Powiększona rozdzielczość w monitorze

Witam,

Jakiś czas temu po włączeniu komputera jak nigdy wcześniej spotkałem dziwny problem; rozdzielczość była powiększona. Po wczytaniu systemu, bezpośrednio wszedłem w ustawienia rozdzielczości ekranu i zmieniłem na takie, jakie mi odpowiadały. Niestety, dzisiaj gdy włączyłem komputer nie można było ustawić rozdz. powyżej 1024x768 i poniżej 800x600… Po tym wszystkim zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej i nic to nie wskórało. Moja karta graficzna to GF GTX 560, a monitor to LG L207WT.

Dodam też, że od paru miesięcy monitor zanim się włączy, mija ok. 30-40min. Nic z tego sobie nie robiłem, ponieważ w dalszym toku pracy monitora wszystko było OK. Miałem w planach uczynienia czegoś w kierunku likwidacji tego problemu, ale nie miałem zbyt dużo czasu. Czy pierwszy problem, który wymieniłem wynika, albo w ogóle ma jakieś powiązania z tą wadą monitora?

Proszę o wszelką pomoc. :frowning:

  • odinstaluj aktualnie używane sterowniki karty graficznej;

  • przeczyść rejestr systemu, np. CCleaner;

  • zrestartuj komputer;

  • wgraj odpowiednie dla systemu sterowniki, pobrane ze strony producenta;

Czy masz możliwość podłączenia komputera do innego monitora i sprawdzenia jak będzie? Jeżeli to laptop, to też istnieje taka możliwość.

Naciśnij na klawiaturze logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK >>> zostanie otwarty Menedżer urządzeń >>> czy przy którymś urządzeniu znajdują się wykrzykniki?

Kliknij Start - prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości - kliknij w Kwalifikacja systemu jest niedostępna i w oknie które zostanie otwarte kliknij Uruchom test albo Klasyfikuj ten komputer.

http://vpx.pl/i/2012/06/11/3NLMg.png

http://vpx.pl/i/2012/06/11/R5wcl.png

http://vpx.pl/i/2012/06/11/byGWD.png

Czy wcześniej (przed rozpoczęciem problemu) było instalowane coś nowego? Możesz mieć włączone aktualizacje automatyczne, a tam nie ma tylko aktualizacji systemowych, ale też np. sterowników do karty graficznej. Jeżeli system zaktualizował automatycznie sterowniki i ich nowsza wersja powoduje problem, to może pomóc powrót do starszej wersji. Przejrzyj też dzienniki zdarzeń. Wszystko to opisałem w temacie: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732 W razie problemów możesz skorzystać z przywracania systemu: ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980

Identyfikacja modelu karty graficznej i wyszukanie sterowników: brak-plikow-podczas-instalacji-t491490.html#p3097602

Przeinstalowanie sterowników do karty graficznej: windows-wlasciwosci-grafiki-nie-dzialaja-t492011.html?hilit=przeinstalowanie

Przeinstaluj sterowniki do karty graficznej. Gdybyś potrzebował pomocy - jak-calkowicie-odinstalowac-sterownik-karty-graficznej-t492749.html Jeżeli wcześniej używałeś starszej wersji sterowników i było w porządku i zainstalowałeś nowszą wersję i są problemy - spróbuj wrócić do wcześniejszej wersji. Albo przywracanie systemu do czasu, kiedy wszystko było ok i zadbanie o to, żeby Windows Update pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515 ani Ty samodzielnie nie aktualizował sterowników, a jeżeli nawet będziesz aktualizował, to wcześniej utwórz chociaż punkt przywracania systemu ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980

Gdy wszystko będzie dobrze wykonuj kopie zapasowe. Na przyszłość polecam bezpłatne narzędzie Paragona: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii.

Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … nd-restore (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows 7”.

Jeżeli to problem ze sprzętem i powyższe rady zawiodą,to proponuję kliknąć w znaczek wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Hardware. Może tam ktoś będzie miał skuteczne pomysły.

Powodzenia i daj znać o efektach. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam!

Nie pomogło. :frowning:

@adam9870

Dopiero gdzieś po 8,9 wieczorem będę miał możliwość podłączenia monitora.

Małą edycja:

Zamiast czekać na kumpla, postanowiłem podłączyć monitor z wejściem VGA. VGA nie działa w związku z prostymi ustawieniami rozdzielczości w panelu sterowania Nvidi, tymczasem znalazłem przejściówkę z VGA na DVI i okazało się, że wszystko jest dobrze… Ale szczęście w nie szczęściu, czyli to czego się obawiałem; coś jest z moim monitorem LGikiem. :frowning:

Mamy sytuację, która jest już w większej mierze jaśniejsza. Teraz zrodziło się nowe pytanie, co jest z monitorem? Co zrobić w tej sytuacji, oddać do jakiegoś serwisu?! :frowning: Monitor nie jest wcale taki stary, czwarty rok go mam, a od niedawna zaczyna wariować. :frowning: Może świeża instalacja sterowników pomoże? Spróbuję.

Otrez ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Otrez , szukaj papierów od monitora, może masz jeszcze gwarancję. A jeżeli nie, to może koledzy coś podpowiedzą. Może trzeba zerknąć do ustawień monitora (tych, które są dostępne poprzez przyciski na monitorze). Pomoc - instrukcja obsługi.

Już wcześniej próbowałem coś zdziałać z zewnętrznymi ustawieniami monitora i nic. :frowning:

Przypominam, że główny problem polega na tym, że nie mogę zmienić rozdzielczości powyżej 1024x768 i poniżej 800x600.

Otrez , czy wg Ciebie teraz tytuł mówi cokolwiek więcej o problemie? Dostałeś linka gdzie masz wytłumaczone jak to robić. Skorzystaj z tego.