Pomoc przy złożeniu komputera do gier 2200zł

Pieniądze byś zaoszczędził, ale kosztem wydajności. Coś za coś. Jeśli koniecznie chcesz wydać teraz mniej, wybierz i3 4160. W przyszłości będziesz mógł kupić i5.

Ok kupiłem cały zestaw a procesor fx6300 (było mi bardzo na rękę wybrać ten element) reszta to co mi doradziliście. Teraz dobieram kilka stów, sprzedam fx i kupię wspomniany wyżej model. Dzięki za pomoc :slight_smile:

ps. Co to znaczy “wybierz i3 4160, w przyszłości będziesz mógł kupić i5” z FX nie będę miał takiej możliwości?

Czyli jaki konkretnie zestaw kupiłeś? Chyba nie wybrałeś procesora AMD do płyty pod procesory Intel?

No niestety to zrobiłem…co z tego wynika? W razie czego chyba mogę jeszcze wymienić w serwisie na coś innego…

Wynika z tego brak kompatybilności jednego z drugim (nie będzie działać). Nawet nie pomyślałem, że chcesz taką głupotę zrobić, gdy pytałeś się o FX 6300.

 

Zrezygnuj/wymień procesor na model Intela , najlepiej i5 4460 lub tańszy i3 4160.

No ok chyba nie mam wyboru wiec pójdę dziś i wymienię.

czym się objawia ten brak kompatybilności? No bo juz raz włączyłem komputer i żadnych problemów nie dostrzegłem.

Ty sobie kupiłeś ten procesor fx6300 z tą płytą ?

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85m-d3h-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-matx-ga-b85m-d3h-582757/

Jeśli nie dostrzegłeś problemów w działaniu procesora AMD z płytą z podstawką Intela, to albo sobie żartujesz, albo nie wiesz co kupiłeś. 

 

Napisz konkretnie, jaki zestaw masz.

No okazało się ze jednak mam inna…wysłałem caly zestaw tacie bo on zna ‘dobry serwis i wszystko może załatwić’ okazało się ze poza procesorem (fx6300 to był jego pomysł a poinformowal mnie o tym chwile zanim złożył zamówienie) zamienił również płytę główną na m5a78l-m lx3 dowiedziałem się o tym dopiero dziś (komputer mam od wczoraj)wiec mam nauczkę żeby nadzorować swoje sprawy bo wychodzą takie kwiatki…sprawdziłem wszystko i mam r9 270 oc fx6300 i płytę która napisałem wyżej po procesorze widzę ze to nie jest typowy gamingowy komputer a o taki mi początkowo chodzilo. Niestety też moja wiedza nie jest tak obszerna i nie mogłem po samej nazwie i liczbie rdzeni ocenić jakości takiego sprzętu bo 90% informacji mam z for i portali. Mam chociaż nadzieje ze pogram sobie w te nowsze tytuły (far cry 4 to dla mnie must-have) no nic nie wiem w sumie co mam o tym wszystkim myslec.

Mocno się rozminąłeś z pierwotnymi wymaganiami. Na tym zestawie nawet OC (podkręcania) nie zrobisz, bo płyta się do tego nie nadaje. Wydajność tego procesora jest raczej przeciętna w ogólnych zastosowaniach.

 

Zasilacz (marka i model) jaki kupiony?

procesor : fx6300

Może ta osoba płaci za wszystko, stąd tańsze komponenty? :wink:

 

Zasilacz jest z czarnej listy, więc tutaj padaczka.

Procesor i płyta główna powinny działać sprawnie, ale nie jest to dobry zestaw do gier. Karta graficzna będzie trochę ograniczana.

Generalnie miało być tak, że tata płaci do pewnej kwoty, ja dopłacam resztę więc jego portfela to nie ulżyło, jedynie moje wydatki to zmniejszyło tylko w tym problem że zbierałem pieniądze na komputer żeby je wydać a nie oszczędzić bo teraz zaczyna się od nowa zbieranie na i5 :-) . Potrzebuję zmian w płycie głównej? Ten zestaw pozwoli mi pograć sobie chociaż na medium-high w jakieś far cry 4 czy bf4? Zaznaczam że teraz priorytet to i5.

Na medium tak. Najlepiej zrobisz zwracając ten zestaw.

W warunkach zwrotu pisze że nastąpi tylko jeśli produkt nie nosi śladów użytku i jest nieuszkodzony mam nadzieję że serwis nie będzie miał powodów żeby mnie kantować po tym ~tygodniu korzystania.  :-) 

Co można powiedzieć? Zdecydowanie gorsze od tego z i5. Masz prawo do zażądania zwrotu pieniędzy bez podawania przyczyny, powinieneś z tego skorzystać i wziąć zestaw, który miałeś założony.

Gdzie ten zestaw był kupiony? W sklepie internetowym masz prawo zwrócić towar bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty otrzymania. W stacjonarnym sklepie to już ich dobra wola.

 

Zwróć całość i weź to co miałeś podane. Systemu już nie zwrócisz, bo został użyty.

Komputer mam z lokalu niedaleko mnie pójdę się dopytać o zwrot ale co z tym Windowsem jak będę mógł go przenieść na nowy dysk? I chyba jednak kupie zestaw na morele.

Windows w wersji pudełkowej BOX? 

jak się nie mylę to windows 8 możesz przenieść na inny komputer ,po wykasowaniu z teraźniejszego