Poszukuję zbioru aktualizacji paczki jakiejś do windowsa Xp

(Sidh Mor) #1

Witam, poszukuję zbioru aktualizacji, paczki jakiejś do Windowsa Xp. Chodzi mi o to by nie było Service packa 3 bo wiem, że ona ma, tylko plików z poprawkami, najlepiej jakiejś paczki. Bym mógł potem, mieć SP2 z poprawkami. By za każdym razem nie ściągały się z neta, tylko zaraz przy instalacji się dodawały. Zrobił bym to programem nLite.

(adam749) #2

Autopatcher XP

(Sidh Mor) #3

AutoPatcher XP Sierpień 2007 Full, nowszego nie ma?

(adam749) #4

Nie, bo projekt autopatcher jest już dawno zamknięty.

(Sidh Mor) #5

Jak potem to wszystko dodaję do instalacji by zrobić to programem nLite? Cały plik instalacyjny wrzucam, czy jak?

Bo chodzi o to by razem z system się instalowały a nie po instalacji systemu.

(adam749) #6

Niepamiętam jak ten plik wygląda, ale chyba go się wypakowuje i masz pliki aktualizacji, potem do nLite wrzucasz.

(Sidh Mor) #7

No dobra ok, to zabieram się zaciągania. Jak by co to będę pisał.

(hevet) #8

Nie ściągaj żadnych Autopatcherów bo dawno są nie rozwijane.Ściągnij WinSPatcher.

Wersja dla XP z SP2.

Wersja dla XP z SP3.

(Kylek) #9

A nie możesz sobie zintegrować SP3 z oryginalnym Windows XP zamiast integrować dziesiątek pojedynczych poprawek?

(Sidh Mor) #10

A co to jest ten WinSPatcher?

Takiego już mam. A chcę też pobawić się inaczej. A po za tym, SP3, trochę kompa muli.

(hevet) #11

Ciężko w google wpisać?

http://www.sgjps.com/winspatcher

(Sidh Mor) #12

No i teraz nie wiem, co i który ściągać #-o

Który najlepiej?

(hevet) #13

Chyba wiesz jaki masz system?To ściągnij odpowiednią wersję.Podałem Ci linki.

(Joni987) #14

Miałem ten sam problem i też integrowałem to wszystko w nlite.

Jeżeli już integrujesz łaty to dodawaj najlepiej tylko krytyczne.

Mi się niestety nie udało znaleźć paczki wszystkich krytycznych łat aż do SP3 więc musiałem dodać te z autopathera august i pościągać pozostałe ręcznie ale to dużo zabawy.

Dodając łaty dodajesz sam plik .ini

Dowiedz się czegoś o windowsie MX 6 morze to Cię zainteresuje

Moge Ci podesłać dodatkowo liste którą dałem do wywalenia w nlite :slight_smile:

Pzdr

(Sidh Mor) #15

Teraz mam zainstalowanego z SP2, a wcześni miałem z SP3.

I teraz pytanie który Service Pack jest lepiej mieć. SP3, nowszy i poprawki, ale za to system trochę muli. A SP2 nie, ale wtedy się poprawki ściągają i nie wiem teraz który wybrać.

(Kolmar) #16

Wybierz XP z SP3

(Kylek) #17

Jak SP3 może mulić system, skoro to innymi słowy SP2 + poprawki, które wyszły później. Te poprawki nie obciążają systemu, bo podmieniają część plików systemowych na nowsze, czyli podmieniają to, co w systemie już jest...

(Sidh Mor) #18

Ale spadek wydajności w benchmarkach i super Pi, jest. Bo sprawdzałem.

(Sidh Mor) #19

Dobra ściągnę tego WinsPatchera, po dłuższym namyślę, z Sp3. Dzięki.

(Kylek) #20

Mam jeszcze inną propozycję:

Zainstaluj Windows XP + SP3 + ewentualnie inne poprawki + sterowniki + podstawowe aplikacje i zrób sobie obraz partycji systemowej. Taki obraz będzie zajmował ok. 3 GB i będziesz go mógł przywracać w systuacji, gdy komp odmówi posłuszeństwa. Ja tak robię od dłuższego czasu. Przywracanie obrazu trwa ok. 20 minut a zainstalowanie tego wszystkiego, co on zawiera (+ konfiguracja) zajmuje niecałe 5 godzin. Oszczędność czasu jest znaczna, że tak powiem :slight_smile:

Obraz zrobiłem programem Acronis TrueImage Personal 9 (był jakiś czas temu w Chipie) a wcześniej używałem DriveImage XML i zawiera on:

• zainstalowany i aktywowany Windows XP

• Service Pack 3 dla Windows XP

• .NET Framework 1.1 + Polski pakiet językowy + SP1 (instalka z płyty SP3 dla Windows XP)

• sterowniki w wersjach producenckich

• zainstalowany i aktywowany pakiet Office 2007

• Service Pack 1 dla Office 2007

• Oprogramowanie nagrywarki, drukarki i skanera

• pakiet Windows Media Encoder 9

• trzy w pełni skonfigurowane konta użytkowników (ja + moja siostra + ja w wersji administracyjnej :-))

Po przywróceniu obrazu komputer jest w pełni sprawny i wystarczy tylko zainstalować pakiet antywirusowy (nie dodałem go do obrazu z uwagi na codzienne aktualizacje), aktualizacje z Microsoft Update (obecnie ok. 60 MB) i podstawowe aplikacje - w sumie potrzeba na to nie więcej jak 1,5 godziny. Tak więc łącznie z przywracaniem obrazu kompletna reinstalacja systemu trwa ok. 2 godzin - metodą tradycyjną ok. 4 razy dłużej.

Zastanów się nad takim rozwiązaniem...

P.S.

Do obrazu można też dodać ulubione gry, by po przywróceniu systemu móc od razu w nie grać. Ja tak nie robiłem z uwagi na rozmiar pliku obrazu, który z grami zajmowałby z 15 GB :slight_smile: