Potworne błędy ortograficzne użytkowników forum

Do niedawna bardzo lubiłem czytać o problemach, które nurtują użytkowników forum.

Nie zwracałem większej uwagi na błędy “forumowiczów”.

Teraz mam już tego dość !!

pisze z rażącymi błędami ortograficznymi lub nie używa polskich znaków. Na nic się zdają

prośby i groźby moderatorów o usunięciu tematu z forum. LUDZIE, CZY WY NIE CHODZILIŚCIE

DO SZKÓŁ ??? Jaka przyszłość czeka nasz kraj z tak “wykształconym” społeczeństwem ???

Już widzę jak się naraziłem większości użytkowników. Może ta uwaga zmobilizuje WAS,

SZANOWNI UŻYTKOWNICY do poprawnego pisania.

To się nazywa analfabetyzm wtórny i niestety jest dość powszechny, najgorsze jest to, że często osoby które piszą na ogół poprawie czasem strzelają tak banalne błędy, że głowa boli i ja się do nich niestety zaliczam. Poza tym jest to też efekt nie używania sprawdzania pisowni w przeglądarce :wink:

Po przeczytaniu tego tematu patrze na posty na basku z boku i tak :

viewtopic.php?t=292869#p1949835 <-- patrz temat

to tak w znalezione w ciągu 10sec… Niektóre błędy nie rażą, ale jest bardzo wiele popularnych słów, często używanych i massssaa błędów :cry:

@Phenom teraz to się popularnie nazywa dysortografia :wink: , piękna wymówka na fakt że się komuś nie chce ortografi uczyć. Fakt jest taki, że sporo na każdym forum jest dzieciaków a te wykształciły sobie specyficzną polszczyznę (np: chcem). Mnie też bardzo kłują po oczach ewidentne babole obrtograficzne, w końcu człek przez te kilkanaście lat edukacji musiał się mocno pilnować na polaku. Twoje apele niestety to ślepy strzał a moderka jak zawsze ograniczy się do cytowania regulaminu i wlepiania warnów (dwukrotnie poczułem na sobie rezultat braku rozumienia polszczyzny przez moderatora) choć przyznaję że nie widzę moderki w roli korekty (walka z wiatrakami),

Janieobiektywny, z całym szacunkiem dla ciebie, chciałbym zwrócić uwagę że też nie czytasz regulaminu

tego forum.Należało użyć słów , użytkownicy forum a nie forumowicze z ozdobnikiem- " -może to być żle odczytane.

Nie należy wydzierać się na forum [duże litery]

Dajmy innym przykład.

Pozdrawiam. :x-mas:

Taki był zamysł autora, więc co w tym dziwnego ??

Przypuszczam że autorowi znana jest netykieta i wielkich liter użył tam specjalnie, żeby wzmocnić to co chciał powiedzieć.

Ani jednego, ani drugiego nie uważam za rażącego naruszenia zarówno netykiety jak i regulaminu forum.

I niestety kolega ma rację, bo na forum inny user założył niedawno wątek o zbyt rygorystycznym przestrzeganiu zasady stosowania polskich znaków diakrytycznych. Jak widać nikomu nie dogodzi.

To forum ma najbardziej przejrzysty, czytelny wygląd nie rażący użytkowników tabelami i przejaskrawionym lub wręcz czarnym tłem. Jeśli dodamy do tego poprawną pisownię będzie wzorem dla innych.

Pozdrawiam

:x-mas:

Może się zmieni, jak wyjdzie Opera 10. Dwie przeglądarki będą to miały, IE będzie czuł oddech na plecach i też to wprowadzi. A tak… Niestety, poprzez czytanie tego (nie tylko tu), sam czasami się zastanawiam jak coś napisać (albo i nie zastanawiam się i pisze z błędem). Wcześniej automatycznie wszystko było.

Próbowałem z Operą ale jeszcze jej daleko do FF, dlatego na nim siedzę.Dość szybko piszę a lisek od razu wyłapuje błędy.Na razie jest najlepszy pod tym względem.

Pozdrawiam.

Tak, ale opera 10 też już ma tą funkcję tylko że narazie nie ma funkcji pokreślania polskich wyrazów.

Racja, jest już to denerwujące, ale cóż, takie mamy społeczeństwo.

janobiektywny , a kogo interesuje uwaga jakiegoś tam usera , tu liczy się autorytet.

Nie wiedziałem że to od internautów zależy przeszłość polski , ciekawe.

Jak ci nie pasuje to zgłoś się do MS z pomysłem aby zamiast Ie dawali FF

Nie zgadzam się z kolegą. To właśnie pokolenie internautów wychowanych na komputerach i internecie, czerpiące

z niego globalną wiedzę,jest przyszłością naszego kraju. Tak jak nasi ojcowie pokładali w nas nadzieję ,

tak teraz nasza nadzieja jest związana z młodym pokoleniem.

Pytanie. Gdzie znaleźć autorytet jeśli nie czytamy gazet,książek,tv oglądamy szczątkowo.Pozostaje internet !

Jak zbudować autorytet w internecie ? Wiedza,kultura wypowiedzi i przede wszystkim nie szkodzić.

Pozdrawiam

;\

O Jezu , piszą z błędami ,to co , kraj się zawali .

Może i racja , ale to młode pokolenie musi najpierw dorosnąć

Nie, ale niektórym to przeszkadza.

Dla mnie osobiście, gdy ktoś pisze z błędami dla mnie świadczy to jedynie o niedbałości tej osoby. Nie mówię o dyslektykach (ale tych, którzy naprawdę mają dysleksję, a nie taką wyimaginowaną, potwierdzoną papierkiem “kupionym” u lekarza) :lol:

Brawo ! Z godziny na godzinę jesteś mądrzejszy.Lepszy od liska.

Dziękuję

Ale ja wiem ja kto jest z takimi , znam 1 taką osobę co pół godziny możesz tłumaczyć a i tak nic nie zrozumie .

Tak samo z takimi userami robiącymi takie rażące błędy typu " Dzienkuje z gury " , możesz mu wmawiać

" przeczytaj regulamin " , " Popraw tytuł " , “Naucz się pisać” itp. itd.

ja osobiście na takich się wyżywam , dość ostrym charakterem ( nie wiem jak to nazwać, może stylem ) pisma mówię aby zrobili to co w\w .

Jeśli ktoś notorycznie robi na forum błędy ortograficzne - dać mu warna. Jeśli nie przestanie - kolejnego warna, aż uzbiera się ban.

Takie jest moje zdanie.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale tak jest tutaj już od “wieków”. :roll:

Jak nie będą wiedzieć ile to jest 2+2 też się nie zawali. Jeśli nie tylko nie będą umieli pisać, ale i czytać, też się nie zawali. Jeżeli w mowie co drugie słowo to qulwa, też się nie zawali. Po co w ogóle szkoła, bez niej też się kraj nie zawali.

Taki mały OT :wink:

floyd , przykład idzie z góry :stuck_out_tongue: politycy bez matury… :x :stuck_out_tongue: