Pomoc w składaniu komputera

Witam wszystkich zamierzam sobie kupić komputer stacjonarny i zwracam się do was z prośbą o rade w wyborze jego podzespołów na razie wyszukałem coś takiego

Oprogramowanie Windows XP Home PL

Procesory Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz

Płyty główne chipset P31

Pamięci DRAM 4GB 667MHz CL5

Karty graficzne GeForce 8600 GT 512MB HDTV & DVI

Dyski twarde250 GB Seagate Barracuda (Serial ATA II)

Zasilacz ATX 400W

Karty dźwiękowe Creative Sound Blaster Audigy SE

NagrywarakaDVD+/-RW black LightScribe (Serial ATA)

Cena tego zestawu to 2156,- zł czy to jest opłacalne co byście tutaj zmienili to ma być komputer do gier , Przeznaczone na niego mam 2300 zł

Karta syf. Weź lepiej HD4580 i Viste. Procek też lepiej brać jak coś już E8400.

Będziesz Robił O/C ?

Jakiej firmy RAM ?

Zasilacz No-Name?

Słaba karta graficzna, “wolne” no-name RAMy, płyta no-name ?

Już na początku Ci można powiedzieć ze za 2300 można złóżyć dużo lepszy sprzęt.

BTW: Xp nie obsłuży tych 4Gb pamięci - będzie widział mniej

Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

MSI P45 NEO-F /intel P45/

PowerColor Radeon HD4870 512MB

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Samsung 250GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

Pioneer DVR-216 SATA (black)

ModeCom MC-500ATX 2.0 PFC

Cooler Master Elite 330 (Black)

Razem: 2227 zł

Ramy są kingstona .Gdzie w łodźi mogę złożyć taki komputer jak podał Yerushalayim

skorzystaj ze sklepów internetowych takich jak. apollo / esc / agito / sirius / komputronik

W jakimiś sklepie internetowym np. www.esc.pl lub proline.pl itp ALE NIE NA ALLEGRO

ee ?

czemu ?

gdzie tu sens dokładania tyle kasy za 166mhz w stosunku do e8200 ?

albo jeszcze inne wyjście, brać e5200

Raptem 15 zł . A z tego co widać po autorze tematu to nie wiele się zna na podkręcaniu ( patrz sprzęt w pierwszym poście ). Więc jeżeli nie będzie kręcił to może brać E8400. Jeśli zdecyduję się na kręcenie to może brać E7200/E7300 lub E5200 i wtedy kupić za resztę dobre chłodzenie ( chyba że jechać na BOXowym a zaoszczędzoną kasę wsadzić w cichsze ( wydajniejsze ) chłodzenie grafiki albo w jakiegoś Be-Quiet’ a )

Na stronie komputronika nie ma połowy podzespołów jakie podał Yerushalayim

CHUDYxp , mogę złożyć z tego co jest, ale ostrzegam że może być mniej wydajny ( albo trzeba będzie podkręcać procka ) bo tam są meeega ceny

BTW: NTF ?

Właśnie widziałem te ceny sam procesor droższy o prawie 100 zł . Dobrze mówisz nie zna się na podkręcaniu procesorów ( od kilku lat mam same laptopy a nie powiem gdzie one się nadają ) . Jak byś mógł to złóż dobry komputer najlepiej na komputroniku lub innym sklepie z siedzibą w łodźi . z góry dzięki

http://www.sirius.pl/

Dosyć tanio. Z tego co widzę jest wszystko. Linków nie podaje bo nie wiem czy zamawiasz przez neta czy w siedzibie. Zresztą możesz też sam poszukać :wink:

W siedzibie zamawiam sobie też szukałem dzięki za pomoc a jeszcze mam pytanko jaki system polecasz to tej konfiguracij

E8200 ma 2.66 GHz a E8400 3 GHz a to jest różnica 340 MHz, E8500 ma 3.16 MHz i jego nie opłaca się brać.

Jak nie masz wątów do Wiśty, to bierz, komputer jest pod nią skrojony :slight_smile:

Vistę ale jaką zależy mi na stabilności systemu i kompatybilności z programami lepiej brać x32 czy x64 ??

Jak masz 4GB to Vista x64 inaczej bez sensem jest trzymanie 4GB jak będzie widoczne 2,80-3,25GB, ale nie wszystko może odpalić, np stare gry typu dsj (16bit), sam używam 64 bitowej i jak na razie to mi wszystko co potrzebuje mi chodzi. Jest też opcja że jak kupisz 32 bity np Home Premium to możesz użyć klucza do wer 64 bitowej HP, ale na kompie możesz mieć tylko jedną wersję 32 lub 64 HP.

Komputer taki jak w podpisie leży i czeka jak zamówię system .Są jakieś problemy z sterownikami do systemów 64 bitowych ?? .

Z nowym sprzętem nie powinno być problemów, z XP 64 bit są problemy, do Visty 64 na 99% stery do nowszych popularnych sprzętów większych producentów będziesz miał, ale starszy sprzęt też pewnie odpalisz, używam już leciwej drukarki Lexmark Optra S 1255 i stery mam w systemie, ale z tego co wiem to do starszych kart dźwiękowych nie będzie sterów, chyba że jakieś nie oficjalnie może KX.

Wszytko działa pięknie system dostałem wczoraj zainstalowałem i zero problemów sterowniki na system 64 bitowy są na płytach od podzespołów :o