Pomoc w zestawie komputerowym (6-7k zł)

Witam,

Montuję sobie nowy PC. Czytając przeróżne opinie, w końcu skonfigurowałem sobie pożądany zestaw do wszystkiego (od przeglądania internetu i pisania w Wordzie, po gry, filmy HD i obróbkę obrazów/filmów/3d/etc.).

Procesor : Intel Core i7 930 2,8 GHz 8MB cache

Płyta główna: Asus P6T SE

RAM : OCZ 6GB (3x2GB) 1866MHz CL8 Reaper DDR3

Karta Graficzna : Asus HD5970 2GB 512 PCI-E GDDR5

Zasilacz : Corsair TX850 CMPSU-850TXEU 850W

Dysk twardy, nagrywarkę, system i budę pomijam, bo to raczej nie powinno się gryźć z całą resztą.

Całość szacuję na jakieś 6000-7000zł.

I teraz pytanie do Was: czy coś warto zmienić? Może któraś z części jest za droga, albo za tania (względem pozostałych). Czy warto dokupić jakieś chłodzenie (np. na procesor)? Byłbym też wdzięczny za wasze ogólne przemyślenia :).

do takiego sprzętu nie możesz kupic pierwszego lepszego dysku czy też jakiejś tam budy. dysk musi być szybki a buda najlepiej z dobrym chłodzeniem np: cooler master haf 932 lub 922

Według mnie bardzo dobry config “prawie” tak dobry jak mój, ale jednak wole swój ;p według mnie możesz kupić ten zestaw!

kartę bym kupił:

GTX 465 albo GTX 480 bo 5970 jest stanowczo za droga a zapewne szybko jej nie wykorzystasz w 100%.

a może iMac? Do takich zastosowań jak znalazł

Racja.

Przerzuciłem na szybkiego ofertę i wybrałem Seagate 1 TB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda. Z Obudów, to albo ta, którą wybrałeś, albo SilverStone Raven (jedynka) albo NZXT Zero 2.

Racja. Tyle, że nadwyżkę gotówki mam teraz. Chcę kupić komputer i przez dłuższy czas mieć kompletny spokój.

632229_decisions_no_thanks.jpg

taki 5970 to miażdży tego geforca gtx 480

To w takim razie przyda się więcej RAMu i nagrywarka BD

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=27290

Jakaś opinia o tym cudzie?

Co do ramu: podobno, przez zintegrowany kontroler, i7 najlepiej współgra z ramem w zestawie po trzy. 3x4GB od OCZ to już sporawy wydatek.

… Po raz kolejny ;]

HD5970 to kanapka, z dwóch rdzeni. Radziłbym jednak wziąć GTX 480, bo na słupkach ma mniej klatek, ale ma wyższe minimalne wartości, a do tego jest większy komfort grania (brak problemów typu mikro przycięcia itd.). No ale wspomniany GTX pobiera więcej prądu i mocniej się grzeje (co nie powinno jednak przeszkodzić). Ale oprócz tego jest tańszy ( do wyrwania za ~1500zł, wersja Inno3D, w Techplanet.pl - tam bym polecał kupować, czytałem dużo o dobrych opiniach).

A następnym razem proszę Cię - poczytaj trochę testów, opinii posiadaczy, a takie komentarze niczym nie poparte schowaj w kieszeń :wink: Chyba, że czerwona strona mocy całkowicie przyćmiła Ci oczy…

CoolerMaster Cosmos RC-1000-KSN1-GP 619.00 zł - duża, wszechstronna, dobrze wentylowana buda, idealnie nadaje się na modding :wink:

Samsung 1TB SATA2 (HD103SJ) F3 235.00 zł - Samsung F3, najszybsze HDD

Intel Core i7 960 LGA1366 BOX 2186.00 zł - zamiast tego można brać i7 930 - sporo tańszy, a różnica jest mała, ale ja nie miałem co zrobić z resztą Twoich pieniędzy xD

ZOTAC GeForce GTX480 1536MB DDR5/384bit DVI/mHDMI PCI-Express 1646.00 zł - o GTX 480 wspomniałem wyżej, nie ma co przepłacać za innego producenta

Asus P6X58D-E Intel X58 LGA 1366 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) 799.00 zł

Kingston DDR3 6GB(3x2GB) PC2000 HyperX CL9 755.00 zł - te są tańsze od wspomnianych OCZ’ów, mają wyższe taktowanie, co w przypadku Intela da więcej, do tego dobre radiatory i wentylator

Corsair CMPSU-750AXEU 750W 612.00 zł - najnowsza seria Corsair’a, 750W wystarczy, do tego certyfikat 80+ Gold i odpinane kabelki :wink:

Razem: 6852zł, ceny z Techplanet.pl

EDIT:

Jesteś pewien, że chcesz tyle kasy wydawać na nagrywarkę BR? :wink: A co do RAMu to masz rację, więcej i tak nie wykorzystasz, a nie ma co tracić pieniędzy.

