Poszukiwany program do efektów dźwiękowych

A więc tak. Po pierwsze nie wiem czy publikuję przy właściwej kategorii. Jeżeli nie, to proszę na mnie nie krzyczeć :stuck_out_tongue:

Chciałem się zapytać czy istnieje jakiś program na windows 10, który ma możliwość zmniejszenia jakby tonów dźwięku i głosu tak jak jest to możliwe w programie realtek hd audio. To był mój ulubiony program którego za chiny nie umiem zainstalować na nowym laptopie z windows 10.
Realtek- W zakładce ,efekty dźwiękowe, pod ikoną ,karaoke, jest możliwość jakby zmiany i zniżenia lub podwyższenia tonu dźwięku co jest bardzo fajne. Fajnie się przy tym słuchało niektórej muzyki na youtube.

Proszę o pomoc. Kuba

Na nowym może nie masz już chipsetu Realtek to i instalacja programów od Chińczyków będzie daremna.

Dodatkowo niby np. Lenovo tak oszczędza, że o Equalizerze realtek można pomarzyć.


Niby osobny equalizer można doinstalować:

https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/files/1.2.1/

Nakładka bardziej przyjazna dla nowicjuszy, wymaga APO:

https://sourceforge.net/projects/pc-equalizer/files/PC-EQ.Setup.1.3.2.1.exe/download

Albo jako dodatek do przeglądarki:

jakiś equalizer zainstalowałem ale nie działa kompletnie nic. A nowy laptop lenovo. A te APO to nie wiem czy mam czy nie :stuck_out_tongue:

Na 99% nie masz APO zainstalowanego ani alternatywnego do niego GUI “PC Equalizer (PC-EQ)” - nie ma Lenovo obowiązku ich instalować (dodatkowo w 2019 niby obie przestały się rozwijać).

FxSound >>> FxSound gra i buczy :grinning:

Licencja mówi że płatne lub ma “bugi” jak sumienie przy używaniu WinRAR w domu bez licencji (bo firma nie ściga ani polska policja nie chętnie wlepia kary).


Niby wrócili do numeracji od 1, to taka wersja jest darmowa z reklamami a 13 niby ma 7 dni testowania dalej, 12 nie informuje mnie ile trwa trial.

Słuchajcie. Dziękuję, że się zainteresowaliście moim wątkiem, ale zmienię pytanie, by bardziej było wiadomo o co mi chodzi :). Brat polecił mi program ,AIMP’’, który posiada te funkcje zniżenia dźwięku o jakie mi chodzi. W AIMPie nazywa się to ‘tonacja’. Efekty dźwiękowe --> tonacja. Szukam programu, w którym też będzie można manipulować tą tonacją ALE w ściągniętych filmach !! Nie tylko mp3 ale i mp4. Bez zmiany tempa tylko ta nieszczęsna tonacja. Realtek dawał tą możliwość (w zakładce efekty dźwiękowe pod ikoną karaoke) ale o realteku mogę już zapomnieć. I oczywiście ten program musi działać na nowych laptopie lenovo z windows 10. Z góry też napiszę, że VLC media player nie posiada tej funkcji. Wykombinujcie mi coś :P:P Pozdrawiam wszystkich.

Użytkownik J3RZY podał w sumie fajny program do zmieniania dźwięków które oddziałuje na odtwarzany film (FxSound) , ale jak już pisałem brakuje mi tu tej możliwości manipulacji tonacji tak jak w realteku. Na pewno istnieje jakiś program w którym jest to możliwe, no ale nie wiem jaki :slight_smile:

No niby jest 1.2.1 kilka postów wyżej.

No i zainstalowałem :slight_smile: ale nie pojawiła się żadna ikonka na pulpicie ani nic. Zainstalowane a jakby tego nie było. Poza tym jak nie mam tego APO to można to skądś pobrać i zainstalować ? :slight_smile:

Zerknij na to, co już proponował @krystian3w, czyli:

Tu masz wiki z dokumentacją do Equalizera APO:
https://sourceforge.net/p/equalizerapo/wiki/Documentation/

Nie masz szans. Nie zainstaluję tego. A to tylko jeden taki program jest tak ? ehhh…Też szukam, ale nie potrafię nic znaleźć. Wszystkie programy (korektory, equalizery) da się zainstalować ale dźwięk z filmów nie reaguje na zmiany basów, szumów i tych innych opcji które tam są :frowning:

Prosty działający “korektor” na całość dźwięku odtwarzanego z lapka możesz zaciągnąć do Lapka Lenovo ze sklepu Microsoftu.
Jednak nie ma opcji zmiany “tonacji” jeśli dobrze rozumiem o co ci chodzi (czyli przy stałej prędkości odtwarzania dźwięku, zmianę całej tonacji o oktawę itd.) jedynie korektor.
Tobie chyba chodzi o taki “myk”, że można głos mężczyzny zmienić na dziecka przy jednoczesnej tej samej prędkości mówienia?
To jest zmiana tonacji.
Inne to zwykła korekcja dźwięku.
https://www.microsoft.com/en-us/p/dolby-atmos-for-gaming/9n00hqpf5rj6?activetab=pivot:overviewtab
Nie ma bajerów w stylu Realteka, ale brzmienie ci poprawi.

Niby jest możliwość instalacji “normalnego” Realteka HD z jego wszystkimi ustawieniami na lapkach Lenovo, zamiast tego Realteka Audio jaki funduje Windows 10.
Jednak funkcja o której piszesz (jeśli to właśnie o nią ci chodziło) jest jedynie w starszych wersjach Realteka, te najnowsze są już jej pozbawione, z tego co się orientuję.
Potrzeba odinstalować z systemu sterowniki Realtek Audio z “dobrodziejstwem” z systemu i wówczas próbować instalacji tych starszych Realtek HD i zablokować Windows 10 instalacji tych najnowszych.
Ja po kilku próbach się poddałem, bo coś i tak blokowało wszystkie ustawienia dźwięku w panelu Realteka…jednak, niby można mieć dobrze działającą starszą wersję.
Jeśli jakbyś zainstalował ten Dolby Atmos nie działały ci jego funkcje - to znaczy, że już zrobileś sobie bałagan ze sterownikami, więc najlepiej wróć przywracanie systemu do momentu z przed zabawą z tymi programami (korektorami) i dopiero wówczas zainstaluj ten Atmos.
Podczas instalacji Windows chyba zawoła o doinstalowanie jakiegoś składnika dodatkowego- to go również zainstaluj.
U mnie Windows 10 sam zaproponował instalację tego programu przy ustawieniach głośności…

Chyba, że mu walnie error 0x803FB005 lub laptop jest nielicencjowany do Dolby Atoms.

Apka niby “profesjonalnie dostrojona dla Lenovo” i z tego co czytałem, to większość Lenovo ma do niej dostęp, więc co szkodzi sprawdzić, jak to tylko klik w sklepie.

Na składaku toshiby z 2012 nie rusza.

W sumie chyba nie padło, że on też ma jakiś nowszy latop lenovo.

Autor nie zagląda do tematu, więc ma już chyba problem rozwiązany.
Jednak wszystkim, którzy posiadają Lapki Lenovo może się przydać info, że mogą sobie taką apkę pobrać i sprawdzić.
Tyłka nie urywa, ale jako podstawowy korektor dźwięku systemowego a nie tylko na przykład jak te jedynie w programach odtwarzających - sprawdza się.
Przynajmniej nie ma potrzeby niczego ustawiać, ma włącznik i wyłącznik co jest wygodne, kiedy chcemy aby dźwięk systemowy był z korekcją, czy też nie.
Dla graczy ma jeszcze tryb radaru…
Ten opis warunkuje, jaki sprzęt może ją obsługiwać, więc pewnie tylko wybrane.
Ale warto sprawdzać.
“Ta aplikacja została zaprojektowana specjalnie dla producentów komputerów i jest wstępnie instalowana na licencjonowanych urządzeniach. Nie będzie działać poprawnie na nielicencjonowanych urządzeniach”.
Aby poprawnie działała, to o ile pamiętam system w trakcie instalacji “dociąga” jeszcze jakiś składnik, więc pewnie jest on niezbędny do działania.
Ten korektor zapewne jest preinstalowany na lapkach Lenovo z Windows 10.
Ja instalowałem system sam, więc trzeba było go dociągnąć ze sklepu.
Wcześniej oczywiście próbowałem “zaciągać” rózne korektory z sieci i niestety, albo w ogóle nie działały, albo działały w opcji “bezpłatny okres próbny”.

Hehe Nie jest rozwiązany. Ale z tego co widzę to ciężko będzie go rozwiązać. Rozważam kupienie jakiegoś starego laptopa. Ja nie chce niczego innego oprócz jakiegoś prostego do zainstalowania programu w którym będzie możliwość zrobienia tego, co opisałem dość dokładniej w postach powyżej. Dolby Atmos z ciekawości zainstalowałem, ale też nie działa.

Ale nie działa w jakim sensie?
Korektor nie działa (to znaczy ustawienia korekcji nie wpływają na brzmienie dźwięku), czy “nie działa” w sensie, że nie ma jak pisałem możliwości zmiany tonacji dźwięku?
Jeśli nie działa ci korekcja to możliwe, że twój model laptopa nie ma wsparcia, albo jak pisałem po prostu instalacja wielu innych korektorów, pomieszała ci w sterownikach dźwięku.
Też tak miałem i musiałem wyczyścić wszystkie śmieci jakie pozostawiły inne korektory zaciągnięte z sieci.
Jaki masz model laptopa?