Polityczne tematy na DP

5 posts were split to a new topic: Wydzielone z [Polityczne tematy na DP]

Opisując dokładnie układ strony, uważam, że na stronie głównej powinien być ekran powitalny z ostatnio zaktualizowanymi programami, w podobnym układzie jak na programosach, ale wyżej zakładki do wiadomości i forum z wyborem kategorii na początku

To jest dość oczywiste, jak się spojrzy na ogólnie ludzi. Na to kogo jest więcej wśród społeczeństwa. Ludzi zainteresowanych IT, czy “gawiedzi”?
Ile osób z zaciekawieniem będzie komentować artykuł mówiący o konfiguracji switcha cisco catalyst 3650 i jak tam stworzyć v-lany, a ilu o plotkach, aferach i w końcu o polityce?

Moderuję forum.kosmonauta.net, jest też portal i wszystkie teksty tam zamieszczane są o kosmonautyce, a większość na forum pisze o… kosmonautyce (co za niespodzianka ;).
Podejrzewam, że gdyby zaczęli tam pisać clickbajtowe tytuły i artykuły radujące gawiedź, to i ruch w komentarzach byłby znacznie większy, ale czy o to chodzi?
Czy zawsze trzeba równać w dół, czy liczy się tylko oglądalność, nieważne kto ogląda?
Chyba sami wiecie, dlaczego nie robicie patoprogramów, gdzie dodajecie filmiki z oblewania się szambem. Przecież wtedy zleciałyby się miliony… :wink:
Tylko czy o to chodzi? Mam nadzieję, że nie, bo jeśli tak, to ja dziękuję…

Z tym dylematem mierzy się też wielu jutuberów, wielu idzie w plotki, w patologię i mają oglądalność większą, niż kanały wartościowe. Na szczęście są jeszcze porządni ludzie, ludzie wartościowi, którzy tworzą wspaniałe, naukowe kanały. I te naprawdę dobre również mają popularność, bo jest naprawdę dużo ludzi, którzy własnie tego oczekują.

I tego samego oczekujemy od dobrychprogramów, bądźcie dobrzy w tym kawałku internetu, a nie dążcie do pozyskania “gawiedzi”, bo wyjdzie szambo.


EDIT
PS. Aby było jasne, nie opisałem dzisiejszych DP, bo sam czytuję tam artykuły, które nie są złe, a są nawet dobre. :slight_smile:
Dziś to tak prezentuje się co najwyżej poziom sporej części komentarzy pod artykułami. Chodzi mi tylko o drogę, która się podąża i cele jakie się sobie stawia.

@Radek68 - pozwól koleżko, że jeszcze raz wrzucę tego jotpega:

Ja nie mam żadnych obiekcji. Ja chcę tylko więcej komentujących szurów pod newsami o 5G. Mi wystarczy.

Pазрешаю.

Nie trzeba wysiłku umysłowego, żeby stwierdzić, że nie ma klapek monotematycznych na portalu. Trwa w najlepsze dyskusja o wszystkim. Ludzie nie powinni być ograniczeni i swobodnie mogą i powinni dyskutować o wszystkim. Każdy temat jest rozwinięciem dyskusji. Tak ma być, ale całe zło tkwi w tym, że Polacy nie umieją dyskutować. Jest na chwilę obecną brak egzekwowania reguł, kultury komentarzy, brak tępienia trolli, spamu i niewłaściwych wypowiedzi. To na dobrychprogramach mamy ileś procent normalnej dyskusji, a jest ileś procent kakofonii przekraczającej normy zachowania w cywilizowanym świecie. Model dyskusji DP jest nie do zaakceptowania.
Pamiętam jak latami w dziale bezpieczeństwa DO pod antywirusami był szlaban dyskusji, bo tak się żarli użytkownicy i niezalogowani. Teraz nie ma bata na dziki niekontrolowany spam. Świnie nie są kolczykowane itd. Ktoś musi jednak oczyścić tą stajnię Augiasza i spłukać w kanał trolli, chamów i gnój.

Co do polityki, to przyśniła mi sie taka alternatywa - po wyborach, gdy wygra Trzaskowski, Duda ogłosi stan wyjątkowy, a najwyżej będzie trzaskało w Sztumie, będą czołgi na ulicach i ludzi dwa - to będzie karalny tłum.

Jakkolwiek na portalu może powstać grupa, która może zrobić porządek, to niepewne czasy idą i dostęp do internetu może zostać ograniczony. Władza dzisiaj jest tak szalona, jak nigdy. Nawet Jaruzel miał swoich hamulcowych. Teraz takich nie ma. Rozsądek może trafić w pasiaki, dzikie chamstwo dostanie moro zomo.

No tak, tylko, że tam komentarze pod testami nie zamykają się w liczbie kilku czy kilkunastu. DP w odróżnieniu od PPC ma tak szeroki zakres tematów, że jakaś perełka bardzo łatwo może przejść bez echa.

Nie da się fakt, ale można zaprzestać robić wielkich newsów dosłownie z notatki prasowej, która mieści się góra w dwóch zdaniach.

Powtórzę. Sami zapędziliście się w kozi róg, a teraz jesteście zdziwieni. DP przed ostatecznym namaszczeniem przez WP też cieszyło się sporą ilością komentarzy, które były w lwiej części konkretne i merytoryczne. Z tego wszystkiego została garstka i przeważa cały czas fala anonimowych krzykaczy. Kiedyś nie trzeba było wątpliwej jakości “Sztucznej Inteligencji” by ogarnąć burdel.

Przykładem niech będzie to forum. Tutaj wymagana jest rejestracja by coś napisać i takich akcji jest garstka, a do politycznych dyskusji teraz służą dwa wątki i nawet tam jest lepsza atmosfera niż pod jakimkolwiek newsem o tej tematyce.

3 polubienia

Tylko jedna drobna rzecz. Ogólny wymóg rejestracji na DP. Skoro ludzie nie umieją się zachować i jako anonimy tylko trollują, to czas to ukrócić obowiązkiem rejestracji i moderowanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:

1 polubienie