Pomoc w wyborze RAMu

Witam, jak w temacie, chciałbym dokupić a bardziej wymienić swoje kości ram na inne i potrzebuje pomocy jakie były by najlepsze, obecnie posiadam RAM DDR2 2x 1GB GoodRam 667MHz, ze względu że są tylko 2 miejsca na RAM, musze kupić nowe kości, chcę kupić 4GB i teraz pytanie, jakiej firmy? ile MHz, i czy 1 kośc czy 2x 2GB? i czy w ogole warto wymieniać, czy RAM podniesie jakoś osiągi tego zestawu? oto reszta zestawu:

Płyta Asus P5KPL SE

Procesor Intel Core Quad Q6600

RAM DDR2 2x 1GB GoodRam 667MHz

Grafika GeForce 8800GT 256MB

Dysk Samsung 750GB

Zasilacz Akyga 580W

Windows 7 Ultimate

2x 2GB będą działać w dualu, ta płyta suportuje 800tki, System będzie chodził na pewno lepiej.

Masz sprzęt trochę podobny do mojego. Ja mam również Core 2 Quad 6600 i do niedawna miałem 8800 GT, obecnie R HD 4870 1 GB i win 7 professional 64 bit. Dotychczas miałem RAM DDR2 2 x 1 GB Kingston 800 CL 5. Niedawno kupiłem 2 x 2 GB DDR2 800 Kingston Hyper-X CL 4. Po wymianie pamięci komputer sporo przyspieszył. Na poprzedniej pamięci indeks wydajności systemu pokazywał dla pamięci wynik 5.5, po wymianie 7.1, różnica znaczna z tym, że prawdę mówiąc, w praktyce nie odczuwam zmiany pamięci. Podsumowując, testy wykazują znaczny wzrost wydajności, subiektywnie nie odczuwam zmiany. Jak masz system 64 bitowy, to zmiana pamięci będzie korzystna, jak masz 32 bity, to nie warto wydawać kasy. Ale jak już zmieniasz, to polecam pamięci te, co ja kupiłem, są szybkie. Decyzja należy do ciebie

Bzdura. Ściągasz Sunrise Seven i włączasz jednym kliknięciem PAE. Nie powielaj zabobonów Darmik24 [-X

Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 1066MHz CL5

do tej płyty http://www.komputronik.pl/index.php/pro … l_G31.html

Jeżeli nie masz podstawowej wiedzy to nie wypisuj bzdur. Zmień forum, albo zacznij się uczyć. Jak już się nauczysz podstaw może przestaniesz mieszać ludziom w głowach. Jak radzisz, to rzetelnie, albo wcale.

mam system 32bit, a wydajnosc dla pamieci RAM wskazuje 5,5 wiec nie wiem czy jest sens kupowania ramu jak Tobie wskazywal tyle samo, oczywiscie wiem ze pewnie to skoczy do gory jesli ramu bedzie 2x wiecej, ale pytanie czy jest sens…

Dodane 03.03.2011 (Cz) 16:48

Na stronie jest napisane obok tego typu ramu ze O.C a co to znaczy bo nie bardzo wiem? :wink:

Po podkręceniu, informacja na tamtej stronie może być dokładniejsza, ja sprawdzałem na tej http://www.ceneo.pl/1858458s

Natomiast 2GB ram w dzisiejszych czasach to już niewiele. Procka masz w miarę dobrego, pociągnie jeszcze. Q6600 też się dobrze kręcą. Znajdziesz masę postów na forum na ten temat. Przemyśl zakup i rozważ OC.

tyle ze ja nie bardzo znam sie na tym kreceniu podzespolow, dlatego wolabym cos kupic bez koniecznosci kombinowania :wink:

Na 7 i bez kręcenia będzie działał dobrze, natomiast ramu nigdy za wiele :slight_smile:

czyli ktory najlepszy ram bez OC bedzie? ;>

Weź te. Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 1066MHz CL5 http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=7x8IbK8Vs2QULDCh Sprawdziłem, będą działać.

Ok, wielkie dzieki za pomoc, Pozdrawiam :wink:

TUTAJ masz filmik o podkrecaniu

http://www.youtube.com/watch?v=wl69-bnxY9M

ale jak się nieznasz to lepiej nie podkrecaj,a ramy będziesz miał ekstra :slight_smile:

@Phenom. Włączenie PAE na Win 7 32-bit skutkuje tym, że niektóre programy odmawiają pracy. Już to przetestowałem. A włączenie PAE tylko po to, żeby system meldował pełne 4 GB pamięci mija się z celem. Windows 7 Manager jest o niebo lepszy od Sunrise Seven mimo tego, że nie jest w języku polskim.

Na wersji Ultimate? O jakie programy chodzi, możesz przybliżyć ten temat?

Tak, wersja Ultimate 32-bit. A jakie programy to już nie pamiętam bo od dawna nie używam tej opcji. Mam dostępne 3,5 GB RAM i to w zupełności mi wystarcza przy wyłączonym pliku wymiany. Jeszcze ani razu nie miałem komunikatu o braku pamięci a testowałem różne programy.

Szkoda, że nie możemy poznać szczegółów :^o

Przed chwilą sprawdziłem najnowszą wersję Sunrise Seven. Zaznaczyłem opcję Odblokuj obsługę do 128 GB RAM dla x86 i po restarcie system zameldował - 4,096 GB RAM zainstalowane a dostępne tylko 2,0 GB. Jedna wielka ściema.

Co rozumiesz przez dostępne? Nagle znikło ci 2GB ram? Ale programy działają? Nie zapomniałeś zrestartować kompa? :slight_smile: Dlaczego uważasz, że inżynierowie Intela, oraz twórcy systemów wykorzystujących PAE na co dzień w wydaniach serwerowych windowsów i linuxów wprowadzają cię w błąd? Może skończmy tą dyskusję, wróć jak dowiesz się więcej na ten temat :slight_smile: