Pomysły, propozycje i życzenia do nowego forum

(tomekb) #1

W tym wątku możecie zgłaszać rzeczy, które nie są błędami, a które Waszym zdaniem należałoby zmienić, dodać czy też wziąć pod uwagę w przyszłych planach. Zajmiemy się tym wątkiem po usunięciu wszystkich usterek z wątku do zgłaszania błędów.

(Emilmlo) #2

Przydała by się szybka odpowiedź, pola w profilu i przyciski obok postów do gg, tlenu i skype tak jak to było w starszej wersji forum.

(Danielson) #3

Chyba nie dowidzę, co możliwe oczywiście, ale w panelu zarządzania kontem przydało by się pole na sieć Skype, oraz tak jak kolega wyżej napisał, szybkie odpowiedzi.

Nalegam także na zmianę avatarów na lewą stronę, bądź przynajmniej możliwość wyboru :slight_smile: a także na nowe emotikony 8).

Pozdrawiam,

Daniel.

(Frog) #4

Z najbardziej koniecznych:

1. Szybka odpowiedź.

2. Podział działu oprogramowanie, o który zabiegam od dłuższego już czasu.

3. Wyłaczenie licznika w działach nietechnicznych (to co z trudem zostało kiedyś wywalczone i co chyba zdało swój egzamin)

Z kosmetycznych:

1. Odwrócenie SB (o ile to możliwe - w tej formie fatalnie się go czyta)

2. "Uaktywnienie" napisu forum w logo (tak jak to jest w przypadku napisu dobreprogramy)

3. Oddzielenie formy pokazywania daty w poście od tej która jest w profilu (to że chcę widzieć o której godzinie wysłano posta nie oznacza, że chcę wiedzieć o której godzinie zarejestrował się user)

(Krzychuu) #5

Więc moje propozycje:

Szybka odpowiedź.

SB takie jak było w poprzedniej wersji. ;]

(Monczkin) #6

Witam

Czy byłoby problemem dodanie linii oddzielającej informacje nt. autora, daty, etc. od treści postu, na podobnej zasadzie jak to jest z podpisem.

11056da738ca9c51.gif

Uważam, że wprowadziłoby to większa czytelność.

(adpawl) #7

Prosił bym o zdublowanie linku "Oznacz działy jako przeczytane" i wstawienie tuż pod forum (czyli jeszcze nad "Kto przegląda forum")

Mile by również było widziane kiedyś kolorowanie składni.

(Monczkin) #8

Zwracam się z prośba do userów o niepowtarzanie propozycji. Proszę temat czytać od początku i dopiero wtedy zgłaszać nowe propozycje.

(goomish) #9

Póki co możesz taką linijkę zrobić sobie sam. Własny styl css (dotyczy Opery i Firefoxa. W IE chyba tez ale w sumie nie wiem jak zmusić ta przeglądarkę do stosowania css per site) a w nim:

p.author {border-bottom: 3px solid #CCCCCC !important;}

Wygląda to mniej więcej tak:

4dfff5802e235581m.png

(Kpc21) #10

Proponuje też na pasku tytułu "zobacz temat", "dział" (dawniej "forum") na "przegląd tematu", "działu". O to chyba chodziło zresztą autorom phpBB, gdy tworzyli ten skrypt po angielsku.

dlaczego kolor zielony w tle postów został zamieniony z powrotem na niebieski?? zielony kojarzył sie bardziej z DP

(Monczkin) #11

Przydałoby się dodać legendę do nowej ikonografii na forum. 8)

(Kpc21) #12

na forum nie ma favikony

gdy ładowało mi się okno odpowiedzi, przez ułamek sekundy logo DP było do góry nogami (o ile ono ma nogi :slight_smile: )

(matio) #13

Przydałoby się dodać także na dole strony to. Moim zdaniem coś trzeba by zrobić coś bo troche zlewają się linki do tematów Ps. i fajnie będzie jak profile będą znów po prawej stronie i będzie szybka odpowiedź

post-18403-13856533571261_thumb.png

(fiesta) #14

5 linii tekstu w jednym oknie SB to zdecydowanie za mało.

8)

(D@widoS) #15
  1. Szybka odpowiedź

2. Poprawienie głównego baneru który się rozsypuje przy rozdziałce 800x600

3. Nowe emotki będą mile widziane ;]

4. Ikonka informująca z jakiego systemu operacyjnego dana osoba wysłała wiadomość.

5. Klikając na linka niech otwiera się on w nowym oknie/zakładce.

Niech avek i info zostaną po prawej stronie :slight_smile:

(xomo_pl) #16

Na niektórych forach , gdy obejrzę już jakiś temat x (x to przykładowa nazwa tematu) to przy następnym wejściu w x pokazują się odrazu posty nowe-nieprzeczytane. Jest to świetny dodatek w tematach które mają po kilka, kilkanaście stron gdyż po kliknięciu na temat nie pokazuje się 1strona tylko strona na której są nowe posty co przyspiesza przeglądanie forum no i zmniejsza ilość kliknęć i przeładowań stron co = mniejsze obciążźenie serwerów. "Funkcja" ta przydała by się na forum Dp :slight_smile:

(matio) #17

moim zdaniem niepotrzebny bajer.

najlepiej jesli będzie otwierał się w nowej zakładce a nie w oknie

ee tam wcale nie :stuck_out_tongue:

(Mrooveq) #18

chciałbym móc się zalogować z Opery.

w tej chwili przy próbie logowania z Opery 9.24 wyskakuje okienko z zapytaniem o nazwę użytkownika i hasło i nie reaguje na poprawnie podane dane.

po kliknięciu "Anuluj" oczywiście pojawia się błąd 401.

(matio) #19

i jeszcze przydałby sie przycisk "cytuj zaznaczone" i po kliknięciu na nazwę tematu mogło by nas kierować od razu na stronę danego tematu, gdzie ostatnio skończyliśmy czytać

(Sawyer47) #20

Zgadzam się co do większością wyżej wymienionych propozycji.

Dodatkowo coś na co się natknąłem - otóż niemożność wpisanie Taba - chodzi mi tu o formatowanie kodu w dziale Programowanie. Owszem, można napisać go sobie gdzieś i kopiować, ale to nie jest zbyt wygodne. Mógłby być dostępny tylko wewnątrz bloku