Pomozcie w doborze grafiki i zasilacza

witam wszystkim jestem nowym uzytkownikiem i potrzebuje malej pomocy. posiadam taki o to sprzet:

procesor amd x2 5000+ 2.6ghz

plyta glowna asus m3n78 se

ram 4gb kingston 800mhz i wlasnie chodzi mi ze szukam grafiki jakas nvidii nie cche ati zadnego i zasilacza zebym mogl pograc w nowe gry nie mowie tu o ultra detalach ale zeby w miare przyzwoicie pograc. na wszystko mam ok 500zl czyli karta plus zasilacz.ogolnie myslalem nad geforce gtx 260 lub gts 250 czy wystarcza na srednie ustawienia w nowych grach??

7750 za ~400zł poradzi sobie w nowych grach ale trzeba będzie obniżać detale, procesor też jest za słaby do najnowszych gier.

Jako zasilacz proponuje coś taniego jak np. aerocool vp450, chyba że chcesz w przyszłości wykorzystać zasilacz w znacznie mocniejszym zestawie, wtedy lepiej wziąć coś mocniejszego.

edit:

Jeżeli w grę wchodzą karty używane to może lepiej od razu wziąć jakiś solidny opiekacz pokroju GTX285?

ja również bym polecał HD7770 i zasilacz aerocool:D nvidii w tej cenie dobrej nie znajdziesz;]

zresztą napisałeś żę nie chcesz karty ATI:D

a teraz to jest AMD wiec chyba ci pasuje:D

zresztą nie rozumiem jaki mógłby być powód tego ze nie chcesz grafiki AMD:D

no jezeli ma byc wydajny to nie wyklucam i uzywki w koncu sprzet nie nowy to i karta nie musi byc nowa, a jak z oc mojego procesora cos sie by z niego wycislo? i ten zasilacz starczy do udzwigniecia tej gtx 285?

Dodane 11.04.2013 (Cz) 21:00

to polecanie ta hd7770 poradzi na jakis srecnich detalach w moicm sprzecie na nowych gierkach?

z oc byś wicisnoł ale kupić dobre chłodzenie to przynajmniej tak ze 130 zł

tego hd 7770 konktetnie w jakiej specyfikacji mam szukac jak na poczatek a jak bedzie kasa to i pomysli sie o podkrecenie mniej wiecej ile bym dal rade z tego procka wycisnac?

Dodane 11.04.2013 (Cz) 21:04

http://tablica.pl/oferta/nowa-nieuzywan … 0abbf;r:;s:

cos w tym stylu mogloby byc?

Pewnie wystarczy, ale będzie mocno obciążony.

Do GTX285 lepiej wziąć jakiś mocniejszy 500 czy nawet 600W

np. http://www.ceneo.pl/19610542#tab=click

to ile watow ten zasilacz aerocool szukac do tego radeona 7770? sory ze tak pisze ale nie znam sie na napieciach itp wiem nie wiem

Do 7770 ten aerocool podany na początku spokojnie wystarczy.

aha wiec wielkie dzieki czy ten 7770 bedzie ok?

http://tablica.pl/oferta/nowa-nieuzywan … 0abbf;r:;s:

Dodane 11.04.2013 (Cz) 21:23

a w sumie jak juz rozmawiamy to wiecie moze jaki procek mocniejszy pod ta moja plyte glowna by pasowal tak na przyszlosc bym sobie zmienil:P

Proponuje zasilacz CHIEFTEC GPA-450S8 (450W), ma on dwie linie +12V (21A, 18A) o łącznej mocy 360W (nie ma certyfikatu 80+) i jest mocniejszy od AEROCOOL VP-450 (450W), który też ma dwie linie +12V (18A, 16A), ale o łącznej mocy 312W (nie ma certyfikatu 80+).

Karta grafiki HD7770 w przedziale cenowym 400zł jest najlepszym wyborem pobiera max. 80W (12W w spoczynku).

czyli lepszy ten chieftec ok. a mianowicie procesor amd phenom x3 bedzie pasowal pod moja plyte?? a i czy ewentualny zasilacz pociagnie ta hd 7770 i procesor phenomi x3 jak juz bym go za jakis czas zakupil?

Cześć

Listę procesorów obsługiwanych przez twoją płytę znajdziesz na stronie: http://pl.asus.com/Motherboards/AMD_AM2 … 8_SE/#CPUS

Być może, przy zmianie procesora, będzie potrzeba aktualizacji BIOSu.

o wielkie dzieki bardzo przydatna strona widze ze phenom x4 nawet podejdzie. a aktualizacje biosu jak sie wykonuje?

Cześć

Ewentualną aktualizację BIOSu robisz na własne ryzyko, nie biorę odpowiedzialności za problemy które mogą wystąpić podczas bądź po aktualizacji.

Aktualizacja BIOS na płytach Asus

poczytaj o upgrade biosu rób to rozważnie bo można płytę “popsuć”, jak się nie czujesz na siłach to zleć tą czynność komuś kto już to robił.

dzieki ale juz jak bede musial aktualizowac bios udam sie do znajomego ktory ma serwis komputerowy on sie tym zajmie ale dzieki wielkie za informacje

Nie wiem w czym ten zasilacz jest taki dobry że go polecasz w każdym temacie :wink:

Tak trudno ogarnąć? Po prostu jest markowy i w przedziale zasilaczy 450W ma bardzo dobry współczynnik wydajności do ceny, jak znasz lepszy w tej cenie to napisz.

Napisałem tylko w innym temacie:)