Polityka-sprawy bieżące

Tylko wróć do początku i powiedz co było źródłem władzy Hitlera w Rzeszy a co było źródłem władzy komunistów w PRL??

A czy ja mówię o źródłach władzy czy o manipulacji i robieniu ludziom wody z mózgu ??

Metody działania jednych i drugich były niemal identyczne :!: :!: :!:

No tak, a wszyscy Polacy popierają interwencję w Iraku i Afganistanie. Tak samo za komunizmu wszyscy popierali zbrodniczą interwencję naszych wojsk w Czechosłowacji ;] Eeech. Czy ty nie rozumiesz, żę III Rzesza to było państwo totalitarne? Tam byl taki sam rygor jak w komunixmie. A to, że na filmikach widzisz tłumy Niemców machającedo Hitlera to zasługa nazistowskiej propagandy sterowanej przez jej mistrza czyli J. Goebbelsa - no cóż facet mial do tego łeb :slight_smile: A pza tym tego, że Niemcy popierali Hitlera nie można łączyć ze zbrodniami. Myślisz, że ludzie wiedzieli o obozach koncentracyjnych itp? Dlatego właśnie obozy w Niemczech były położony w głebii lasu, tak aby ikt nie wiedizal co się tam dzieje. Co innego obozy w Polsce - tu juz się tak z tym nie kryli. Hitler i Himmler mieli na temat marszu na Wschód swoje, idealistyczne zdanie, a typowy Niemiec widział w tym tylko szansę odzyskania utraconych ziem. el polaco zamiast się cieszyć, że wygralismy wojnę i z nazistami i z Krzyżakami to ty wolisz się nad nimi pastwić :slight_smile: Zrozum, że Niemcy to nasi bracia z zachodniej granicy i łączy nas z tym krajem bogatsza historia niż z jakimkolwiek innym…

o dziękuję za pomoc i uświadomienie mi i a w szególności Monczkinowi pewnych spraw :smiley:

Do defensywnych się zgodzę. Do ofensywnych, jak najbardziej.

To już zupełnie inna bajka. Armia Czerwona w czasie II WŚ, a zimnowojenna, to dwie różne armie.

Na czym opierasz ten sąd ??

Jednostki powietrzno desantowe są przeznaczone do działań ofensywnych, sabotażowych. Pierwotnym ich przeznaczeniem było zajęcie strategicznych obiektów podczas ataku. To, że byli wykorzystani podczas obrony, jak sam piszesz, na bardzo małą skalę, jest “gaszeniem pożaru przy użyciu konewki”. Tworząc jednostki spadochroniarzy, były zgromadzone wystarczające środki transportowe. Ich brak, w późniejszym czasie, wynika z ich straty, podczas uderzenia Wermachtu. Dostępne sa zdjęcia, pokazują zdobyty sprzęt podczas pierwszego ataku. W tym lotniska zawalone sprzetem

Żukow, jak piszesz, wykonywał rozkazy. Przyczyna wojny, którą wymieniasz ma inną “genezę” i umiał się bronić, ponieważ były przygotowane scenariusze/rozkazy ściśle obronne.

Przecież, ja nie pisze, że nie chciał :shock: Chciał, tylko terminie, który był mu rękę. Nie rozumiem, co chciałeś przekazać tym cytatem i tłumaczeniem.

Panuj nad formą wypowiedzi :evil:

To akurat nie jest do tej pory wyjaśnione. Historycy spierają się nad tym, czy jego agent nie był przypadkiem podwójnych czy nawet potrójnym agentem. Panuje też pogląd, że Sorge odgrywał kabaret napisany przez Stalina na użytek Rzeszy Niemieckiej.

Porównaj sobie skalę stanu osobowego polskich jednostek, a ówczesnych Armii Czerwonej. Jak piszesz “doświadczalną”.

He he. Poczytaj sobie dokładnie na początek parametry techniczne obu linii obrony. Z czysto wojskowego punktu widzenia, jaki sens ma budowa linii obrony blisko granic państwa ?? Linii obrony nie buduję się na granicy, tylko w głębi kraju. Przedpole, które jest przed można wykorzystać do dodatkowych zabezpieczeń, a w razie kontrofensywy jest doskonałym terenem do operacji wojska. W przypadku planowania ataku, budowa takiej linii jest uzasadniona. Pozwala chronić własne zaplecze, uniemożliwiając wrogowi manewry z braku miejsca. Z tego co czytałem, to lina stalina była w tym czasie likwidowana. Po co pas fortyfikacji, utrudniający mobilność zaplecza armii. Stalin budował linię nad granicą, ponieważ, nie chciał się bronić.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Linia_Stalina

Czy szykując się do obrony, jak chcesz to widzieć, to postąpiłbyś tak ?? Przecież, skoro jest już jedna gotowa, to dobrze. Budujemy druga, a czas pozwoli to trzecia… Się nie rozbiera, a umacnia, dozbraja :!:

Prześledź sobie konstrukcje innych takich fortyfikacji na zachodzie Europy. Może wtedy zobaczysz, że drogi transportowe są budowane wzdłuż. Jak pisałem, doczytałeś ??, dzięki temu, można w szybki i łatwy sposób przerzucać siły na zagrożone odcinki frontu, dowożone z głębi kraju.

Nie wiem czy klasyczne. Nie jestem specjalistą w dziedzinie doktryny sposobów rozpoznania. Życie ludzkie w ZS nie było wiele warte, a nie zapomnijmy, Stalin miej więcej pionków. czytałeś coś o Czernych Brygadach ?? Piszą, o wejściu na terytorium wroga, pisałem, że była to przyczyna rozkazów leżących w sejfie.

I tu się mylisz, ponieważ są opracowania na temat Czerwonej Orkiestry. W bibliotekach może nie, ale w księgarniach, owszem.

Skoro tak twierdzisz, to proszę wytłumacz mi fakt unieruchomienia wojsk pancernych, w zimie. Dlaczego zima zebrała, aż tak wielkie żniwo wśród wojsk Wermachtu. Planując atak, przewiduje się takie sytuacje. Hitler chciał zakończyć to przed zimą, ponieważ nie był przygotowany do działań w warunkach zimowych (brak odpowiednich smarów niezamarzających w niskich temperaturach, odpowiednie paliwo, przystosowane do zapłonu w niskiej temperaturze, zimowe mundury etc., etc.,) Uderzenie niemieckie uprzedziło atak armii czerwonej. Nie kwestionuję tego, że jesień mogła się przyczynić, do osłabienia szybkiej

wojny.

jak pisałem wcześniej, palny Komunistów, wyprzedają o lata plany Hitlera, odnośnie planów podboju świata, a jak się nie da to chociaż Europy. Poczytaj, co Lenin mówił o ekspansji komunizmu na inne narody. Stalin był kontynuatorem tej wizji.

Fakt, ale mniej liczebnym. Nawet armia, która jest najlepsza, nie pokona chmary czołgów czy samolotów. Przyczyna sukcesów Wermachtu, było również, to, że jak pisałem, Armia Czerwona nie była przygotowana do obrony. Gdyby było inaczej - patrz powyżej odnośnie linii obrony, Wermacht nie maiłby szans. Wybacz.

Oczywiście. Tylko, że pokutuje mit, o tym, że Stalin nie chciał wojny. Bzdura. Chciał wojnę i dążył do niej ignorując wszelkie koszta (między innymi głód na Ukrainie, w tym czasie, gdy miliony umierały, Stalin sprzedawał zboże, przeznaczając pieniądze na zbrojenia. takich przykładów jest wiele.)

Dobra, nie chcę mi się już pisać.

Mi nie trzeba niczego uświadamiać. Proponuję poczytać coś więcej niż Wikipedię i oglądać telewizję.

Skoro uważasz, że się mylę, to przekonaj mnie, że jest inaczej. Nie uciekaj się do pomocy innych.

Wikipedia

Wyszukuję cytaty z wikipedii ponieważ nie chce mi się przepisywać książek na forum.

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 14:04

BTW temat postu był zupełnie inny i zeszliśmy z tematu. Aczkolwiek dobrze się stało bo widzę, że niektórzy interesują się historią tak jak ja.

A historii już nie zmienimy, więc po co ubolewać. Ciekawe el polaco, czy skoro tak (w sumie bezpodstawnie) nie cierpisz Niemców to co myslisz o takich budowlach jak zamek krzyżacki w Malborku, Kwidzynie, Starówka Wrocławska, XII i XIX-wieczne pałacyki w 3-mieście, małe miasteczka Warmii i Mazur? Zapewne nie podobają ci się takie zabytki i najchętniej byś je zrównał z ziemią, bo są poniemieckie - tak jak robiono w PRL-u, gdy “cała Polska odbudowywała Warszawę” ;]

Jason X dobre dobre, ale idąc tym tokiem rozumowania, nalezało by rozebrać po klilkaset kilometrów dróg i torów gdyż też zbudowali je Niemcy i o dziwo są w lepszym stanie od tych które zbudowano kilka czy kilkanaście lat temu :P:P:P

No wybacz ale jak przyjeżdża Niemiec do firmy nie swojej na dodatek i zaczyna rozstawiać ludzi po kątach+mówi że będziemy na niego tyrać to wybacz.

el polaco prawisz komunały że aż żal tego słuchać. W każdej narodowości znajdzie się jakaś kanalia, ale czy na tej podstawie można wyciągać wnioski o całej narodowości ??

Czy chciałbyś żeby nasz naród był oceniany na podstawie niektórych oszołomów z ekipy rządzącej ??

Niemcy to taki sam naród jak my, tak samo żyją, mają takie same lub podobne problemy.

Czy winą współczesnego niemieckiego nastolatka jest to że jego dziadek stał z automatem na wieżyczce w obozie koncentrcyjnym ??

Skończ jak cię prosze bo zachowujesz się jak święta krowa w środku Europy !!

No właśnie. Zupełnie zapomniałem o sednie sprawy czyli Berlince :stuck_out_tongue: Co ty na to el polaco - czy ją eż trzeba rozebrać? W końcu miała połączyć stolicę III Rzeszy z Królewcem :stuck_out_tongue:

Co? Jakiej firmy? Jaki znowu Niemiec? Weźmy taką Warmię i Mazury, bo to blisko mnie. Chyba lepiej mieć działkę w sąsiedztwie z Niemcem niż oglądać dzień w dzień czerwoną, zapijaczoną twarz naszego rodaka, tylko czakjącą aż ci się noga powinię :stuck_out_tongue:

Brogalski.pl

Niemcy w Polsce mają więcej przywileji niż my u nich.

Acha postaram się jeszcze poszukać sondażu gdzie jest pokazane ile procent niemieckiej młodzieży podziela poglądy nazistowskie.

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 17:44

Tak samo się mówi, że to są pojedyncze jednostki, które coś zarzucają Polsce i działają przeciwko nam.

Dlaczego rząd niemiecki nie zakaże działalności partiom nazistowskim?? Dlaczego rząd niemiecki nie uzna roszczeń obywateli niemieckich za bezpodstawne??

Dlaczego w niemieckim parlamencie nie ma mniejszości polskiej??

Dlaczego Niemcy działają na niekorzyść sojuszników z unii i budują gazociąg po dnie morza bałtyckiego??

Dlaczego pozwala się działać Jugendamtą, które germanizują dzieci o wielonarodowościowych korzeniach??

Dlaczego duża część obywateli niemieckich nadal myśli, że Niemcy są w stanie granic z przed 1939r??

Dlaczego Niemcy próbują zrobić z siebie główne ofiary tej wojny (Der Untergang)??

DLaczego to Polacy jako pierwsi musieli wyciągać rękę do Niemców w celu pojednania??

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 17:46

hahahaha o lol :smiley: do JAson X

Berlinkę - gigantyczny zbiór starodruków i dokumentów, w tym manuskryptów Goethego, Beethovena i Mozarta - oraz o kolekcję samolotów z pionierskiego okresu lotnictwa.

i ja sieję stereotypy. Wiesz co wolę mieszkać koło rodaka.

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 19:01

Onet.pl

Bo w Niemczech chodzą po ulicach SS-mani, Polacy jeżdżą tam nie do pracy tylko do obozów koncentracyjnych - dlatego już nie wracają, a Angela Merkel to posmiertne wcielenie Hitlera :slight_smile:

Przytoczyłeś tu cytat p. Rogalskiego. Rozbawił mnie jeden fragment.

A dlaczego mnie rozbawił. ? Ano dlatego, że powołujesz się na raczej wątpliwy autorytet. P. Bogusław Rogalski jest członkiem populistycznej i ksenofobicznej partii politycznej Liga Polskich Rodzin. Mało tego, oto drobny fragmencik z biografii p. Rogalskiego, zamieszczony przez niego samego na w/w stronie, z której zaczerpnąłeś cytat:

Można powiedzieć, że “zapomniał wół, jak cielęciem był”.

Oto członkowi partii przeciwnej Unii Europejskiej nie przeszkadza to być europosłem. P. Rogalski, niedawno członek Młodzieży Wszechpolskiej (co to za organizacja, doskonale wszyscy wiedzą), nawołuje do delegalizacji partii nazistowskich. Hipokryzja do potęgi.

Ja myślę, że użyłeś nieodpowiedniego słowa. Dla mnie pewne słowa są zarezerwowane dla normalnych ludzi.

To jest polityk. Zresztą polityk, to też za wielkie słowo. Polityków przez duże P, w tym kraju można policzyć na palcach jednej ręki.

Dla mnie, to coś, co obecnie jest u władzy lub należy do organizacji, które nie wiedzieć czemu działają legalnie, są gorsi od prostytutek. Dlatego, że prostytutka nie zrobi wszystkiego. Polityk tak. Dla większości słowa sumienie, uczciwość, prawdomówność, godność, odpowiedzialność za czyny etc., są równie abstrakcyjne jak dla mnie slang rasowych informatyków wielkich korporacji informatycznych.

Prawdziwych polityków nie ma obecnie w sejmie. Śmieszna jest koalicja jak i opozycja. Nie oszukujmy się. Jednym z nielicznych autorytetów politycznych jest Władysław Bartoszewski.

Po obejrzeniu reklamówki propagandowej PiS mówiącej, jak to żyje nam się lepiej, bezpieczniej i innej treści bzdety oraz w związku z ostatnimi wydarzeniami na polskiej scenie politycznej, zwracam się z apelem do partii rządzącej o zmianę nazwy.

Jest to równocześnie postulat, o dodanie jednego punktu do programu realizowanego :hahaha: obecnie z klauzulą natychmiastowego wykonania.

Przepraszamy i Spadamy

Ale ja równiez nie rozumiem działania PO. Oni chcą wygrać wybory ale będą w takiej samej sytuacji jak PiS teraz. Będą musieli wejść z kimś w koalicję.

Skad Ty teraz możesz wiedzieć ilu posłów wprowadzą do Sejmu po obliczeniu procentowo ilości otrzymanych głosów??

U wróżki byłeś ??