Polityka - Co cie wkurza, na kogo liczysz itd

Nie zapominaj o legalizacji marihuany :twisted:

poczekamy zobaczymy… może sie coś zmieni ( wtedy pójde zagłosować ),

a jak sie nic nie zmieni to dalej ludzie bd na gwałt z kraju uciekali…

Odpowiedź : Inna

Jaka? - Taka:

racja1.gif

Jakby tak popatrzec na statystyki, poziom zycia to zauważcie, że kraje typowo katolickie np Hiszpania, Portugalia, Polska zyją w zadupiu… Uwazam sei za osobe wierzaca, ale tak to widać…

Cóż duchowna prawica z kawałkeim liberalimzu to najlepszy wybór…

Dzisiejsze partie lewicowe kojarza mi sie z Kampanią Antyhomofobii Biedroniatego p**** z SLD), holandią - legalizacją czegokolwiek co przyniesie wyborców, obniżenie wieku przy którym dzieci mogą uprawiac sex czy coś…

Sojusz PiS z psycholami od rydzyka zle sie skończy…

A wiecie kto jest najaktywniejszym posłem(TOP 10) ??

Było chyba w Przekroju lub Neewsweku…

Był tam syn Wasłęsy, Mieczysław Łuczak(były starosta w moim miescie) i pare inncyh osób. Oceny dokonywano na podstawie opini ludzi, któzy znali tych polityków oraz liczby interpelacji(nie musze tłumaczyć co to jest??) Oczywiście najwazniejsza jakosc nie ilosc, ale zeby złozyc interpelacje trzeba znać sie na temacie, zeby nei wyjsc na idiote…

Wszystko :twisted: :-x , na siebie :wink: :lol: !

Duchowna prawica? Czyli kto LPR? PiS? To chyba poza samoobroną najgorzej przygotowane do rządzenia partie. Po co jakakolwiek “duchowość” jest potrzebna wedlug ciebie do rządzenia? Chyba wazniejsze jest doswiadczenie i wyksztacenie czlonków parti a nie ich wiara.

Mnie to te mendy z SLD najbardziej wkurzaja… Zwłaszcza olejniczak, miller i ten gruby…

Ale ta nowa prezes UOKiK jest niezła… Za TeleKomune

(TeleZłodzieji) bierze się ostro i nakłada mln kary…

Plus GSM podczas negocjacji w sprawie udostepnienia architektury dla Neti(P4) wystraszył sie i nie robił problemu… A Centertell(orange) tez dostał po du***

Telekomuna bedzie musiała udostepnic innym operatorom swoje łacza za o wiele mniejsza stawke niz wczesniej, rozdzielić neostarde od telefonu stacjonarnego…

Ja to mysle o przyszłosci w Wrcoławiu… Miasto stworzone dla branzy IT…

Informatyk zarabia podobne ceny w Europie…

A tak jeszcze dodam… Czy gdy kupujecie jakieś jedzenie, produkty czy coś, to zwracacie na pochodzenie/kraj producenta??

Ja to staram sie kupować tylko produkty Polskich firm, a jesli takich nie ma, to chociaz zeby były wyprodukowane w Polsce… W większosci przypadków sprawdza się kod kreskowy tj. jesli zaczyna sie na 590… to wtedy produkt wyprodukowany w Polsce lub zapakowany przez polska firme…

aju: wiesz jakbyś rozdawał chleb za darmo też byś miał poparcie >.<

Liczę tylko na siebie, nie ma w sejmie człowieka który może pomóc Polsce.

alkohol jest szkodliwy i uzależnia, a jest dostępny i państwo zarabia na nim duże pieniądze.

papierosy są szkodliwe i uzależniają, a są dostępne i państwo zarabia na nich duże pieniądze.

marihuana jest szkodliwa (z tym, że to jest ona zaliczana do lekkich narkotyków), a jest nielegalna :slight_smile:

co to ma być? to można uśmiercać kogoś fajkami i alkoholem (nie bezpośrednio), a marychą już nie? każdy swój rozum ma i czy weźmie to jego sprawa.

upadnie, uwierz :slight_smile: ale Polacy i tak nie wyciągną wniosków i pójdą głosować na PO.

prawidłowo : :mrgreen: :

Ktoś musi siedzieć, żeby się fotele nie kurzyły :mrgreen:

Taki poseł zarabia 10 tys i dostaje jeszcze drugie tyle na utrzymanie biura poselskiego :x . Jeszcze przychodzi na onrady kiedy mu się podoba, a jak w końcu przyjdzie to czyta gazetę, albo gada przez telefon. Są żałośni i tyle.

tylko UPR / PJKM , szkoda ze nie mają zadnych szans …

Głosowałem na PO w ankiecie i zagłosuję na nią także jak już ukończę 18 lat. W odróżnieniu do qwielu ludzi w moim wieku już nie umiem się doczekać kiedy pierwszy raz pójdę na wybory… Cuż jeśli chodzi o LPR czy Samoobronę - Typowe partie oportunistyczne, które umią działac tylko i wyłącznie w opozycji :wink: A tam obawioam się, że poradziłby sobie każdy kto ukończył Szkołę Podstawową… Nawet 6 klas w 8 lat. Jestem zwolennikiem PO, ich pomysłów, ale do ich wdrożenia obaiam się, że jeszcze długa droga. Żałosne jest to, że do wyborów ostatnich przystąpiło ( jak się nie mylę ) 42% uprawnionych :(. Uważam, że uczestnictfo w wyborach to obywatelski OBOWIĄZEK i jeśli ktoś jest pełnoprwanym uczestnikiem państwa to powinien w nich uczestniczyć. Najbardziej dziwi mnie postawa młodych ludzi… Inną ciekawą partią są jeszcze centroprawicowcy DEMOKRACI PL… Ale ja i tak wolę PO. Co do SLD po tych gruntownych zmainach i tak wydaje się lepszym wyborem niż PiS. Mam nadzieję, że jak przyjdzie mi kiedyś głosować to nie będę musiał głosować na partię, która najmniej “zniszczy” w państwie, tylko na taką, która będzie mogła najwięcej “zbudować”.

Słyszeliście, że premier Marcinkiewicz podał się do dymisji, a nowym kandydatem jest Kaczor 2 …

… a to Polska właśnie …

W polskiej polityce wkurza mnie polska polityka :mrgreen: I pomyśleć, że takie nieroby inkasują miesięcznie 10k zeta… Był u nas w szkole taki jeden, jak się przyznał ile zarabia, to zaraz po “wywiadzie” spadał szybko do domu, bo jak nie to czekała by na niego przy samochodzie grupka kolesi z bejzbolami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

karolzet : nie 10 tys, a 7 tys minus podatek, bo 3 tysiace jest nieopodatkowane czyli sie nie liczy do glownego rozrachunku… a na biuro poselskie dostaje 30 tys + nie placi za wode, gaz etc. dlatego wiekszosc ma np: wlasne biuro poselskie w domu :slight_smile:

Ja nie moge. A weźcie pod uwage że koszty transportu również mozna odliczyć… Łyżwinski za benzyne do samochodu kilkanascie tysięcy odliczył…

Ale marszałek sejmu sie wkurzył i zlimitował takie odliczenia…

Pomysłu PO są dobre np ograniczenie wydatków administarcyjnych(zmniejszenie liczby posłów, usunięcie senatu) podatek liniowy. Oczywiscie nalezy pomysleć tez o ulgach dla najuboższych. A także o tym, żeby dawać jakieś “premie” rodzinom. Tak żeby było więcej dzieci…

Oczywiście najwazniejsza jest jakośc a nie ilośc. Zatem małe przypomnienie…

Mianowicie Korea Pd, Japonia, Taiwan inwestują przede wszystkim w: nowe technologie oraz szkolnictwo. Bo to przynosi największe korzyści…

Co do SLD - wg mnei najgorsza partia, która nie umie przyznac sie do błędu, nakradła i teraz zwraca innym uwagę… Jest w niej pełno ludzi z SB oraz takich którzy wiąża biznes z polityka…

My powinniśmy miec dobre stosunki z państwami europy. Ale należy “budować” przeciwagę dla sojuszu Niemiecko-Ruskiego. Tzn podjać współpracę z Czechami, Słowacją, Węgrami, Litwinami, Białorusinami, Ukraińcami oraz Łotyszami i Estończykami. Podobnie myslał Piłsudzki ale nie udało mu się tego zrealizować…

Niektóre państwa patrzą tylko, żeby mieć korzysć z Polaków a nic od siebie nie chcą dać… Powiniśmy podjąć współpracę z państwami takimi jak my, które sa zagrożone przez ekspansję rosji…

Ale najpierw trzeba się wziąć za własne państwo i zacząć wreszcie coś robić, a nie sie kłócić… Nie umiemy wykorzystać włąsnych mozliwosci/potencjału. Mamy dziurawe prawo. Nie umiemy poradzić sobie z małymi problemami.

Polska powinna także dbać o rodzime przedsiębiorstwa np. Plus GSM, Orlen i za ich pomocą zajmowac mniejsze firmy od naszych sąsiadów.

Ale nie nalezy byc egoistą… I dawac takie mozliwości naszym prawdziwym sąsiadom…

Rosja się niedługo rozpadnie, Putin odejdzie od władzy. Komunisci będą się pchali oraz zrzeszenie ze sobą biznesmeni. Nastepnie będa walki etniczne o całkowita niepodległośc w rejonie kaukazu. Chiny będa liczyly na to że coś się im uda uszczypnąc i tez wezmą udział… Zresztą to tylko teoria która mozna wysnuć na podstawie wydarzeń dzisiejszych jak i historycznych(w oparciu o nie)

Mateusz : amen :slight_smile: A najlepsze jest to ze jeden z senatorow odliczyl sobie ponad 40 tys za benzyne… ale samochodu nie ma :stuck_out_tongue:

Byłam w zeszłym roku na wyborach naiwnie myśląc,że coś się zmieni na lepsze :cry: Niestety-mój głos zdał się na nic a moi faworyci wykazali się niewielką klasą.Gdyby nie wypięli się na pisa,to dziś być może Giertych nie szczerzyłby się tak w telewizorni :evil: a Endriu L. nie straszyłby nas swoją marchewkową opalenizną :roll: tak często…Ale nie tracę nadziei-jeśli teraz Jarek-stare buty ośmieszy się jako premier,to jest szansa na wcześniejsze wybory :peace:

Wkurza mnie Pan Kaczyński a liczę na siebie :wink: