Poszukiwany program do efektów dźwiękowych

W sumie to nie wiem, dlaczego jest taki problem, aby coś podobnego było w systemie? Ja mam to w sterownikach Realteka, Windows 20H2.

No właśnie…
Ni jak nie mogłem uzyskać tego na nowym lapku Lenovo Legion 5.
Możesz zapodać dokładnie wersję sterownika Realteka?
I skąd ją można pobrać?
Tyle, że na starym lapku Acerze też mam pełen panel Realteka z Dolby Home Theater zainstalowany na Windows 10, jednak to były stery Acera i jakoś zainstalowały się poprawnie.
Na Lenovo instalacja jest z jakiejś przyczyny “łysa”, czyli jest panel Realteka, ale bez żadnych ustawień…
Możliwe, że Lenovo ma jakąś “dziwną” kartę dźwiękową…może jakby znalazł w sieci stery konkretnie do Lenovo z pełnym panelem Realteka.
Mam ostatecznie zainstalowane najnowsze stery ze strony Lenovo i one wspierają ten najnowszy w Windows 10 panel ze sklepu Microsoftu Realtek Audio Console, jednak nie ma w nim żadnych ustawień, oprócz mikrofonu…ale za to działa Dolby Atmos for Gaming i tam jest “zwykły” korektor i dałem sobie spokój…jednak nie ma takich fajnych ustawień jak pełen panel “stary” Realteka HD Audio.

Krystian3w a jak już zainstalowałem program * DeskFX Audio Enhancer Software to jak go “właczyć” by te efekty oddziaływały na dźwiek ?

Instalujesz, włącza się, korygujesz ręcznie na “słupkach”, klikasz Power w górnym pasku i ma działać.

Jak nie działa to może bajzel w systemie lub sterowniki się nie dogadują…


Program niby robi ikonę na pulpicie…, popsułeś pulpit?


Na automatyczne uruchamianie i same ze siebie wciskanie się “Power” może użyj Google.

A grzebałeś w VLC?

Pewnie niewygodne, być może ogląda jakieś “livestreamy” co nie ruszają w VLC 3.0.12 ani wersji 4:

A już na pewno jak do gier potrzebuje, to w VLC odpali najwyżej stare gry flashowe z pliku .swf a nie np. GTA V.

krystian3w nie działa mi to. Da sie cos zainstalowac zeby dzialalo ? Wyglada to ciekawie :frowning:

Zacząłbym od sprawdzenia czy masz punkt przywracania systemu sprzed pierwszej próby z “Equalizer APO”.

Mnie zaraz szlag trafi. Dlaczego po zainstalowaniu dowolnego programu mnie jakies bledy wyskakuja. Ten lenovo mnie wykonczy.

Jak nie działają ci korektory na Lenovo to masz zrobiony “bigos” ze sterownikami.
Odinstaluj Realteka ze sterownikiem.


Potem próbuj z jakimiś innymi sterownikami Realteka lub programami, które mają sterownik dźwięku.
Poza tym jakie “błędy”- trzeba je czytać, żeby wiedzieć co jest nie tak z systemem.

6.0.1.7541

Sprawdzić można jeszcze realtek “2.79” z 2015, może generycznie ruszy panel.

No to jest ta wersja, o której piszę (6.0.1.7541), że ją mam i w tej mam ten panel.

Forum zaczęło psuć cytaty, nie pamiętam spacji przed 2 a po ‘apostrofie’.

Cyngielu. Ale jak odinstaluje realtek to nie bede mial dzwieku. Bo juz probowalem. No chyba, ze odinstaluje realtek a zainstaluje cos innego, no ale to juz mi musi ktos znow podpowiedziec co i jak.

Krystian3w zainstalowalem ten nowy realtek i znow nic sie nie dzieje. Udalo sie zainstalowac, ale gdzie sie to zainstalowalo, gdzie jest ten panel, jak to wlaczyc, tego juz nawet sam Bog nie wie

Dalbym juz spokoj z realtekiem, ale zeby te equalizery dzialaly chodziaz. .

Cyngiel. To masz teraz odpowiedzialne zadanie. Odinstalowałem realtek no i nie mam dźwieku. Co moge innego zainstalowac by ten ten dzwiek odzyskać i żeby działały aqualizery ? :P:P

Sterownik Open Source? Ale czy ktoś zrobił taki albo Alsę/PulseAudio przepisał na Windows?

A nvidia może być ??

Jak po HDMI będziesz przesyłał dźwięk na np. “telewizor”/ monitor z wbudowanymi głośnikami (?).

Już sam nie wiem. Nvidia też nie działa :confused: