Poszukuję dobrego zasilacza

Witam

Poszukuję dobrego zasilacza do 500 złotych który będzie zasilał następujący zestaw:

płyta:asus commando

grafa: geForce 8800 GTS 640MB EVGA KO ACS3

ram: Geil Dual Ultra DDR2 2x1024 800MHz

dysk: 3x 250gb seagate barracuda 7200.10 sata II

procek: C2D E6600 2.4 GHz

Fajnie by było gdyby kable były odpinane i zasilacz był cichy

pozdrawiam

masz już ten zestaw?

Enermax Liberty 500W / Corsair 520W / BeQuiet 500W

BE QUIET zasilacz Straight Power bequiet 700W QR

Najlepszy zasilacz w tej cenie.

mam i to już o kilku miesięcy a zasilacz który mam do tego zestawu to obecnie tagan 480 U22 który ma już prawie dwa lata i tak sobie pomyślałem że może by go wymienić :smiley:

a czemu pytasz :?:

a co powiecie o tym zasilaczu Be-quiet Straight Power BQT E5-700W :?:

co prawda nie musi być to zasilacz o takiej mocy byle by był dobrej firmy i był niezawodny

500W wystarczy

Są gdzies testy, że Enermax czy beQuiet pociągnął 2xGTXa z Quadem na jakiś kosmicznych taktach

po dłuższym namyśle stwierdzam że w sumie to może być jakiś mocniejszy zasilacz bo nadmiar mocy może się przydać w przyszłości :slight_smile:

więc ponawiam pytanie co sądzicie o tym zasilaczu Be-quiet Straight Power BQT E5-700W :?:

a może są jeszcze jakieś inne propozycje :?:

spokojnie możeż brać tego BQ - porządny zasilacz - ewentualnie enermax,tagan - zwróć uwagę aby miał wyprowadzenie na 8pin PEG (zasilanie +12V w nowych płytach głównych).

a czy ten Be-quiet Straight Power BQT E5-700W ma to wyprowadzenie bo nie mogę się doszukać w opisie tej informacji :?:

a tegan lub enemax to jakie modele byście polecili :?:

i jeszcze jedno pytanie która linię zasilaczy Be-quiet wybrać bo oni mają ich kilka Straight Power ,Dark Power Pro,End of life :?:

niech się jeszcze ktoś wypowie proszę was bardzo bo nie wiem którą z tych serii wybrać

Zobacz sobie mojego SIG’a i zauważ że moja konfiguracja ( + 2 panele, +2invertery/4katory, +inverter/liquid neon, +15 wentylatorów, + 2pompki WC )

ciągnie z sieci ok 310W w IDLE a max ok 395W.

Więc kup sobie jakiś wypasiony zasilacz 550W-600W i mocy będziesz miał aż nadto co twój sprzęt potrzebuje.

Ja bym zwracał uwagę przede wszystkim na:

1.Efektywność zasilacza ( bo to obniża pobór prądu z sieci )

2.Odpinane kable ( wygoda !!

3.głośność

4.Wykonanie i fabryka w której powstał.

5.liczba wtyczek PCI-E 6pin + 8pin.

Ja polecam zasilacz “Corsair CMPSU-620HXEU 620W” ponieważ spełnia wszystkie powyższe kryteria i mieści się w przedziale cenowym który zaproponowałeś.

-Moc maksymalna 642-693W

-Dwie wtyczki 6/8pin PCI-E( rozłączane )

-Cichy

-STABILNY

-Efektywność na poziomie 83-84%

-Odpinane kable

-Fabryka Seasonic

-Gwarancja 5lat !!

Cena 469zł ( Zenfist.pl : http://zenfist.pl/corsair-cmpsu620hxeu-620w-p-1487.html ), więc zmiścisz się w 500zł razem z przesyłką i jeszcze Ci zostanie reszta.

A przy okazji polecam test 45zasilaczy na portalu NVision: http://www.nvision.pl/_plugins/content/content.php?content.157.1, a w szczególności strony: 50-56.

Tak a’propos to złącze 8pin do zasilania CPU podłączane do płyty głównej nazywa się zazwyczaj “Złącze EPS12V 8-pin” i ma je większość z nowych zasilaczy ( przynajmniej tych mocniejszych i markowych ).

Pozdrawiam

optymalnie by było gdyby owy zasilacz posiadał rozwiązanie 2 transformatorowe (TAGAN DUAL ENGINE), 2 niezależne 6pin wtyki pci-e ewentualnie taki TAGAN :

http://www.pro-clockers.com/review.php?id=293&page=2

strona oficjalna :

http://www.tagan.com/index.php?c_id=32& … cata_id=66

No to proponuję takiego Chiefteca z najnowszej serii którego sam posiadam lub jego słabszą wersję 1000W :smiley:

CHIEFTEC CFT-1000G-DF - 1000 W - 539zł

CHIEFTEC CFT-1200G-DF - 1200 W - 625zł

-Wysoka sprawność

-odpinane kable

  • 6x PCI-E: 2x 8pin + 4x6pin

-Fabryka Sirtec, więc wykonane na najwyższym poziomie

-System podtrzymania pracy wentylatorów gdy temperatura w zasilaczu, po jego wyłączeniu, jest za wysoka

-Dwa transformatory główne ( +12V )

-Obciążalność linii +12V: 90A ( jest to dokładnie tyle, a teoretycznie nawet więcej, bo wcześniej robiłem o to jazdę z przedstawicielem na Polskę który nazywa się “Andreas Zymla”, bo w specyfikacji na targach Computex i kilka dni po nich specyfikacja ta była o 20A wyższa: 25/25/30/30A, ale musieli dostosować zasilacz do unijnego prawa i jakiejś tam zasady 240VA czy 240WA więc obniżyli wartości na tabliczce znamionowej :smiley: )

Jedyny minus tych zasilaczy to ich wielkość ( są o kilka centymetrów dłuższe od standardowych ).

Test na stronie GURU3D

Pozdrawiam

Zasilacze SZEFA odpadają ponieważ może to dziwne ale ja sobie cenie też estetyczną stronę a te wyglądają kiepsko.

Ten Tagan U88 jest fajny tylko jeszcze go nigdzie nie ma w sprzedaży w Polsce szkoda :frowning:

macie może jeszcze jakieś inne propozycje :?:

Nic innego nie ma sensu brać:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/ATX_high_end/Corsair/Zasilacz_do_obudowy_Corsair_CMPSU_750TXEU__750W/pelny,id,47105/

(ewentualnie wcześniej wspomnianego HX’a 620 jeśli odpinane kable są ważne).

Ja już wymiękam. Przedstawiam Ci dwie rewelacyjne propozycje i zawsze masz jakieś ale i wybrzydzasz. Ciężko Ci dogodzić.

Zdjęcie tego Chiefteca w sklepie Arest, odbiega od rzeczywistości. Zasilacze te są w kolorze szaro-srebrnym ( ciemno szare !!

Jeżeli kolor zasilacza jest dla ciebie priorytetem i jest ważniejszy od funkcjonalności, no to sorry, ale ja wysiadam.

A tak poza tym uściślij że np. zasilacz ma być “czarny matowy” bo to jedyny kolor zasilacza jaki uznajesz i inne z góry odpadają :expressionless:

imageview.php?image=11426

Ja na tym kończę bo nie mam już siły na szukanie czegoś co spełni wszystkie twoje wymagania, a nie chcę polecać byle goofna które ładnie wygląda a sprawuje się tragicznie.

A tak a’propos Tagan U88 ma pojedynczy transformator +12V.

Pozdrawiam

nie jest ważniejszy ale wiem że są konstrukcje ładne i dobre

np. Be-quiet ma fajne z wyglądu i dobre zasilacze prawda :?:

czyli ten Corsair 750TXEU 750W posiada to wyprowadzenie również :?:

Jeżeli chodzi jeszcze o wygląd to te Korsarza zasilacze też są fajne :smiley:

a czemu nikt nie wypowiada się na temat zasilaczy Be-quiet :?: przecież one też są dobre.

dajcie jeszcze jakieś sugestie (oczywiście jeśli są jeszcze jakieś godne uwagi) obiecuję że nie będę już wybrzydzał :stuck_out_tongue:

odpinane kable nie są aż tak ważne mogą być ale nie muszą

Ok czyli podobają Ci się zasilacze “Be-Quiet”. To weź mi powiedz czemu nie pasuje ci ten Chieftec skoro kolor ma identyczny ??

Pewnie przez to że jest dłuższy. OK to może się nie podobać, ale zauważ że dzięki temu elektronika nie jest tak upchana i powietrze ma swobodniejszy przepływ przez wnętrze, przez co zasilacz ten się nie grzeje zbyt mocno, a w związku z tym jego wentylatory nie pracują na max obrotach, co przekłada się na ciszę.

Corsair = czarny mat to w 99,9% przypadków sie podoba.

Be-Quiet to dobre zasilacze robione u Topower’a, ale moim zdaniem za dużo w ich przypadku płaci się za markę i zbędne pierdoły ( jakieś opaski zaślepki itp ). Dodatkowo zbyt często spotkałem się z opinia że nie są wcale takie Quiet.

Jak dla mnie wybór jest prosty Albo Corsair 620W/750W, albo Chieftec 1000/1200W.

PS: http://www.corsair.com/products/tx.aspx

Pozdrawiam

Zasilacz Tagan easycon TG580-U15 580W

kolor może być jego długość też mi nie przeszkadza a różnica jest tak że Be-quiet ma jedną część obudowy taką jak plaster miodu i to wygląda fajnie :smiley: no a druga sprawa to w SZEFIE są dwa wiatraki czyli będzie pewnie też nie za cicho :frowning:

a właśnie a jak z głośnością tego SZEFA :?:

To może: http://www.cooling.pl/zasilacz-seasonic … ,1243.html (sprzęt 1 klasa)