Potrzebny jest nowy router, jaki?

No właśnie dlatego kolega @Bradlee lepiej niech poogląda, poszuka i powącha co jest możliwe do sprawdzenia / przetestowania bez sprzętu, żeby później nie było rozczarowania.

W temacie routerów również jestem tu w roli pytającego. Dzięki za linki, widzę że możliwości przetestowania systemu RouterOS jest od groma.

Problem port flappingu nie ma żadnego związku z kablami. Problem występuje i był zgłaszany do MikroTika przez wiele osób i został potwierdzony, więc nie wiem w co Ty wątpisz. To nie jest religia, tylko fakt. Szukaj, a znajdziesz. Tutaj masz pierwszy z brzegu: Has Mikrotik finally solved port flapping issue in the newer hardware? - MikroTik

Jeżeli chodzi o roaming, to może źle się wyraziłem. Chodziło mi access list w oparciu o jakość połączenia i wymuszanie odłączenia i podłączenia do AP z lepszym sygnałem (powiedzmy, ze taki udawany roaming). To działo tak sobie. Urządzenia od Ubi przełączają się lepiej.

Generalnie MikroTik to świetny sprzęt, ale jako router. Jak planujesz na takim urządzeniu robić wszystko, to lepiej sobie darować. MikroTik to tylko w połączeniu z dobrym switchem i dobrym AP.

Raczej tylko na pierwszym porcie i nie 10-28 V a 18-28V (dotyczy PoE), DC ma 12-30 V.

Czyżby?

Mam jak napisałem wersję lite i raczej nie tylko na pierwszym porcie.

IPhony mają w ogóle problemy z wszystkim, WIFI w nich to paranoja i potrafią mieć problemy z wieloma routerami. Z tym, że w przeciwieństwie do MT nie wszędzie da się wszystko ustawić. Czasami niema czym.

Zwykle jest po prostu niepoprawnie skonfigurowany, jak jest to zrobione jak należy nie spotkałem się z problemami. A stawiałem urządzenia które obsługiwały ponad setkę punktów, i wszystko działa bardzo dobrze. Aczkolwiek przy bardziej skomplikowanych sieciach wymaga to projektu i przemyślenia.

Nic się nie dzieje bez przyczyny.

The device accepts power from the power jack or from the first Ethernet port (Passive PoE):

  • direct-input power jack (5.5mm outside and 2mm inside, female, pin positive plug) accepts 12-30 V DC
  • first Ethernet port accepts passive Power over Ethernet accepts 18-28 V DC (compensate for the loss on cable, so more than 12V recommended)

A widzisz różnicę między PoE IN i PoE OUT?

Oczywiście, jest POE zasilanie na ostatnim porcie, z niego zasilam sobie inne urządzenie.
Natomiast na wejściu działa od 10 do 20V co zostało sprawdzone, aczkolwiek jeśli przewód lan jest długi, to lepiej dać wyższe napięcie.

Wybacz, ale dane producenta są dla mnie wiarygodniejsze.

Powering

Details
Number of DC inputs 2 (DC jack, PoE-IN)
DC jack input Voltage 12-30 V
Max power consumption 21 W
Max power consumption without attachments 16 W
FAN count Passive
PoE in Passive PoE
PoE in input Voltage 18-28 V

Wg producenta model hAP ac2 nie ma PoE OUT
PoE out N/A
PoE-out ports N/A

Przecież ja się nie gniewam, ja tylko podałem z jakim zakresem napięcia działa, co jest podane na płycie głównej i co sprawdziłem za pomocą zasilacza laboratoryjnego. Mam trochę kontaktu z tymi urządzeniami czasami.

Niedawno poprawiałem jedną sieć, gdzie ktoś zamontował tak, że woda lała się do skrzynki po wszystkim, i trzeba było ganiać po suficie i dachu starego kościoła, żeby to ogarnąć, bo nic nie działało jak trzeba, skonfigurowane jako osobne AP, poszło tam ze 30 sztuk mikrotików cAP ac, no ale te akurat zasilałem 50V.

Wcale nie przepraszam, tylko zwracam uwagę, że producent podając specyfikację techniczną, chyba wie lepiej. Wychodzi na jednak na to, że Mikrotik nie wie co produkuje i wprowadza klientów w błąd, informując np. o braku PoE OUT.
ps.
urzekająca historia.

Myślę, że po prostu specyfikacja nie dotyczy każdej wersji płyty, wiesz, pod jedną nazwą są produkowane przez lata różne odmiany i może cześć ma zasilanie na wyjściu, część niema. Mój ma, o proszę.

Ale nie mówimy o Twoim a tym z linku: https://allegro.pl/oferta/mikrotik-routerboard-rbd52g-hap-ac2-gigabit-vpn-7757900490

W linku widzę 4, dwa mają wyjścia POE dwa nie. A mój jest odmianą lite tego samego i wyjście ma.
Chociaż obudowa czarna nie biała. Możliwe, że wersje lite mają zasilanie a wersje bez lite nie mają.
Mikrotik pakuje różne odmiany płyt, czasami nieznacznie się różniących w takie same obudowy, a czasami takie same płyty są dostępne w różnych obudowach.
W każdym razie wyjście POE i zasilanie odnosi się do modelu który posiadam w domu, czyli wersji lite.

Cztery to są obrazki a modele są dwa. Nie mówiąc, że w linku masz dokładnie nazwę polecanego. Tego modelu dotyczy pytanie i do niego odnosiła Twoja odpowiedź. Wystarczy porównać sobie modele hAP ac lite i hAP ac2 a nie pisać

Z tym, że na mojej obudowie jest napisane RBD52G hAP , a płyta jest w wersji lite.

Dalej nie rozumiesz, że nie o Twojego Mikrotika było pytanie, tylko o konkretny model z linku do aukcji Allegro. Nikt nie będzie otwierać nowego sprzętu, aby obejrzeć co ma na płycie.

Wystarczy się zalogować i widzisz jaki jest model płyty.
Mikrotiki całkiem często się otwiera, np. dokładając anteny, czasami jeśli mają taką możliwość zmienia się karty WIFI, modemy itp. w tym sprzęcie obudowy można sobie nabyć osobno, płyty również. Ja bardzo często pakuje płyty w anteny zewnętrzne, dzięki temu nie potrzeba przewodów antenowych.

Człowieku, czy masz jakieś ADHD odnośnie pisania o sobie? Zwróciłem tylko uwagę, że podane przez Ciebie dane nie odnosiły się do modelu z linku. Ty zdążyłeś już wysmarować historyjkę o lataniu po suficie i dachu kościoła a teraz kolejny wykład o otwierania i o tym co robisz z płytami. Wiem, że takimi „historiami” sypiesz z rękawa, ale to nie ma nic wspólnego z tematem.

Odpowiedziałem ci tylko, że mam na obudowie symbol

RBD52G hAP, a płyta jest lite. Te routery są tak budowane, że można dowolnie sobie te płyty pakować w różne obudowy, bo są w standardzie i jest to jak najbardziej normalne.
Sprzedawcy na aukcjach też często sprzedają graty z mikrotika w różnych konfiguracjach, nawet ten sam model w różnych obudowach.

Napisałem, że są konektory na antenę i takie są. Napisałem, że akceptuje zasilanie od 10V i tak jest.

Nic nie musiałem smażyć.



Życie.