Pomysł na prezent urodzinowy

Budżet: 100 - 150 zł. Solenizantka ma 40 lat, trójkę dzieci, samochód i psa :stuck_out_tongue: Taka typowa matka Polka, lubi gotować i zapraszać gości. Ktoś ma jakiś pomysł?

skoro lubi zapraszać gości, jak wspominasz , może jakiś zestaw kawowy

1 polubienie

Podejrzewam tylko, że coś takiego może już mieć. Zastanawiałam się nad jakimś gadżetem kuchennym, ale nie mam pojęcia co by to mogło być, bo sama niczego nie gotuję

A express do kawy :slight_smile: w nawiązaniu do mojej wcześniejszej sugestii

1 polubienie

A to nie jest znacznie droższe? I w sumie nie wiem, czy też już nie ma. Bardzo rzadko u niej bywam, może z raz do roku, więc nie mam pojęcia, co ma a czego nie ma. Bezpieczniej by było kupić coś mniej popularnego

przykładowo :: http://allegro.pl/1010w-ekspres-cisnieniowy-do-kawy-5-barow-automat-i7081182393.html

1 polubienie

Wow, myślałam, że są znacznie droższe. Tylko właśnie nie wiem, czy przypadkiem już nie ma takowego…

Tu już niestety nic nie doradzę :slight_smile:

Oki, dziękuję :slight_smile: Spróbuję się jakoś dowiedzieć, a tymczasem może ktoś inny będzie jeszcze miał jakiś ciekawy pomysł :wink:

1 polubienie

Kup jej kawiarkę lub książkę kucharską :slight_smile:

2 polubienia

Dowiedziałam się już, że ekspres do kawy mają, to kawiarka raczej też odpada. Książka kucharska wydaje się niezłym pomysłem :slight_smile:

Kupująć książkę kucharską to możesz Ją obrazić że niby marnie gotuje. Druga sprawa to trzeba się znać bo rynek księgarski zalała fala bezużytecznego chłamu. Ja dawno temu kupiłem książkę kucharską, Dobra Kuchnia z której jestem bardzo zadowolony, wydawnictwo Watra. Dla młodych to super pozycja, a nie jakaś kuchnia polska, a w niej ryż po seczuańsku. Najbezpieczniej to jest kupić piękny bukiet w koszyku, budżet w sam raz.

1 polubienie

Bukiet to bardziej pasuje od faceta. No i w sumie nie wiem co komu po bukiecie. Ja bym się na pewno nie ucieszyła, że ktoś wydał stówę na jakieś głupie kwiatki, zamiast na coś pożytecznego. Co do gotowania, to niestety, ale naprawdę jest bardzo kiepskie ;D

Może jakieś ładne młynki do pieprzu i soli?

1 polubienie

Kawa goście tylko zaparzacz łatwy w obsłudze i fajnie obsłużyć gości

No i kawa :slight_smile:

1 polubienie

Hmm, a na co młynek do soli?

Ogólnie, to wszystko dość popularne sprzęty, które mogą już mieć, tak jak się okazało, że mają już ekspres do kawy. A może zna ktoś jakieś mniej popularne gadżety? Zastanawiałam się jeszcze nad jakąś kartą upominkową, nie wiem, czy to dobry pomysł…

Na sol i sile mięśni rąk? :stuck_out_tongue:

Do soli wystarczy solniczka, nigdy w życiu nie miałam potrzeby posiadania młynka do soli. Nie wiem, co bym miała niby z nim robić. A osoba dla której jest prezent raczej potrzebuje gadżetów ułatwiających pracę, niż utrudniających. Ona tam z trójką dzieci i psem już ma wystarczająco dużo pracy, żeby miała jeszcze sobie utrudniać i sól mielić :stuck_out_tongue: A na jakieś wymyślne, kolorowe sole w kryształkach i tak ich nie stać

Sól mieli się dla łatwiejszego dozowania właściwych ilości do potraw… Solniczka służy do dosalania na talerzu (jakby nią solić obiad to można się zmachać), a sól kuchenna luzem nadaje się do solenia zup i wody do gotowania makaronu czy ryżu. Niestety solenie z ręki może ją zabrudzic a przy pomocy łyżeczki nie rozprowadzimy jej równomiernie i łatwo przesolić.