Powiadomienie o Windows 10 (tray) i niemożliwy do usunięcia folder $Windows.~BT

Jak w temacie. Wywaliłem i zablokowałem aktualizację odpowiedzialną za ikonkę w tray i powiadomienia o możliwości instalacji Win10 (KB 3035583), jednak ona nadal się tam znajduje (po restarcie). Dodatkowo na dysku C mam folder $Windows.~BT, który zajmuje ok. 1,6 GB i którego nie mogę usunąć nawet z prawami administratora.

 

Co robić?

Spróbuj nadać sobie we właściwościach uprawnienia do folderu.

Odpal jakiekolwiek distro linuxowe w trybie live i usuń folder :wink:

Wystarczy skorzystać z systemowych narzędzi, czyli oczyszczania dysku, szczegóły: http://betanews.com/2015/09/11/remove-unwanted-windows-10-upgrade-files-from-windows-7-and-windows-8-x/

@rgabrysiak Oczyszczanie dysku, pomimo zaznaczenia tych plików instalacyjnych i długiego działania nie usunęło folderu $Windows.~BT. Co do złośliwych aktualizacji wymienionych w artykule, to usunąłem je już wcześniej, mam wyłączone automatyczne aktualizacje, ale po usunięciu nie ukrywałem ich i teraz patrzę, że znowu były zainstalowane. Jak to możliwe??

@czosnek17 Mógłbyś napisać coś więcej o tych uprawnieniach? Patrzyłem we właściwości i jeżeli o to chodziło, to administratorowi brakuje tylko uprawnień specjalnych (próbowałem usunąć jako administrator, z resztą Windows sam to proponuje i wyświetla UAC), tak samo jak użytkownikowi SYSTEM.

Patrząc na to ostatnio dzieje się z aktualizacjami systemu Windows nic mnie już nie zdziwi. W kwestii nieusuwalnego folderu, zastosuj się do porady użytkownika funbooster a na bank się go pozbędziesz.

@rgabrysiak Zgadzam się, to już przechodzi ludzkie pojęcie. Co do rady @funbooster, to właśnie tworzę bootowalne usb.

To co w tym wszystkim najdziwniejsze, to że po usunięciu tych aktualizacji (które zainstalowały się z powietrza, bo sam wybieram, które mają się zainstalować), chwilowo mam spokój w temacie wysokie obciążenie procesora przez svchost.

Jeżeli nic w kwestii svchost się nie zmieni na gorsze, to można chyba śmiało powiedzieć, że od premiery Win10, Windows razem ze starszymi edycjami zamienił się po prostu w wirusa.

@rgabrysiak, @funbooster Niemiła niespodzianka. Na liveCD nie udało mi się usunąć tego folderu, zostałem jedynie zasypany komunikatami o “niedozwolonej operacji”. Jak się pozbyć tego ■■■■■■■■■■?

Próbowałeś unlocera  do usunięcia  folderu