Poszukuje dobrej karty graficznej

Zamierzam kupić Battlefield 3, ale boję się, że na mojej ATI Radeon HD 4670 nie pójdzie, i zamierzam jakąś sobie kupić. Mój budżet to 500 zł maks 600 zł.

Mój sprzęcik, który teraz mam.

Procek: Intel Core 2 Quad @ 2,66 GHz

Płyta Główna: GA-EG41MF-S2H (socket 775)

Ram: 4GB

System: Windows 7 64-bit

Zasilacz: Modecom Feel 500 W

gtx460 1gb ram gigabyte

A może coś od ATI bo nie jestem przekonany do nVidii

Zasilacz do wymiany, sprzedaj tą kartę i zasilacz i dorzuć do twojego budżetu żeby kupić nowy zasilacz, procesor przydało by się podkręcić, wtedy można by pomyśleć nad radeonem HD 6850 w wersji cyclone od MSI, ale konieczna zmiana zasilacza. W jakiej grasz rozdzielczości? Na moim kompie z podpisu 1280x1024 na wysokich szedł z minimalnymi przycinkami.

No sprzedać kartę i zasilacz dobry pomysł. Nie wiem zaprzyjaźniony informatyk nie poleca podkręcenia, bo skraca jego żywotność a ja sam do tego się nie będę zabierał. Ja gram na rozdzielczości 1280x768, ale jak w nowej karcie będzie wyjście HDMI to będę grał w rozdzielczości HD Ready.

po co ma kręcić procesor?

ma lepszy niż Twój igrek,chyba q9400 jak sie nie mylę,a nawet jakby mia q6600 to też ma lepszy

zasilacz może być, ale nie musi do wymiany

fell nie jest za dobry to prawda

6850 jest drogi, GTX460 jest tak samo wydajny i kasa zostanie, może ma wymianę zasilacza mu starczy

Teraz to sięuśmiałem, HD 6850 jest tańszy i do tego ciut wydajniejszy, za kwotę w której kupisz HD6850 możesz kupić co najwyżej wykastrowaną 460 SE …

Dobrze to chyba kupię Radeon HD 6850, ale bardzo bym prosił jakiś link do sklepu z tą kartą. I czy ta karta nie będzie jakoś ograniczona.

Dlatego powiedziałem żeby podkręcić procesor, jak podbijesz go do 3.5GHz to mu nic nie będzie. To jest ta karta http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=35053 możesz poszukać w innych sklepach np morele.net może być ciut tańsza.

I chyba na tą wydam pieniążki. Jak mówiłem sam na pewno nie będę podkręcał procesora, a informatyk nie poleca podkręcania. Jeśli ktos ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje to proszę pisać.

Ten MSI podany przez igreka będzie najlepszym wyborem. Chociaż nie wiem, czy w tej cenie nie da się już wyrwać HD6870 - gdybyś dobrze poszukał, to byś znalazł. I oczywiście przed nie zapomnij o zasilaczu.

Niby czemu nie można kręcić? W twojej konfiguracji akurat średnio to widzę, bo płyta nie pozwoli na uzyskanie jakiś porządnych osiągów, zasilacz lipny. Ale gdybyś miał dobre chłodzenie, zasilacz - na twojej płycie też byś go pogonił, bez szaleństw ale jednak.

MOglibyście jeszcze podać jakiś zasilacz dobry?

Cena?

Tak do 200 zł

OCZ Stealthxstream 2 500W, XFX Core 450W, Corsair CX500.

Ludzie, co wy, polecacie mu kartę za 600zł, gdy za taką cenę jest o model wyższa, nie wspominając już o Gtxach?

Jeśli się uparłeś na Ati, to będzie najlepszy wybór:

http://allegro.pl/hit-cenowy-xfx-hd6870 … 37717.html

Pisałem, że będzie HD6870 :wink:

GTX? Jaki? Dopiero 560 Ti jest wart uwagi, niżej same gnioty (i 460, ale HD6870 wydajniejsze)

460 nazywasz gniotem, który za ~450zł po OC bez problemu bije 5850, a ten leciutko ustępuje kastratowi vel 6870? Dalej mamy 470, również kręci się wyśmienicie, przebija poziom 5870 i 6950. Ten Twój 560Ti to identyczna karta jak 470, jedynie z podwyższonym standardowym taktowaniem, gdzie w serii 470 było ono maksymalnie zaniżone (600, 640, po OC zegary osiągają 800-900, a nawet więcej).

Ogólnie nie warto się pchać w serię 6xxx, niekoniecznie się chłopcom od Radka udała. 460 i 470 lepiej stoją cenowo(używane ofc) i lepiej się kręcą.

Oczywiście, nVidia najnajnaj. Jeżeli uważasz, że GTX4xx były udane, to chyba nigdy nie słyszałeś o fochach Fermiego.

tu masz gtx560 od palita, stówkę tańszy niż 6870 a niewiele mu ustępuje osiągami http://allegro.pl/palit-gtx-560-smart-edition-1gb-gddr5-poczuj-moc-i2322916780.html

z zasilaczy to polecałbym ci be quiet! SYSTEM POWER BQT S6-SYS-UA-550W 80+ jeśli zależy ci na ekstremalnie cichej pracy zasilacza (do wyrwania za ok. 220 zł) lub ocz zs 550.