Polityka-sprawy bieżące

Trochę jesteś dziwny. Po wojnie wszystkie kraje zatwierdziły warunki pokoju. Więc Niemcy zatwierdzając warunki pokoju automatycznie zrzekły się prawa do tych ziem. To jest chyba oczywiste. A teraz powiedz mi kto żyje historią my czy Niemcy żądając zwrotu tych ziem.

A tak na marginesie:

cóż, akurat w kwestii historii i to nie tylko współczesnej trzeba przyznać, że podręczniki skupiają się tylko na jednej wersji nie biorąc zupełnie pod uwagę innych równie prawdopodobnych hipotez. prawda jest często wypaczana, a jej ewentualne poprawianie często jest pomijane gdyż wymagało by zbyt wiele niekorzystnych zmian (ot chociażby dlaczego wciąż w większości publikacji za wielce odważnego obrońcę Westerplatte podaje się majora Sucharskiego?).

przedstawiona przez Monczkina hipoteza jest silnie propagowana chociażby przez Wiktora Suworowa (np. Lodołamacz), i jest również przez część historyków uważana za wielce prawdopodobną, natomiast stwierdzenie, że ZSRR nie zaatakowało by Polski, cóż, moim zdaniem jest wybitnie nieprawdopodobne, wszak rewolucja miała ogarnąć cały świat, a my nie byliśmy zbyt zaciekawieni przyjmowaniem jej założeń pokojową drogą…

Historia jest specyficzną nauką. Tu nie jest wszytko jasno określone tak jak w matematyce czy fizyce. HIstoria jest nauką inerpretacji i powiązywania ze sobą różnych faktów. Istnieją różne interpretacje zdarzeń historycznych. Ja osobiście nie spotkałem się z takimi jakie ty reprezentujesz aczkolwiek je przyjmuje bo wiem, że nie przeczytałem wszystkich książek na ten temat.

Z drugiej strony samo nazwisko autora wszytko wyjaśnia. Przecież rosjanin nie będzie ukazywał słabości ojczyzny.

Nie wiem dlaczego ? Bo nie zgadzam się z twoimi poglądami ? Bo może wykazuję się pewną ignorancją historyczną?

Ja poprostu staram się zachować to, o czym pisze Monczkin :

A co niby mieli zrobić ? Byli przegrani, armia praktycznie nie istniała, kraj zrujnowany (nie zapominajmy, że nie tylko Niemcy rujnowali).

Chłopie, urodziłem się w tym kraju i mieszkam w nim od 37 lat. I niewiele jest chyba narodów, które aż tak żyją przeszłością , nie patrząc przed siebie, jak Polska :?

P.S.

No tu żeś, chłopie, trafił kulą w płot :smiley:

Na Suworowie ciąży ciągle aktualna kara śmierci, wydana przez Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego ZSRR (wiem, Związku dawno nie ma, ale kara nie została uchylona). Poza tym Suworow jest Ukraińcem, nie Rosjaninem, a to baaardzo duża różnica.

Hahahahaha toś palną argumentem, Suworow był jedną z bardziej poszukiwanym osób przez reżim CCCP właśnie za mówienie niewygodnej dla nich prawdy :P:P:P

Fakt Rosjanie byli gorsi od Niemców. Palil, gwałcili, mordowali zachowywali się jak szarańcza. Ale kto rozpoczął wojnę. Kto zaatakował ZSRR. Kto odważył się walczyć nie mal z całym światem. NIe był to sam A.Hitler. Było to całe społeczeństwo niemieckie, które poparło dyktatora.

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 22:30

widzisz, nim cokolwiek napiszesz, warto by mieć jakąkolwiek wiedzę na temat w którym się wypowiadasz, wpisanie w wikipedię ‘wiktor suworow’ nie zajmuje dużo czasu, przeczytanie artykułu też nie, zwłaszcza, że jest on dość ubogi. poznaj chociaż część poglądów człowieka nim zaczniesz go oceniać po nazwisku, okrze się, że nie każdy Rosjanin (gwoli ścisłości nie jest on nawet Rosjaninem, a nazwisko Suworow jest nazwiskiem przybranym) jet patriotą…

Chłopie gdzie ty żyjesz, że głosisz takie herezje ??

Po pierwsze stwierdzenie całe społeczeństwo samo w sobie jest wielką przesadą, po drugie jakie mieli inne wyjście ??

Ci co się sprzeciwiali wiadomo wszystkim jak skończyli.

Wyrażasz bardzo skrajne opinie, nie poparte absolutnie żadnym argumentem :?

Nikt chyba nie wie, ilu Niemców naprawdę popierało Hitlera, ilu musiało (lub zostało zmuszonych do tego), a ilu było mu wręcz wrogich.

Popatrz sobie jaka była sytuacja w RZeszy przed przejęciem władzy przez Hitlera. NIemcy upokorzeni przez Francuzów. Z zakazem rozbudowy armii, bez zachodnich rubieży. Z rosnącą inflacją gdzie za kromkę chleba trzeba było płacić bagatela kilka milionów marek. Przyszedł Hitler i wyprowadził Niemców z kryzysu. Powiększył kraj. Zjednoczył kraje niemieckie (Austrię i Rzeszę). Zastopował i zmniejszył inflację. Miał ponad 90% poparcie. Kto wypisuje herezję. Jeżeli w to nie wierzysz to sam powiąż fakty i sformułuj wniosek :smiley: Sprawił, że Rzesza stała się silna i mogła konkurować z innymi krajami.

