Pomarańczowa dioda, komputer nie działa

Mam problem zamontowałem nowy procesor i zasilacz i odpalam komputer i się nie włącza system jest tylko czarny ekran i na płycie głównej świeci się pomarańczowa kropka jeśli wie ktoś o co chodzi proszę o pomoc

Jaka płyta i CPU? Może pogiąłeś piny?

Asus rog strix x570-f gaming a CPU AMD ryzen 7 5800x

Teraz wgl zobaczyłem że ta lampka się świeci od ram ale sprawdzałem ramy i wszystko jest ok wpięte i mam 32gb więc powinna być ok a nie jest nie wiem o co chodzi

Czytaj. Prawdopodobnie trzeba się pobawić z aktualizacją bios.

1 polubienie

Ok tylko jak ja mam za aktualizować nowego biosa skorą mam czarny ekran

W specyfikacji twojej płyty jest coś takiego


Jak to robić to pewnie to
https://rog.asus.com/us/support/FAQ/1038568

Czyli w skrócie muszę zrobić to samo co na tym filmie zainstalować. Nowa aktualizacje bios i wgrać na pendrive. Potem podpiąć pod USB bios

Masz tam szczegółowy opis. Krok po kroku, skąd pobrać i jak przygotować bios oraz jak zainstalować.
Obejrzyj parę razy, włącz tłumaczenie.

Twój problem opiera się na tym, że musisz zaktualizować bios. Nie wiesz dalej jak to zrobić? To jest proste, kilka minut wystarczy na przygotowanie pliku do aktualizacji.

Mnie ciekawi czy producent obszedł wymóg montażu starszego CPU.

:clown_face: szukał w specyfikacji płyty. I się porąbało. Znalazł że CPU gen 2 i 3 a moze i 1 a tu gen 4.
:clown_face: umie czytać co producent napisał? Nie. Dlaczego? Bo :clown_face: jest leniwy. :rofl:
A wystarczyło panie :monkey_face: zacząć czytać całość. Od początku. To by sie dowiedział. :joy:

Zrobiłem to samo co na filmie tylko nie włączałem komputera tylko zasilacz był włączony ale i tak to nic nie dało dalej system się nie włącza i dalej ta lampka pomarańczowa świeci

Co to konkretnie oznacza?
Jeśli wykonałeś dokładnie to co w instrukcji łącznie z prawidłowym przygotowaniem oprogramowania bios i to nic nie dało to znaczy że albo coś sie spaprało w trakcie montażu albo coś nie tak z Ram lub z gniazdami.
Sorry ale ja podałem ci tylko informacje które ty powinieneś znać zanim zabierzesz się do montażu.
Asus podaje również tę informacje odnośnie twojej płyty i czy na pewno potrzebne jest flashowanie bios.

https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-x570-f-gaming-model/helpdesk_cpu
Podaje również typy pamięci zgodnej z ta płytą i wybrana seria procesora.
https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-x570-f-gaming-model/helpdesk_qvl

No spoko rozumiem i tak dzięki za pomoc będę to musiał jakoś ogarnąć ale jeszcze nie wiem jak ale coś ogarnę mam nadzieję

Zresetuj bios. Możesz do niego wejść? Bo nic na ten temat nie piszesz
Odłącz kości ram poza jedną, zmieniaj ją w slotach i uruchamiaj komputer.
Sprawdź CPU. Sprawdź czy kable zasilacza własciwie podpięte.
Jęsli stary CPU i zasilacz sprawne to sprawdź czy „stara wersja” działa
Posprawdzaj ponownie czy „kablologia” jest własciwa. Użyj jakiegoś LiveCD linuxa lub instalatora windows by sprawdzić czy start wychodzi poza post.
W ostateczności pozostaje serwis.

Znaczy wyciągałem baterie na 30 sek i potem ja włazyłem ale to też nic nie pomogło a do biosa to nie mogę wejść bo mówię odpalam kompa i mam czarny ekran na monitorze nic nie reaguje a komputer cały czas działa wiatraki też

zmieniłem slot na kostce ram i włączył się monitor i do biosu mnie teraz wywaliło co dalej mam zrobić?

Napisałeś to a nie że nie możesz wejść do biosu.

zmieniłem slot na kostce ram i włączył się monitor i do biosu mnie teraz wywaliło co dalej mam zrobić?