Poszukuję specjalisty z Gorzowa Wlkp. w sprawie systemów

Nie miałem na myśli Ciebie, tylko innych ludzi. :wink:

Ja bym polecał standardową wersję z www.ubuntu.com Nie wszystkie pakiety są na tym polskim Ubuntu.

Witam moje poszukiwania odpowiedniej osoby trwają :stuck_out_tongue: jak już będę miał linuxa na laptopie to na pewno się odezwę z gradobiciem pytań :-k tylko czy mogę te pytania zadawać w tym wątku? czy trzeba będzie zakładać nowy?

PS.Gdy przyzwyczaję się do linuxa to będę mógł usunąć jakoś ta ukryta partycje recovery? i odsprzedać Vistę i sterowniki do obrazu? oczywiście dam jakieś ogłoszenie,może na allegro i zamieszczę tutaj na forum.Ktoś oczywiście musi mieć takiego laptopa jak ja :slight_smile:

Pozdrawiam

Witam.

Nie czyń niczego “na dzika” :smiley:

Na początek radziłbym zainstalować linuksa obok windowsa. Na przyszłość -> najpierw windows, potem linuks. Jeśli sprawdzisz i okaże się, że wszystkie podzespoły laptopa działają, a ty znajdziesz zamienniki wszystkich programów użytkowych, z których korzystasz na win, można wtedy pomyśleć o usuwaniu visty. Partycji RECOVERY nie ruszałbym wcale - nieraz się może przydać.


Na początek po prostu poczytaj wszystkie artykuły przytoczone w tym wątku, zwlaszcza o numeracji dysków i ich nazewnictwie w linuksie - i próbuj LiveCD (nie ingeruje w fizyczny system zainstalowany na dysku) - po ustawieniu bootowania z CD-romu.

Czemu nie chcesz spróbować swoich sił na VirtaulBoksie, takim wirtualnym komputerze, o którym pisałem? Nic Ci się nie uszkodzi w komputerze. Zainstaluj sobie na Windowsie program o nazwie VirtualBox i spróbuj sam zainstalować. Podałem Ci nawet wideo poradnik nt. instalacji Ubuntu, sam zobaczysz że instalacja tego systemu wcale nie jest taka trudna jak Ci się wydaje a jak nie spróbujesz to nigdy się nie przekonasz. Na wirtualnym komputerze na prawdę nic nie ryzykujesz :slight_smile:

Nowy problem = nowy wątek :slight_smile:

Podstawą jest stworzenie płyt Recovery, bo co zrobisz jak Ci dysk padnie a z nim razem Vista? Będziesz musiał kombinować skąd wziąć system.

Muszę Cię rozczarować ale nie masz prawa odsprzedać tej Visty , bo na 99% był to preinstalowany system na licencji OEM, która tego zabrania i ten system jest dożywotnio przypisany do twojego laptopa, tak samo wraz ze zmianą kompa czy laptopa musisz kupić nowy system, obecnego nie będziesz mógł używać :expressionless:

Więcej na temat systemów Windows na licencji OEM przeczytasz w odpowiednim działa o nazwie Licencjonowanie , gdyż ten dział nie jest odpowiedni a ja Cię tylko informuję o tym czego Ci nie wolno :slight_smile:

Pozdrawiam!

Dzięki wszystkim za pomocną dłoń proszę mnie zrozumieć że samemu się boję i nie to że nie chcę spróbować swoich sił…po prostu chce zaobserwować jak ktoś to robi wypytać o wszystko co chce wiedzieć tak jakby korepetycje =]

Rooblal jak już będę przyzwyczajony do linuxa i będę cieszył się z jego korzystania jak z Windowsa lub lepiej to do czegoś mi jeszcze posłuży ta partycja? :wink:

Roobal dzięki za oświecenie na temat sprzedaży Visty.

Na razie ją zostawię w spokoju potem się pomyśli :wink:

PS.Na pewno jest osoba z mojego miasta która mi pomoże tylko nie tu na forum trzeba popytać po znajomych :slight_smile:

Pozdrawiam

Dodane 19 lis 2009, o 20:17

Witam :wink: tak z ciekawości popatrzałem dzisiaj sobie na programiki do linuxa na DB niektóre fajnie się zapowiadają i na pewno się przydadzą.Z ciekawości również pooglądałem sobie podstawowe komendy do linuxa :boje: “łoooo matko i córko” :-s

PS.chyba zapcha się serwer DB od moich problemów związanych z linuxem :puppydogeyes: