Polityka - Co cie wkurza, na kogo liczysz itd

Wasze pogląday, opinie na ten temat. Kogo wysłąć na pręgierz??

Kto was denerwuje, jakie macie poglądy??(prawica/lewica)

Głos w ankiecie oddałem na PO.

Osobiście uważam, że duże zamieszanie w naszym rządzie robi LPR oraz Samoobrona. Zamiast dbać o dobro ludzi, którzy im przyznali pewien kapitał zaufania z nadzieją, że zmienią coś w naszej szarej rzeczywistości. Oni jednak całymi dniami kłócą się o stanowiska, obsadzanie resortów i nawzajem się odwołują. Smutna szara rzeczywistość.

PIS jako partia rządząca chce zgrywać figurę mocnego zawodnika. Jednak pan Jarek wcale nim nie jest. Dopuszczając do władzy Romana i Andrzeja pozwolił sobą manipulować celem utrzymania się przy władzy. I wszystkie jego zagrania to dobra mina do złej gry. Uważam nawet, że teraz czołową pozycję ma właśnie LPR i Samoobrona, które najpierw grzecznie podpisały pakt koalicyjny, a teraz łamią jego postanowienia i panoszą się jak kury na grzędzie.

Uważam, że wyraźnie widać, że PIS boi się wcześniejszych wyborów parlamentarnych, zresztą kto wiem czy nie doszłoby do sromotnej klęski braci K.

Ciekawi mnie co mogłaby zrobić Platforma. Jednak aby rządzić w miarę skutecznie potrzebna jest jej większość w sejmie …

Tyle odemnie.

Ja osobiście nie głosowałem na nikogo bo nikogo nie widziałem dobrego. Powiedzmy szczerze 3/4 ludzi w sejmie to ludzie bardzo słabo wykształceni dążący tylko do tego żeby sie dohapać jak najwięcej byle jakim kosztem … Bo w końcu to tylko polska ci po nas to naprawią …

wg mnie powinna wejść taka ustawa która zezwala na wejśce do sejmu osobom tylko z wyższym wykształceniem i do tego byłby on (sejm) bardzo zmniejszony i każdy polityk byłby rozliczany z tego co zrobił …

a najlepiej to wprowadzić despotyzm :twisted: :rotfl2:

Głosu nie oddałem, ponieważ nie widze takiej potrzeby :x

Nasi politycy to banda złodziei, nie widze żadnej przyszłości jeśli będą tak rządzić naszym krajem :x

Ja płace podatki a oni sobie mercedesy klasy S kupują :twisted: :x

W naszym sejmie mamy 460 posłów. Na Boga :!: Po co ich tam tylu jak i tak guzik robią :!:

Kolejny mankament to wyposażenie resortów z pieniędzy podatników, kompletna bezkarność pilityków etc.

Co do postępowania Radek.N & filuniu uważam je za błędne. Dlaczego coraz więcej Polaków nie idzie na wybory bo uważa, że to nic nie da …

Jeśli poszło by chociaż 75% uprawnionych do głosowania to ten świat wyglądąłby całkiem inaczej. Najgorze jest to, że wybory “olewają” często osoby młode - studenci, przyszli studenci itp. którzy mają stosunkowo “młody” pogląd na całą sytuację i być może z ich pomocą można by wyprowadzić kraj na polityczną prostą …

Ostatnio znalazłem coś takiego, cała prawda o Polakach:

Artykuł w jednej z francuskich gazet… “Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy…! Jak wy to robicie…?”

Co o tym myslicie? Ja myślę ża dużo w tym racji, niestety.

Czytałem to Duda niestety jest to wielka prawda i to naprawde bardzo wielka …

dodam jeszcze to :

http://wiadomosci.onet.pl/1352204,69,1,0,120,686,item.html

a gdzie Platforma Janusza Korwin Mikke?!

http://www.pjkm.pl/

SLD upadło, PiS upada i PO upadnie. zobaczycie.

bo Polak przed szkodą i po szkodzie głupi :slight_smile:

Miał słabą kampanię wyborczą, myślę że większość ludzi nawet nie widziała że taka platforma istanieje. Ale kto wie, może przy następnych wybora coś ruszy?

Moim zdaniem nie ma najmniejszego znaczenia czy i na kogo się zagłosuje . Politycy tak naprawde nie kierują państwem oni są raczej aktorami próbującymi robić dookoła siebie jak najwięcej zamieszania. No i oczywiście nachapać się kiedy tylko to możliwe.

Część z tych aktorów gra oszołomów , w większości przypadków oszołomami jednak wcale nie są - po prostu wiedzą że z takim wizerunkiem jaki sobie stworzyli najłatwiej trafią w niszę polityczną jaką sobie wybrali i cynicznie z tego korzystają.

Nie ma lewicy , prawicy ani centrum jest tylko banda chciwych aktorów , którzy przyjmą zawsze taki punkt widzenia jaki będzie w danym momencie wygodny

normalplakatkopia2da.th.jpgnormalwybory40019lw.th.jpgnormal42bq.th.jpg

"Gdyby wybory mogły coś zmienić już dawno zostałyby zakazane"

Nie głosowałem w tej ankiecie, bo uważam że każdy kto przyjdzie to nakradnie się przez 4 lata, urządzi całą rodzinkę i mu to lotto, przyjdą następni i znowu jest to samo i koło się zamyka.

Powinno być coś takiego, że po wyborach do sejmu rząd ma jeden rok na chociaż częściowe wywiązanie się ze swojego programu wyborczego. Po tym roku kadencji powinno być zorganizowane referendum, z pytaniem czy obywatele są zadowoloni z tego “składu” sejmu. Jeżeli większość byłaby na NIE, powinni rozpisać nowe wybory. Może wtedy by się trochę przestraszyli i przez rok nie zdążyliby tyle nakraść. Ale gdzie w Polsce takie coś, sami się od koryta nie odsuną :?

optymista :lol: Jak oni się nie boją, że będą mieli rozprawę i mogą iść siedzieć to czemu mają sie bać referendum …

pamiętam, że w starożytnej Grecji był dobry system. PO roku rządów rozliczano polityków z ich decyzji - jak decyzje któregoś się nie podobały był wydalany z państwa - można by u nas coś takiego zrobić …

(joke rzecz jasna :wink: )

ja jestem duchowym liberałem ( Boże chroć ideały USA!), ale muszę przyjmować pewną poprawkę rozpatrując sytuację w naszym kraju.

to że młodzi nie głosują to akurat się nie dziwię. Ja sam pierwszy raz głosowałem w ostatnich wyborach pełen nadziei na PO, ale poza miejscem zamieszkajnia (studet) więc w gruncie rzeczy na kompletnie nieznaną osobę. Jak wróciłem do domu i dowiedziałem sie kto jest w lokalnym strukturach partii to mało z krzesła nie spadłem( sami złodzieje i krętacze) i u mnie głosowałbym na PiS

Polsce potrzebna jest migracja- może jak Ci wykształceni wyjadą i kraj przeżyje wstrząs gospodarczy to populiści tak łatwo do władzy nie dojdą. Niestety ale nasz kraj jeszcze nie dorósł do demokracji i zamordyzm z ostatnich dekad wpływa na świadomość Polaków nadal. A jak ciemnogród nie zmądrzeje to jego sprawa- w końcu człowiek może byc szczęśliwy także poza administracyjnymi granicami kraju.

Ja już tyle razy pisałem na tym forum o moich poglądach że jeszcze raz i…

Generalnie sprawę ujmując zawsze denerwowało mnie PiS, LPR i Samoobrona.

Ja nie rozumiem jak ten naród mógł wybrać taką władzę, cukierki dostali czy to wina tych staruszek :o :o :o

Obecnie liczy się dla mnie tylko jedna partia: PO i to na nich oddam swój pierwszy głos w przyszłych wyborach :smiley:

Jeszcze chciałem coś powiedzieć, ale zapomniałem ;]

AAA już wiem: może z bratem założę własną partię i wtedy zagłosuję na siebie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Brakuje Platformy Janusza Korwina-Mikke.

Przecież masz:

Trzeba glosowac na najbardziej zrównoważone partie, które nie przyniosą polsce wstydu i nie zniszczą gospodarki. Moim zdaniem taką partią jest PO.

Nie mialbym tez nic przeciwko Sdpl, PD - ale te partie niestety są zbyt male by wygrac. A SLD? Moze za 10-15 lat ale teraz jej podziekuje.

Sorry zapomniałem o niej… To chyba się wywodziło z LPR-u??

Gość ma dobre pomysły, ale samemu nic nie zrobi…

Ostatnio pokazywali go w Angorze, jak był na imprezie promującej nową płyte zespołu Big Cyc w towarzystwie “panienek”…

Do moderatora zgłaszac problemy… może uda mu sie dodać P J K M

PiS nie upadnie… To PO upadnie, jak będzie powtarzało stare błędy AWS…

Tak tak gość ma “swietne” pomysły - zwłaszcza chłosta w szkołach i wyjśćie z UE :roll:

SDPL to partia podobna oczywiscie do SLD. Legalizacja homoseksualizmu, sprowadzanie obcokrajowóców(mam na myśli tych o odmiennych zwyczajach, kulturze, którzy się nie asymilują)

Co innego gdy w Polsce będa ukraincy lub białorusini. Polacy wyjeżdzają do Angli za praca a wschodni sasiedzi do nas… Nam to sie opłaci, bo ukraincowi zarobki polskie odpowiadają, a zycie podobne jak u niego - kultura podobna, religia podobna…

Żałosne jest to ze Ukraina wraca spowrotem do Janukowycza… Ale cóż róznei to bywa w tej “kochanej” polityce…

Zauwazyliscie moze ze Wiktor Juszczenko, Wiktor Janukowycz oraz Aleksander Milinkiewicz, Aleksander Łukaszenko…

Ja to chciałem widzieć Tuska na prezydenta a PiS jako zwyciezce wyborów… No ik ta koalcje POPiSową…