Poszukuję zbioru aktualizacji paczki jakiejś do windowsa Xp

Witam, poszukuję zbioru aktualizacji, paczki jakiejś do Windowsa Xp. Chodzi mi o to by nie było Service packa 3 bo wiem, że ona ma, tylko plików z poprawkami, najlepiej jakiejś paczki. Bym mógł potem, mieć SP2 z poprawkami. By za każdym razem nie ściągały się z neta, tylko zaraz przy instalacji się dodawały. Zrobił bym to programem nLite.

Autopatcher XP

AutoPatcher XP Sierpień 2007 Full, nowszego nie ma?

Nie, bo projekt autopatcher jest już dawno zamknięty.

Jak potem to wszystko dodaję do instalacji by zrobić to programem nLite? Cały plik instalacyjny wrzucam, czy jak?

Bo chodzi o to by razem z system się instalowały a nie po instalacji systemu.

Niepamiętam jak ten plik wygląda, ale chyba go się wypakowuje i masz pliki aktualizacji, potem do nLite wrzucasz.

No dobra ok, to zabieram się zaciągania. Jak by co to będę pisał.

Nie ściągaj żadnych Autopatcherów bo dawno są nie rozwijane.Ściągnij WinSPatcher.

Wersja dla XP z SP2.

Wersja dla XP z SP3.

A nie możesz sobie zintegrować SP3 z oryginalnym Windows XP zamiast integrować dziesiątek pojedynczych poprawek?

A co to jest ten WinSPatcher?

Takiego już mam. A chcę też pobawić się inaczej. A po za tym, SP3, trochę kompa muli.

Ciężko w google wpisać?

http://www.sgjps.com/winspatcher

No i teraz nie wiem, co i który ściągać #-o

Który najlepiej?

Chyba wiesz jaki masz system?To ściągnij odpowiednią wersję.Podałem Ci linki.

Miałem ten sam problem i też integrowałem to wszystko w nlite.

Jeżeli już integrujesz łaty to dodawaj najlepiej tylko krytyczne.

Mi się niestety nie udało znaleźć paczki wszystkich krytycznych łat aż do SP3 więc musiałem dodać te z autopathera august i pościągać pozostałe ręcznie ale to dużo zabawy.

Dodając łaty dodajesz sam plik .ini

Dowiedz się czegoś o windowsie MX 6 morze to Cię zainteresuje

Moge Ci podesłać dodatkowo liste którą dałem do wywalenia w nlite :slight_smile:

Pzdr

Teraz mam zainstalowanego z SP2, a wcześni miałem z SP3.

I teraz pytanie który Service Pack jest lepiej mieć. SP3, nowszy i poprawki, ale za to system trochę muli. A SP2 nie, ale wtedy się poprawki ściągają i nie wiem teraz który wybrać.

Wybierz XP z SP3

Jak SP3 może mulić system, skoro to innymi słowy SP2 + poprawki, które wyszły później. Te poprawki nie obciążają systemu, bo podmieniają część plików systemowych na nowsze, czyli podmieniają to, co w systemie już jest…

Ale spadek wydajności w benchmarkach i super Pi, jest. Bo sprawdzałem.

Dobra ściągnę tego WinsPatchera, po dłuższym namyślę, z Sp3. Dzięki.

Mam jeszcze inną propozycję:

Zainstaluj Windows XP + SP3 + ewentualnie inne poprawki + sterowniki + podstawowe aplikacje i zrób sobie obraz partycji systemowej. Taki obraz będzie zajmował ok. 3 GB i będziesz go mógł przywracać w systuacji, gdy komp odmówi posłuszeństwa. Ja tak robię od dłuższego czasu. Przywracanie obrazu trwa ok. 20 minut a zainstalowanie tego wszystkiego, co on zawiera (+ konfiguracja) zajmuje niecałe 5 godzin. Oszczędność czasu jest znaczna, że tak powiem :slight_smile:

Obraz zrobiłem programem Acronis TrueImage Personal 9 (był jakiś czas temu w Chipie) a wcześniej używałem DriveImage XML i zawiera on:

  • zainstalowany i aktywowany Windows XP

  • Service Pack 3 dla Windows XP

  • .NET Framework 1.1 + Polski pakiet językowy + SP1 (instalka z płyty SP3 dla Windows XP)

  • sterowniki w wersjach producenckich

  • zainstalowany i aktywowany pakiet Office 2007

  • Service Pack 1 dla Office 2007

  • Oprogramowanie nagrywarki, drukarki i skanera

  • pakiet Windows Media Encoder 9

  • trzy w pełni skonfigurowane konta użytkowników (ja + moja siostra + ja w wersji administracyjnej :-))

Po przywróceniu obrazu komputer jest w pełni sprawny i wystarczy tylko zainstalować pakiet antywirusowy (nie dodałem go do obrazu z uwagi na codzienne aktualizacje), aktualizacje z Microsoft Update (obecnie ok. 60 MB) i podstawowe aplikacje - w sumie potrzeba na to nie więcej jak 1,5 godziny. Tak więc łącznie z przywracaniem obrazu kompletna reinstalacja systemu trwa ok. 2 godzin - metodą tradycyjną ok. 4 razy dłużej.

Zastanów się nad takim rozwiązaniem…

P.S.

Do obrazu można też dodać ulubione gry, by po przywróceniu systemu móc od razu w nie grać. Ja tak nie robiłem z uwagi na rozmiar pliku obrazu, który z grami zajmowałby z 15 GB :slight_smile: