Posiadam Win 7 32 bit, czy mogę zainstalować Win 10 64 bit?

Witam.
Posiadam na swoim starym PC Windows 7 32-bit , Czy mogę zainstalować na nim Windows 10 64-bit ? Czy muszę Windows 10 32-bit ( jeżeli wogóle taki występuje ? ).

Generalnie czy jeżeli posiadam system 32-bit , to muszę instalować inne ale tylko na 32-bit , czy mozna to jakoś zmienić ?

Jaki hardware?

A czy konfiguracja sprzętowa pozwala Ci na uruchomienie Windowsa x64?

amd Sempron 2x 190
windows serwis pack 1 32-bit

Twój procek obsługuje x64 czyli w teorii możesz instalować. Podaj jeszcze ile masz RAM-u i jaki masz dysk.

Ram 4 mega , dysk 800 GB podzielone na 3 partycje. Z czego na C jest 79 GB

Podejrzewam ,że twój dysk 800GB to HDD.
Windows 10 + HDD = powolna reakcja i denerwowanie się
4GB ram to też dla dziesiątki trochę mało. Na starcie potrafi zjeść 3GB.

Lepszy na ten sprzęt byłby Win7 x64 lub lekki Linuks.Win8.1 też powinien jako tako chodzić.

Win 10 64-bit działać będzie, ale raczej wydajność nie będzie zadowalająca.
I tak ten komputer nadaje się co najwyżej do oglądania filmów i przeglądania internetu.
Spróbuj z https://www.linuxliteos.com/download.php
Wymagania ma dosyć małe:

MINIMUM RECOMMENDED SPECIFICATIONS:
CPU: 1Ghz processor
RAM: 768mb ram
STORAGE: 8gb
RESOLUTION: VGA screen 1024x768 resolution
MEDIA: DVD drive or USB port for the ISO image

PREFERRED SPECIFICATIONS:
CPU: 1.5GHz processor
RAM: 1024mb ram
STORAGE: 20gb
RESOLUTION: VGA, DVI or HDMI screen 1366x768
MEDIA: DVD drive or USB port for the ISO image

Możesz spokojnie zainstalować x64, będzie to zgodne z licencją. Różnica w wydajności niewielka/niezauważalna.

Dokup na Allegro 4GB ram. Na pewno masz możliwość dołożenia jak to PC. Strasznie drogie nie są i wtedy Win 10 64 bit spokojnie możesz. Potem pomyśl o SSD na SATA 250GB dla systemu.

Linuks jest dla desperatów i wariatów na domowym PC czy laptopie. Mnogość problemów z zainstalowaniem driverów czy po aktualizacji umieranie systemu Linux to dla zwykłego “Kowalskiego” nie jest nigdy, ale wy tu polecacie to namiętnie jak opłacone trole.

Garoz, nie oceniaj wszystkich swoją miarą. To, że nie umiesz nie oznacza, że inni też nie ogarniają.

To był Windows XP, a nie Linux.

Temat głównie o Windzie, dla mnie zagadnienie ciekawe.

Kiedy na tym forum ogarną, ze jesteś najgorszym trollem tutaj i prowokatorem wiecznym?? Może ciebie opłacają i dlatego tu trzymają.

Przestań wypisywać moje stare loginy bo to wykurzające na maksa. Nie pasuje ci to nie komentuj, chyba, ze ci ktoś penisa podpala i zmusza do tego to jakoś zrozumiem, ze boli i musisz.

Kolego, wchodzisz do randomowego tematu i rozpoczynasz tu gównoburze tylko dla tego, że zaproponowałem linuksa na starego kompa. Załóż sobie bloga i tam wyżalaj się jaki to linuks jest beznadziejny i zły. Pomyśl też że akturat @kolejnymarek spróbuje linuksa i mu się spodoba.

To samo mogę napisać tobie. A swoje teksty o penisie zachowaj dla siebie. Tu jest forum a nie korytarz w gimnazjum.

Jeżeli procesor obsługuje 64 bity to aktualizuj do dychy przez media creation tool, aktywuj system a nastepnie instaluj na czysto 64 bit, aktywuje się sam licencją cyfrową, musisz tylko zaznaczyć “nie mam klucza produktu” na etapie na którym woła o klucz.

Poważnie czy tylko pomyłka?

Tęsknisz za gimnazjum widzę bardzo…

Laptop z Ryzen 3500U i 8GB RAM, Win 10 x64.

Adnotacja%202020-08-15%20170145