Powiazanie stosu protokołu IP z kartą sieciową - Problem

Witam wszystkich od pewnego czasu mam problem z bezprzewodową kartą sieciową. A mianowicie na co dzień korzystam z lapka na biurku podpiętego przez kabel ethernet podłączony do routera, a karte wi fi mam wyłączoną .ostatnio chciałem iść z lapkiem do łóżka i karta nie umiała znaleść żadnych sieci ,dodam,że w miejscu w którym mam laptopa powinien znaleźć co najmniej 2 sieci. Próbowałem jakoś zaradzić temu problemowi poprzez rozwiązywanie problemów w systemie , odinstalowanie i zainstalowanie na nowo sterowników karty , nic to nie pomogło , dalej karta jest włączona ,lecz nie umie wyszukać żadnych sieci . natomiast rozwiązywanie problemów wyrzuca mi błąd : "System Windows nie mógł automatycznie powiązać stosu protokołu IP z kartą sieciową " jestem troche zielony w tym więc proszę Was o pomoc.

troche o moim laptopie:

system windows 7 x64

karta bezprzewodowa : Realtek RTL8191SE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC

mój router : d-link dir-300 ( jest poprawnie skonfigurowany)

Pozdrawiam Alan :slight_smile:

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” i wykonaj zrzut ekranu.

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na “Połączenie sieci bezprzewodowej” i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i wykonaj zrzut ekranu

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na “Połączenie sieci bezprzewodowej” i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i podświetl “Protokół internetowy w wersji TCP/IP v4” i kliknij Właściwości >>> w oknie, które zostanie otwarte przejdź na kartę Ogólne i wykonaj zrzut ekranu

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Menedżer urządzeń” >>> rozwiń gałąź “Karty sieciowe” i wykonaj zrzut ekranu

Gdy jesteś podłączony po kabelku: Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz cmd i kliknij OK >>> wpisz ipconfig /all (zwróć uwagę na odstęp między “ipconfig” i “/all” i naciśnij Enter. Wykonaj zrzut ekranu tak, żeby było widać cały wynik polecenia.

O router nie pytam, zakładam, że jest poprawnie skonfigurowany. Ale inne urządzenia (laptopy, komórki) normalnie wykrywają sieć bezprzewodową routera i mogą się połączyć? Jeżeli nie albo jeżeli nie wiesz, to poproszę o zrobienie zrzutów ekranu konfiguracji routera, zwłaszcza w części dotyczącej WiFi. Przyjrzyj się czy nigdzie na zrzutach nie będzie widać Twoich danych używanych do połączenia z routerem. Dla Twojego bezpieczeństwa, w razie gdyby takie dane były obecne na zrzutach, zamaż je tak, aby były niemożliwe do odczytu.

Czy kiedyś karta sieciowa bezprzewodowa działała normalnie, to jest wykrywała sieci?

Otwórz Centrum Sieci i udostępniania >>> z lewej strony wybierz “Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi” i wykonaj zrzut ekranu.

Czy Twoja sieć jest zabezpieczona albo nie rozgłasza SSID?

Jak prawidłowo zrobić zrzut ekranu?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294532.html

Zrzuty ekranu możesz umieścić na przykład na http://vpx.pl/ albo http://fotosik.pl/ albo gallery/album.php?album_id=20

Sugeruję kliknąć w wykrzyknik w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Sieci komputerowe.

Pozdrawiam!

Dodane 27 czerwca 2012 14:47:11

Jaki to dokładnie laptop?

Czy usypiasz albo hibernujesz system?

Dodane 27 czerwca 2012 14:48:05

Może laptop zawiera fizyczny przełącznik, który znajduje się na obudowie, który pozwala na włączenie lub wyłączenie karty Wi-Fi? Naciśnij logo Windows + X i wykonaj zrzut ekranu.

o to ss z mojego cudownego lapa … ;/

1.http://img35.imageshack.us/img35/7783/obraz1bq.png

2.http://img52.imageshack.us/img52/4494/obraz2kk.png

3.http://img716.imageshack.us/img716/6822/obraz3a.png

4.http://img88.imageshack.us/img88/3269/obraz4a.png

5.http://img600.imageshack.us/img600/154/obraz5t.png

taak router jest dobrze skonfigurowany , mam wi fi na telefonie i chodzi normalnie ;).

tak działała normanie, nie raz siedziałem gdzieś w domu z lapkiem na wi fi.

