśnie dlatego że są tu tematy rozpalające emocje.

Różnica pomiędzy jakimś telefonem a innym mnie nie obchodzi, ten telefon zresztą i tak za kilka miesięcy będzie już odchodził w zapomnienie.

Testy słuchawek czy myszy dla graczy? Mam to w 5G. I tak nie kupię, skoro te, które mam, służą mi zadowalająco.

Nowinki w IT? To efemerydy dezaktualizujące się kilka dni po ogłoszeniu.

Recenzje programów w czasach gdy numery ich wersji zbliżają się do setki a w przypadku wiodącego systemu operacyjnego liczone są w tysiącach? Przecież zanim ktokolwiek dogłębnie zapozna się z możliwościami danej wersji to już pojawia się nowa. Recenzent albo będzie pisał po łebkach albo umieszczał tekst nieaktualny w chwili publikacji.

Naprawdę zaglądałbym tutaj gdyby tylko takie treści tu były? Nie sądzę.

Uczciwość nakazuje mi przyznać że wyżej wspomniane tematy zazwyczaj pomijam. Korzystam szeroko z przywilejów jakie daje mi władza nad myszą. A zatem, jeżeli zaglądam, czytam coś i komentuję, to najwyraźniej mi to odpowiada. Nie robię tego przecież żeby się umartwiać.

A od polityki nie da się uciec, chyba że do jaskini. I @wielkipiec ma rację twierdząc że jeżeli chce się unikać polityki to właściwie nie byłoby o czym pisać.

Numerek wersji w Windows, czy 2Hz szybszy procesor to nie są jedyne, ani najciekawsze tematy o których da się pisać w IT .

Czy ktoś broni Ci pisać, choćby na blogu, o owych pasjonujących Cię tematach? Przy okazji sprawdziłbyś czy innych także to interesuje.

Pozwolę sobie zabrać głos, bo - czego byście nie myśleli - to głównie ja odpowiadam w tej chwili za “ramówkę” dobrychprogramów.

I powiem tak: marzy mi się prowadzenie serwisu wokół technologicznego, który to jednak zaoferuje coś miłego szerokiemu odbiorcy.

Publikujemy szereg rozmaitych treści i nie zgodzę się z tym, że “michałki” są częścią przeważającą. Natomiast z jakiegoś powodu zawsze są zapamiętane i cytowane, podczas gdy premierowy test procesora Intel Core i9-10900K, skądinąd jeden z pierwszych w Polsce, przechodzi bez echa.

Więc jak to jest?

2 polubienia

Bo to trzeba tak: Na kogo głosowałby Intel Core i9-10900K? :wink:

Technologia, to bardzo konkretna tematyka i nie można jej mieszać z mydłem i powidłem, polityką i modą, sensacjami z dziedziny plotek itd.
W miejsce martwych działów - dać działy tematyczne i kącik dla bluzgania.
Aktualności IT - wolno zachwycać się, wyrażać opinie np nad Intel Thunderbolt 4. Ci, co chcą się akurat kłócić o dziurach w kalesonach Dudy - won!
Nie chodzi o krótką notkę o przykładowym Intel Thunderbolt 4, tylko opracowanie redakcyjne, zaś krótkie notki won do ciekawostek.

Brakuje wyróżniania i nagradzania najbardziej kulturalnych i ciekawych komentarzy. Na purepc minusy się sprawdziły i nie ma anonimów.
Gdy wpuszczacie anonimów na portal, to na miłość boską, nie na salon technologii i informatyki, tylko do obory politycznej plotkarskiej u aktualności brukowej!!!.
Nawet pies w domu swoje miejsce zna.
Tak to.

3 polubienia

Ano jest tak, że grono entuzjastów sobie poszło w inne miejsca, a zostało to coś co się w komentarzach przepycha i jak nie ma się do czego podrzeć to się nie udzielają. PurePC ma odwrotną sytuacje do Waszej. Clickbajtowe newsy maja małą popularność, a wszelkiego rodzaju testy czy informacje o nowych podzespołach czy sprzęcie komputerowym mają masę komentarzy i widowni.

Zraziliście do siebie ludzi, którzy szukali ciekawych technologii i teraz głównie wpadają tutaj klakierzy jednej czy drugiej opcji politycznej jak jest do czego zapiać.

Sami sobie zmieniliście target, a teraz zdziwiony pikatchu, że konkretniejszy kawałek technologicznego artykułu przechodzi bez echa. Nawet na forum więcej się o IT gada na czacie…

2 polubienia

Powyższe komentarze zakładają (pominąwszy ich dyskusyjną formę), że “polityka” to jakiś mityczny, oddzielny temat, stuprocentowo oddzielonym od wszelkich pozostałych, nieposiadający punktów wspólnych.
Nie jest tak. Nigdy tak nie będzie. I gdy IT gra coraz większą rolę i kształtowaniu polityki, tematu uniknąć się nie da.
Pamiętajmy też o grupie docelowej. Bardzo bym chciał, żeby portalowai udawało się być “mniej horyzontalnym”, mam bardzo długą listę zagadnień technicznych, ktorych nie mam jak sprzedać. Jasne. Z drugiej strony pamiętajmy o tym, kim jest przeciętny użytkownik, witający tutaj celem pobrania Avasta :wink:

PurePC jest 10x mniejszy. To ma swoje konsekwencje. Miedzy innymi i takie, że fani technologiczni stanowią tam większy odsetek pośród wszystkich fanów.

Co cały czas nie zmienia faktu, że DP powinno pójść trochę po rozum i zrobić porządek z tym komentowaniem anonimów. Jak ja widzę przepychanki anonim z anonimem, nie ma wtedy ochoty nawet komentować.

1 polubienie

Faktycznie. Mnie by wystarczył taki ficzer jak: “ukryj komentarze anonimowe” :slight_smile:

Taki ficzer już jest. Po zwinięciu komentarzy anonimów cała lista tak się rozjeżdża, że nie można normalnie korzystać. Wspaniale to jest zaprojektowane.

Pamiętam jak eimi mnie skarcił subtelnie za sugestie wdrożenia Discqusa :heart_eyes:

1 polubienie

Nie 10, ale ponad 12 jeśli chodzi o zasięgi.

Mam konto na disqus i wiele stron korzysta z powodzeniem - widzę, że łatwe do moderacji, bo znikają posty, do których można się przyczepić.
Dobrze się przewijają wg daty dodania i nie ma problema*…
@wielkipiec wielkipiec - a mógłbyś tak wstępnie obliczyć - o ile portal byłby lżejszy z disqusem?

@gtxxor po pierwsze szacun za wzięcie udziału w dyskusji a nie “zlanie tematu” . Serio spoko. To samo @wielkipiec za podjęcie tematu.

Panowie mówicie że chcielibyscie troszkę inne tematy przemycić ale jest trudno. Myślę że waszym zadaniem jest nie tylko reagować na realia, ale też trochę je kształtować. Akurat obaj piszecie fajne teksty ( ten linkowany to przykład nie fajnego moim zdaniem :wink: ), natomiast trochę to ginie obecnie . Może kwestia kategoryzacji faktycznie, może layoutu … Nie wiem. Raczej po prostu jest dysproporcja.

Na blogach podobnie - napisze się cokolwiek o Windowsie, linuksie i wyskakuje 100- 200 komentarzy.
Inne tematy słabiej. Ale blogerom akurat to wszystko jedno :wink:

@wielkipiec polityka jak również nie wiem … Muzyka , rolnictwo , czy , geologia przeplataja się z it obecnie. Piszcie! Ale o IT a nie o polityce. Jeśli opis sytuacji politycznej to 95% artu, to coś jest nie tak. Więcej cukru w cukrze :wink: No i powtarzam: nie wszystko da się usprawiedliwiać tym że " IT gra co raz większa rolę w polityce" :slight_smile:

Muszę przyznać że ogólnie to ja mam trochę bzika na punkcie clickaitow, tytułów , dziwnych newsów i takich tam(dubbingu, lektorów, komentatorów, ogólnie poziomu dziennikarstwa ,itd)… Nie żebym miał prawo być ekspertem, ale mam silną opinie i ta opinia DLA MNIE jest ważna :smiley:
Więc będę się pienil czasem i będę dawał “feedback” :wink:

Właśnie planowałem doradzić podobnie jak ty. Sądzę że powinny być większe podziały na kategorie, a informacje niewidoczne tuż po wejściu na stronę główną, tylko w okienkach czy zakładkach, chyba że przestaniecie umieszczać bardziej polityczne tematy