Pomoc z lubuntem

Witam.
Dostałem od swojego brata starego laptopa Asus Aspire one series D250. Jest to netbook posiadający procesor intel atom n270 i 1gb ramu , z zainstalowanym systemem win xp.Komputer nie nadawał się nawet do przeglądania internetu.Więc postanowiłem zmienić system na mniej zasobożerny.Wybrałem lubunt’a gdyż słyszałem że to dobry system na stare komputery , ale mam kilka problemów.
1.Przez przypadek usunąłem dolny pasek z menu:slight_smile:
2.Nie moge uruchomić sieci wi-fi.
I mam problem z uruchamianiem systemu aby go uruchmić musze w boot menu wybrać usb a nie dysk gdzie system jest zainstalowany, co dziwne gdy uruchomie go z usb to mogę je odpiąć i wszystko dalej działa.
P.S Jest to mój pierwszy raz z tym systemem :smile:

Ubuntu nie jest najlżejszą dystrybucją, ale jeśli działa na takim sprzęcie to OK - jestem w szoku :wink:

Najszybciej będzie jeśli jeszcze raz zainstalujesz ten system, tym razem wybierając dysk twardy jako miejsce instalacji GRUB w MBR (to jest domyślna opcja instalatora więc wcześniej musiałeś coś przestawić).
Po zainstalowaniu pewnie będziesz potrzebował podpiąć laptopa kablem do internetu. Zaktualizuj w pełni system. W ustawieniach ubuntu ma automagiczne narzędzie do instalacji sterowników własnościowych - nazywa się to chyba “dodatkowe sterowniki”. Zainstaluj wszystkie pozycje jakie tam się pokażą.

Jeśli wifi nadal nie będzie wykrywane to otwórz terminal i wydaj komendę:
sudo apt-get install firmware-b43-installer

Spróbuje dzięki

Pokaż wynik polecenia:
sudo cat /boot/grub/grub.cfg | grep initrd -B 2

A także:
sudo lsblk -o NAME,FSTYPE,MOUNTPOINT,UUID,TYPE

Jeszcze go zrazisz próbując nauczyć konfiguracji :stuck_out_tongue: To jego pierwszy kontakt z nowym systemem, więc moim zdaniem najlepiej zrobić to po najmniejszej linii oporu :wink:

W sumie masz rację :wink:
Lepiej mu zlinkować jakiś dobry tutorial po polsku jak zainstalować poprawnie system :slight_smile:

1 polubienie

Kolaga ma 100% racji re-install rozwiązał wszystko problemem chyba był nie ten format plików na usb był ntfs teraz poprawiłem go na fat32 i wszystko działa.
Wielkie dzięki za pomoc