Pomoc w złożeniu zestawu za niewielkie pieniądze (1500zł)

Płyta jest nowa więc odpada czy ta która podałem współgra i się nada?

Tutaj jest lista kompatybilności.

Nie potrafie cos na niej sie odnazelc moze to wina tel

Nie kupuj teraz nic bo ceny procesorów są chore! potrafią być o 60% droższe niż 2 miesiące temu.

Obawiam sie zejak bede zwlekal to pojawia sie nowe wydatki jak zawsze i bede mogl zapomniec. Dalej nikt nie chce odp cY procesor pojdzie na tej plycie

Szkoda trochę, że już masz płytę, bo w tym momencie Ryzeny są jeszcze bardziej opłacalne przez wysokie ceny Intela, a same Ryzeny też są już tańsze - 1600 kosztuje tak naprawdę grosze. Niestety 7400 jest teraz drogi, ale mieścisz się w 1000 zł. - był po 700 zł, a teraz jest za 1000. Na posiadanej płycie masz zaktualizowany BIOS? Bez tego montaż intela siódmej generacji jest niemożliwy. Ewentualnie kup używanego i5 6500 z półroczną gwarancją sprzedawcy - lepsze to niż łapać się za tak drogi 7400.

Listę aukcji masz tu, może weźmiesz coś innego:

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-procesory-257222?string=i5%206500&order=p&bmatch=baseline-ele-1-0-0725

Hej,

Według specyfikacji producenta jak najbardziej będzie współgrać z i5-7400.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Zależy czy jego płyta z obecnie wgranym Biosem go odpali. Do wielu plyt H110 był wymagany update bios by odpalić serię siódmą. Niewiele płyt H110 zostalo wydanych za czasów siódmej generacji.

Hej,

Oczywiście i pewnie tak będzie w tym przypadku. Niemniej jednak po zaktualizowaniu BIOSu o mikrokody procesorów, płyta powinna bez problemu współpracować z i5-7400.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Problemem jest jedna rzecz - by zaktualizować BIOS, trzeba mieć wcześniej procesor, który na tej płycie się odpala. No chyba, że powierzymy to serwisowi.

Hej,

Wyszedłem z założenia, że skoro kolega zakupił komputer, to kupił gotowy komputer z procesorem, a nie samą płytę główną. :smiley:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Szczerze, to ja się już sam pogubiłem. Miał być chip H310 z G5400, potem nie pykło i jest H110m… Niech kolega lepiej rozwieje wątpliwości - potrzeba info co już ma i czego potrzebuje.

Najpierw komp działa, a za chwilę całkiem inna płyta i nie działa…

Chyba działał cały czas, ale kolega chce zrobić upgrade.