Pozdrawiam!

to jak nie nagrywarkę to chociaż Combo-BD

… Po raz kolejny ;]

HD5970 to kanapka, z dwóch rdzeni. Radziłbym jednak wziąć GTX 480, bo na słupkach ma mniej klatek, ale ma wyższe minimalne wartości, a do tego jest większy komfort grania (brak problemów typu mikro przycięcia itd.). No ale wspomniany GTX pobiera więcej prądu i mocniej się grzeje (co nie powinno jednak przeszkodzić). Ale oprócz tego jest tańszy ( do wyrwania za ~1500zł, wersja Inno3D, w Techplanet.pl - tam bym polecał kupować, czytałem dużo o dobrych opiniach).

A następnym razem proszę Cię - poczytaj trochę testów, opinii posiadaczy, a takie komentarze niczym nie poparte schowaj w kieszeń :wink: Chyba, że czerwona strona mocy całkowicie przyćmiła Ci oczy…

“Racja. Tyle, że nadwyżkę gotówki mam teraz. Chcę kupić komputer i przez dłuższy czas mieć kompletny spokój.”

Czytaj autora wątku. On sam pisze, że woli coś lepszego na zapas. Teraz ati ma większość rynku dzięki swoim dobrym produktom

HD 5970 jest dużo bardziej wydajniejszy niż GTX 480(najczęściej 30-40 fps różnicy czyli dużo http://www.guru3d.com/article/geforce-g … 0-review/1 polecam obejrzeć cały test nim ktoś poleci GTX 480,pobiera o 30 W mniej mocy,jest chłodniejszy i niewiele droższy.Fermi ma jedną dobrą kartę GTX 460 rozbiło w swoim przedziale HD 5830 lecz z podkręconym HD 5850 nie ma za wiele do powiedzenia.Zestaw który podałeś jest bardzo dobry,choć ja bym popatrzył po wersjach HD 5970 od Sapphire.

Toż to właśnie piszę a chłopak się kłóci. Chyba zielone nvidia mu zagarnęło całą wolną wolę. Polecam ten 5970 zdecydowanie, zwłaszcza jak ktoś chce mieć sprzęt na przyszłość i ma gotówkę.

Padłem ze śmiechu najlepsze karty GF nie mają nawet cienia szansy przegonić moc radeonów 5970, mimo że Radki nie obsługują Zaawansowanej fizyki nvidi to wydajnościowo są zdecydowanie lepsze!

Mam dwie 5970 Hisa i jestem bardzo zadowolony komputer jest jak kombajn nie do zatrzymania.

Tak? A kto ostatnio próbował wcisnąć Radka mimo tego, że dużo wydajniejszy i bardziej opłacalny był GTX? Jeszcze próbowałeś się kłócić, a na testy nawet nie spojrzałeś.

HD5970 - owszem, miażdży GTXa w słupkach, ale zastanowiłbym się - mimo większej ilości FPS’ów, odczuwalny komfort jest niższy - więc nie wiem czy jest sens dopłacać… Twój wybór. Możesz wtedy wziąć mój zestaw, zamiast Core i7 960 bierz 930 i do tego HD5970 ;]

Ciężko mówić o komforcie gdy GTX 480 wydziela ciepło na poziomie 100 stopni i poziom słyszalności około 55 db.

Sorry za odpowiedź, która nie wnosi nic do tematu, ale ty gural777 musisz być zawziętym fanboyem ATI/AMD. Takiego zagorzałego wielbiciela czerwonych nie widziałem, mimo że u znajomego w sklepie komputerowym jestem praktycznie po 3-4 godziny dziennie. Nie spotkaliśmy się nigdy z taką osobą. Wrzuć trochę na luz.

Nie wiem o co tobie chodzi,

głośność fermi :

Testy : http://www.guru3d.com/article/geforce-g … 80-review/

Jaki fanboj,poprostu piszę to co wskazują testy i to co wyniosłem z doświadczenia.Nie jestem żadnym zagorzałym “wielbicielem czerwonych”,ostatnio złożyłem wiele zestawów z GTX 460 dla ludzi,doradzam to co jest lepsze w danym przedziale cenowym,po drugie nie wiem o co tobie chodzi,piszą 3 osoby że HD 5970 jest lepszy niż GTX 480 a sapy do mnie,chill out .

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /7325.html - HD5970 - głośność karty w trybie 3D: 58db ;] cytat:

Nie rozumiem dlaczego wszyscy kierują się stereotypami o Fermi… Na początku też tak myślałem, ale po tylu dniach od premiery serio wiele się zmieniło…

Przestarzały test, pierwsze sterowniki i pierwsze wersje GTX’ów ;] Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Często czytam opinie ludzi, którzy mają wspomniane karty i jakoś niewiele wybijają się głośnością poza inne… Poza tym wersje GTX’ów, które weszły do sklepów rozgrzewają się do około 90*C w Furmarku , więc nie wiem gdzie Twoje 100 stopni?

No i na koniec:

- tak, to jest ten komfort, o którym mówiłem. Zanim jakikolwiek fanboj się odezwie: wiem, to jest skrajny przypadek. Ale odczuwalny FPS w przypadku HD5970 może być niższy od GTX 480, nie tylko w benchmarkach. No i od razu odpowiem: tak, pobór prądu jest wyższy w przypadku karty nV, a teraz policz sobie ile Ci to da pieniędzy :wink:

Pozdrawiam!