Portal - komentarze - enter (2 błędy)

Pisząc komentarz na portalu są dwa błędy związane z enterem.

  1. Nie zawsze respektowany jest enter, czasami tekst sklejany jest do jednego akapitu, a czasami jest po prostu usuwana linia przerwy którą wstawia się do oddzielenia wizualnego poszczególnych akapitów.
  2. Gdy w artykule jest wideo (np.: https://www.dobreprogramy.pl/eDoreczenie-email-wyprze-list-polecony-i-zyska-moc-urzedowa,News,88789.html) wciskając enter podczas pisania komentarza otwiera się ono na full screenie.

kiedy widzisz, że ktoś wierzy w naprawienie tego

Wybacz ale… ahahahahaha!

Dałem tam komentarz. Użyłem spacji 4 razy. Nico złego się nie działo.

Zmieniłem przeglądarki na basilisk, potem serpent. Też nico.

Ja blokuje widea w Firefox przy pomocy opcji do ochrony prywatności (ochrona przed śledzeniem) a na Chromium w Disconnect.

Nie wiem czy znowu nie będzie problemu, na czym konkretnie odtwarzać błąd - na ziemniaku / marchewce / buraku?

Dałem safe mode z wyłączeniem rozszerzeń. Nic nie blokowało, ale podczas pisania komentarza klikałem enter - nic nie zmieniało się.

Na Firefox 61 też nic takiego u mnie się nie dzieje, testowałem na odpowiedzi na komentarz i pisząc zwykły komentarz.

Może nie precyzyjnie się wyraziłem, entery zjada gdy zapiszesz komentarz, żeby było śmieszniej wchodząc w edycję wyświetla się poprawie, albo i nie - zależy od nastroju portalu chyba.

1 polubienie

Proszę bardzo demo

a tak wygląda w edycji:

Tym razem wideo się nie włączało.

Ja to mam wrażenie, że ten portal zaczyna żyć własnym życiem :smiley:.

Te entery były zjadane od kiedy tu jestem :-o

1 polubienie

Gdyby to działało zawsze tak samo to bym zrozumiał, ale to jakaś loteria. Za którąś edycją wskoczy poprawnie. Poza tym popatrz na inne komentarze, w tym moje (tak udało mi się za Ntym rzem :smiley:) trafiają się z enterami.

Ale ja nie korzystałem z kobra nocki. Widziałem takie nieczytelne bzdury, że nie dziwię innym bugom.
Wypróbowałem i nigdy więcej.
To ja produkuję się, a mogłem od razu i ciemny styl wziąć pod uwagę. Sorry.
Jak Nasi spece wymyślą jakiś skrypt, to klękajcie narody!

Błąd z “enterem i wideo” u mnie potwierdzony. Błąd ze zjadaniem komentarza przez wciśnięcie klawisza enter także. Mi czasami potrafiło po wciśnięciu entera zjeść cały komentarz… szkoda słów na te magiczne optymalizacje.

Kolejny błąd tym razem wizualny - najeżdżające się elementy, ss niżej bo szkoda słów na to wszystko …

@Fizyda tyle razy pisałem, daj CV do DP i popraw ten portal !! :wink:

Poświęciłem się (bo akurat miałem pod ręką OBS’a, ale ciii :stuck_out_tongue:) i nagrałem filmik jak to “działa”. Zarówno problem z video jak i enterami. Co do video nie udało się go odtworzyć po odświeżeniu strony, trochę to wygląda jak celowy zabieg przy pierwszej wizycie w ciągu dnia w celu nabicia statystyk konwersji.

A oto magiczny filmik :smiley:

PS. Przechwytywałem okno więc film się nie fullscreenuje jak powinien, ale to wina tego jak nagrywałem. Dodatkowo okno przeglądarki nie mam rozciągniętego na cały ekran więc dlatego wygląda to tak jak wygląda, ale tylko na nagraniu.

PS2. Film będzie skasowany powiedzmy za 48 godzin.

1 polubienie

Jaki remiks video Ci się zrobił :slight_smile: Mam to samo…

Identyczny mam problem i już o tym gdzieś pisałem - enter wywołuje video, a przy pisaniu komentarza, a nawet edycji chcąc zacząć od nowej linijki lub niżej musisz postępować wg wzoru (zazwyczaj działa):
n - liczba linijek o którą chcesz zejść
n+1 liczba potrzebnych wciśnięć klawisza ENTER

Odtwarzacz WP to totalny szajs, gdzie jakość woła o czasy Sony Ericssona K500i, responsywność odtwarzacza to jakiś żart, a reklamy na początku masakrycznie drażnią. Poza tym zawartość wideo jest kropka w kropkę opisana poniżej więc dla mnie video nie ma tutaj innego zastosowania jak nabicie hajsu za reklamy.

Chyba w tedy nawet lepsza jakość była… dramat, tragedia, jak żyć :wink:

Kroczyć powoli ku alternatywom chyba. DP kiedyś było faktycznie wyjątkowe. Teraz oficjalnie traci na rzecz przypodobania się masowemu odbiorcy, który jest naprawdę mało wymagający. Niestety patrzę tak po polskim internecie i nie widzę specjalnie takiej alternatywy. Pozostają anglojęzyczne serwisy i ciekawsze jednostki na YouTube - ale to raczej w temacie sprzętu komputerowego, choć na DP nie przypominam sobie naprawdę rzetelnego testu czy to GPU czy CPU, bo to co wyprawiał Kristov testem nie dało się nazwać.

Teoria o “raz dziennie” odpada bo znów mam problem z video.