Poszukuję oprogramowania do zbiorowego nazywania zdjęć wg daty ich wykonania

W okienkach windowsa mogę ustawić zdjęcia rosnąco wg daty ich wykonania. W ten sposób chciałbym je po swojemu, zbiorowo, nazwać jakimś programem. Posiadam kilka aplikacji do tego, ale żadna z nich nie ustawia ich tak jak windows.

@Bradlee: Program nie obsługuje większej ilości plików. Wysypuje się już przy kilkuset.

A to niegrzeczny. Takich programów jest mnóstwo, spróbuj np:

Zobacz też windows - Rename thousands of pictures using their EXIF date - Software Recommendations Stack Exchange

Jak z różnych aparatów i z przesunięciami to polecam swoje PhotoOutput - program do łączenia zdjęć z różnych aparatów

Aparaty dwa ale kryteria od najstarszych po najnowsze w okienkach windowsa i tak działają.

No działają, ale rozumiem, że chciałeś zmieniać nazwę po to żeby zachować taką kolejność także na innych urządzeniach? :slight_smile: Różne zachowania (inna kolejność sortowania) mogą wynikać z tego że jest kilka pól do sortowania: data utworzenia, data modyfikacji, data wykonania zdjęcia. Ty możesz sortować po dacie wykonania a programy np. po dacie modyfikacji.

ja przerobiłem ok 40 000 zdjęć tym programem i działał bardzo dobrze

Na Windows 7 przemielałem nim około 40000 na raz. Może któreś Twoje ma uszkodzony EXIF albo jakieś nietypowe pola i stąd wywrotka?

A na Linuksie: :wink:

#!/bin/sh
exiftool -d "%Y-%m-%d, %Hh %Mm %Ss.%%e" "-filename<CreateDate" *

Oczywiście aby tego nie klepać za każdym razem, należy zapisać jako skrypt i wrzucić do katalogu ze skryptami managera plików (wtedy pojawi się w menu kontekstowym).

Raczej nie, ale się szybko poddałem z nim.

To zabytkowy program, może z jakiegoś powodu na nowszych Windows się wysypuje. Też możliwe. W każdym razie na 7 z EXIF zgodnymi ze standardem, działa:

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.