  1. http://img16.imageshack.us/img16/716/obraz6m.png

najciekawsze jest to,że nie mam tej opcji , a jestem jedynym użytkownikiem tego kompa, który ma prawa admina.

jest to : Toshiba L650

taak, na noc usypiam lapka , zdarzyło mi się też kilka razy że wszedł w hibernacje ale to przez to,że bateria była na wyczerpaniu ;).

nie, nie ma fizycznego przełącznika , ew. ma skrót klawiszowy ale z niego nigdy nie kożystam.

krolimprezy , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Twoje zrzuty nie przedstawiają nic specjalnego.

Opiszę moje pomysły w punktach. Kolejność nie ma znaczenia, ale spróbuj postępować według tego co napisałem w sytuacji gdy nie masz połączenia przez kabel.

Na początek odinstalowanie wszystkiego rodzaju zapór i programów antywirusowych.

http://www.igi.pl/pogotowie-komputerowe … iowym.html

Jeżeli powyższe zawiedzie, to:

  1. Przeinstaluj sterowniki.

Może masz sterowniki, które kiedyś działały dobrze? Sprawdź je teraz.

http://za.computers.toshiba-europe.com/ … rtMod=1005 (za http://forums.toshiba.com/t5/Drivers-an … d-p/182018)

Dokładny model laptopa może znajdować się na naklejkach pod spodem laptopa.

Sterowniki mogą być w Windows Update:

pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364

  1. Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na “Połączenie sieci bezprzewodowej” i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i podświetl “Protokół internetowy w wersji TCP/IP v4” i kliknij Właściwości >>> w oknie, które zostanie otwarte przejdź na kartę Ogólne >>> zaznacz “Użyj następującego adresu IP” i wprowadź:

Adres IP: 192.168.0.101

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.0.1

Zaznacz “użyj następujących adresów serwerów DNS” i w polu “Preferowany serwer DNS” wpisz 192.168.0.1

>>> kliknij OK OK

Spróbuj połączyć się i zobacz jak będzie.

Oczywiście próbuj łączyć się do sieci bezprzewodowej w sytuacji kiedy jesteś odłączony po kabelku.

  1. Restart komputera, restart routera. Sprawdź jak będzie

4. Skoro wszystko działało normalnie to Przywracanie systemu:

ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980

i przejrzyj listę ostatnio zainstalowanych programów, aktualizacji i sterowników: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732 Dlaczego? . Spotkałem się z przypadkiem kiedy system sam zaktualizował sterownik (przez aktualizacje automatyczne Windows Update) do nowszej wersji, która sprawiała problemy. Powrót do starszej wersji sterownika rozwiązał sprawę.

  1. W Menedżerze urządzeń (logo Windows + R >>> devmgmt.msc) spróbuj prawy przycisk myszy na Twoją przewodową kartę sieciową i opcja Wyłącz. Zobacz czy wtedy normalnie będą wykrywane sieci bezprzewodowe.

  2. Wejdź na stronę konfiguracji routera (obojętnie, z którego komputera) i przejrzyj ustawienia WiFi, zwłaszcza trybów nadawania (b/g/n), dostępności sieci a konkretnie rozgłaszania nazwy sieci (broadcast ssid).

Powiedziałbym, żebyś spróbował zmienić kanał nadawania, ale to bez sensu? Wolny kanał możesz sprawdzić programmem inSSIDer

router-blokuje-internet-t482806.html?hilit=inSSIDer#p3044128

Przejrzyj ustawienia routera pod kątem zabezpieczeń, zwłaszcza filtrowania dostępu po adresach MAC karty sieciowej

  1. Kliknij w ikonę sieci bezprzewodowej w zasobniku i wykonaj zrzut ekranu:

http://www.unb.ca/its/_resources/img/wi … ws7_10.jpg

  1. Centrum sieci i udostępniania >>> z lewej strony Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi >>> co tam jest?

  2. Naciśnij logo Windows + X i wykonaj zrzut ekranu.

  3. Może w Dzienniku zdarzeń jest coś ciekawego? Sprawdź: naciśnij logo Windows + R >>> eventvwr

Co do hibernacji i usypiania, sam miałem czasami problemy z połączeniem się.

Witaj.

Kliknij prawym klawiszem na ikonę karty sieciowej połączenia lokalnego " DarkArrow" i wyłącz je. Spróbuj potem wyszukać sieci.

Nie masz ukrytego SSID sieci? Spróbuj całkowicie wyłączyć zabezpieczenia i się połączyć.

Zresetuj protokół TCP/IP na tym kompie, pobierz dostępne narzędzie : http://support.microsoft.com/kb/299357/pl ,uruchom i zatwierdzaj. Restart systemu.

Czy zainstalowane sterowniki do karty sieciowej są odpowiednie dla wersji systemu ? Jakie oprogramowanie zabezpieczające posiadasz = antywirus/zapora (ZoneAlarm?) ?