Jaki wniosek ??

Taki że chołota dała się nabrać na tani lep ??

Do tego nie trzeba Niemców, w kazdym kraju bedzie tak samo.

Ale nie na pewno że całe społeczeństwo poparło malarza pokojowego i jego chore wizje :!: :!: :!:

90 % to dane faszystowskiej ówczesnej propagandy która funkcjonowała w tamtych czasach rewelacyjnie.

Zejdź na ziemię bo na razie bujasz w obłokach

Parę cytatów:

BROOKLYN.ORG

WIKIPEDIA

heheh kto buja w obłokach :smiley:

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 22:55

wiecej cytatów :smiley:

STRATEGIE.COM

Skompromitowałeś się…

nie chce mi się sprawdzać skąd pochodzą te cytaty, ale wystarczy mieć odrobinę oleju w głowie, by zauważyć o co chodzi:

a niby jaka inna partia miałą zdobywać głosy?

proponuję poczytać czym jest totalitaryzm, bo jak tak dalej pójdzie, to dojdziesz do cytatów które będą wskazywały, że w okresie powojennym władza w Polsce faktycznie pochodziła od ‘ludu’

P.S.

podając jakieś cytaty warto je w jakikolwiek sposób uwiarygodnić, chociażby podając źródło

a jednak mieli wybór 4,3 miliona nie poparło go.

No nie rozbrajasz mnie, w PRLowskich wyborach PZPR też osiągała 100 % poparcie i czy na tej podstawie można wysnuć wnioski ze całe społeczeństwo polskie popierało komuchów :?

Kończ waść, bo dalsza dyskusja z Tobą jest pozbawiona głebszego sensu :PPP

Nie no wszystko jest tworem propagandy nawet zadowolenie tłumów po wkroczeniu do Austrii. Wszystko to wytór propagandy.

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 23:04

http://www.inkluz.pl/archiwum/niemcy/zewb4.html

Przeczytajcie:D

Skoro swoją wiedze opierasz na zapisakch magazynu INKLUZ to pozostawiam bez komentarza

:x

Szeregi Młodzieży Wszechpolskiej czekają na Ciebie

Przeczytałem sobie dyskusję z rana :lol:

Nie będę cytować poszczególnych tekstów, bo zaraz spadam w teren. Może wieczorem skrobnę coś więcej, jeśli to jeszcze nikogo nie nudzi :stuck_out_tongue:

el polaco

Masz swoje zdanie na ten temat, niestety - z tego co widzę, opiera się ono na lekturze wybranych tekstów.

Co do autorów, na których się opierałem. Byli tam Rosjanie, Ukraińcy, Niemcy, Polacy.

Jak już niektórzy pisali, nie trzeba być obywatelem innego kraju, żeby pisać o prawdziwych wydarzeniach w innym państwie. Wbrew pozorom, niektórzy Rosjanie piszą szczerze do bólu. Dlaczego prawdziwych ?? Dlatego, że większość z tych argumentów pojawia się u różnych autorów, powołując się na źródła archiwalne - i to zarówno np. niemieckie czy rosyjskie, opisujący w podobny sposób konkretne wydarzenia. Niestety, większość z tych źródeł nie zastała jeszcze ujawniona do końca. Co by było, gdyby Rosjanie otworzyli swoje magazyny ?? Na podstawie tego, co jest, rysuje się zupełny inny obraz, niż było to przez lata wkładane do głów.

el polaco co ro nazizmu i dojścia Hitlera do władzy, to wybacz, ale w mojej ocenie masz fałszywe wnioski lub interpretujesz je tak, żeby popierały Twoje zdanie czy wypowiedzi. To tak, jak niektórzy historycy, kwestionują istnienie Holocaustu. Piszesz pewne fakty, ale źle je interpretujesz. Jak ktoś powiedział kiedyś “Zacznij rozróżniać dwie rzeczy. Jesteś komunistą czy należysz do partii”. Przemyśl to sobie.

Pozdrawiam.

Tylko, że ustrój komunistyczny został narzucony Polsce po II wojnie światowej. Polacy nie jako znaleźli się pod zaborem. NIepodległość odzyskaliśmy dopiero w 1989r. NIemcy natomiast sami wybrali HItlera. Najpierw zdobył poparcie społeczeństwa w Bawarii (wtedy istniały jeszcze inne partie), a potem poparcie społeczeństwa w całej Rzeszy.

Tak więc można śmiało powiedzieć, że Niemcy popierali Hitlera.

TO pokazuje, że Hitler miał bardzo duże poparcie wśród społeczeństwa. Porównynwanie sytuacji w Rzeszy do sytuacji w PRL jest dosyć śmieszne.

Co do dojścia Hitlera do władzy.

i polecam przeczytać:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_wersalski

Wszytkie cytaty z Wikipedii. (wyszukiwałem na prędce)

Wcale nie jest śmieszne, a szczególnie jeśli chodzi o manipulację poprzez fałszowanie istotnych danych i przez to wprowadzanie psychozy w społeczeństwie oraz przeświadczenia o wszechwładzy jednostki czy partii.