Powiększenie pamięci za pomocą peendrive

Witam,

czy da się w Windows 7, tak jak w Win Vista. Powiększyć pamięć za pomocą peendriva?

I co kliknąć po włożeniu pendriva ?

Pozdrawiam

Opcja ta nie jest dostępna w Windows Seven.

Nie jest? To może miałem zwidy, ale chyba widziałem napis readyboost po podłączeniu pena :-o

ReadyBoost nadal jest w systemie i działa analogicznie jak w Windows Vista.

Serio? :o

Jakie macie buildy?

Macie usługę ReadyBoost?

beta 7000 - readyboost jest i działa poprawnie.

Ok. Dzięki jak pożyczę pena to sobie podłączę jako pamięć :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam i temat można zamknąć.

Chwilę :stuck_out_tongue:

Macie oficjalne wersje 32-bitowe ze stron microsoftu?

Dlaczego ja nie mam readyboost? :o

Prawdopodobnie Twój pendrive jest za wolny i przez to nie spełnia wymagań dla ReadyBoost. Ale i na to jest sposób:

Pozdrawiam

A nie masz czasem zakładki ReadyBoost we właściwościach dysku wymiennego?

Ja mam oficjalną wersję 32-bitową ze stron Microsoftu i mam zakładkę ReadyBoost:

readyboostsh6.png

kuba144 , jeżeli nie masz zakładki ReadyBoost musisz upewnić się, czy to na pewno pendrive (dysk USB).

Po wyświetleniu właściwości upewnij się, czy w polu Type masz napis Removable Disk. Jeżeli masz inny napis, zamiast napisu Removable Disk , to na pewno nie będzie zakładki ReadyBoost. Jeżeli w polu Type masz napis Removable Disk , a nie ma zakładki ReadyBoost spróbuj ponownie uruchomić komputer (nie odłączając dysku wymiennego (pendrive/dysk USB)!). Jeśli po tym nadal nie będzie tej zakładki, to już niestety nic ci nie poradzę, chyba, że ściągałeś z torrentów obraz płyty, to musisz ściągnąć obraz płyty z oficjalnych stron Microsoftu i zainstalować na kluczu produktu, który otrzymasz jeszcze przed pobraniem obrazu płyty.

Jeżeli posiadasz oficjalny system Windows 7 ze stron Microsoftu, to chyba wiadomo, że to Beta i może mieć błędy. Może właśnie ty odkryłeś jeden z nich…

I mam do ciebie pytanie (do kuba144 ):

Jaki masz pendrive? Może jest za wolny? Jeżeli twój pendrive nie jest taki wolny i nie masz zakładki ReadyBoost lub twój pendrive jest bardzo wolny i nie spełnia wymagań ReadyBoost, to możesz wypróbować ten sposób, który podał wislakKR :

Mam Kingstona DT110

4GB

Zapis: 8MB/s

Odczyt: 20MB/s

USB 2.0

Wymagania Readyboost:

230MB

Odczyt: 2.5MB/s

Zapis: 1.75MB/s

O ile dobrze kojarze to na laptopie siostry (ma viste) readyboost działa.

wislakKR

Dzięki za radę ale dochodze do momentu gdzie trzeba wybrać urządzenie i nie wiem które to:

http://img244.imageshack.us/my.php?imag … iveho7.png

do maxio1

Mam oryginalnego nie z torrentów.

http://img301.imageshack.us/my.php?image=penzh7.png

Ja właśnie podłączyłem sobie pena i mam tak do wyboru, gdy podpinam go do kompa.

obrazekhj0.th.jpg

Wystarczy kliknąć to 2 :slight_smile:

I tu się mylisz. Backup to kopia zapasowa , a przyspieszanie z pendriva to ReadyBoost (musi być wyraźnie napisane " ReadyBoost")

A u mnie pojawia się takie coś, jak podłącze pendrive (z opcją ReadyBoost) i to trzeba kliknąć:

readyboost_2.png

Jarod , aby uaktywnić ReadyBoost, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę dysku wymiennego i wybierz opcję Properties, potem wybier zakładkę ReadyBoost i zaznacz ostatnie pole opcji (zwyczajnie to pole opcji jest z napisem Use ).

Czyli podobnie jak w Windows Vista.

OK. Przy okazji ja nauczyłem się korzystać :slight_smile: Czyli mogę sobie włączać i wyłączać :slight_smile: Fajna sprawa, dzięki.

U mnie - 7 7000 x64 z torrentów + najzwyklejsza mp3ka:

rbnp8.th.pngrb2js5.th.png

Widzę, że problem występuje głównie przy pendrivach kingstona :x .

Ciekawa opcja. Nigdy wcześniej o takiej nie słyszałem… Zaraz sobie wypróbuje :stuck_out_tongue:

tak się zastanawiam czy jak mam 2GB to po podlaczeniu pamieci 1GB coś mi przyspieszy czy tylko zaszkodzi bo pamiętam że w viście czasami bylo tak ze zamiast przyspieszać to zwalniało pracę systemu :stuck_out_tongue:

Pomoże ktoś? :frowning:

Właśnie sprawdziłem na laptopie z Vistą i readyboost działa. Jak stworzyłem plik 2GB na viście na pendrive i podłączyłem do kompa z Sevenem to wykryło, że to plik “ReadyBoost Chace File” ale nadal nie ma tej opcji.

No a nie możesz formata strzelić pena żeby go odświeżyć i podłącz jeszcze raz. Powinna być opcja Speed up my system.

A jak nie to prawy - właściwości (properties) i tam musi być ReadyBoost.

P.S nie masz innego pena? Pożycz od kogoś i sprawdź.