Powolna praca systemu windows 7


(Wojtulus14) #1

Witam.

Jestem posiadaczem laptopa ASUS k52j. Postanowiłem sformatować wszystkie dyski i wgrać od nowa system operacyjny (Windows 7 Home premium 64 bit) taki jaki byl przy zakupie. O ile z początku wszystko działało płynnie o tyle teraz system strasznie spowalnia szczególnie przy przeglądaniu facebooka czy oglądaniu filmów hd na youtubie, Nie wiem co może być powodem spowolnionej pracy systemu, ponieważ wszystko zostało sformatowane i i wgrane od nowa łącznie ze sterownikami. Laptop nie ma problemu z przegrzewaniem się czy tym podobnymi. Dodam że podobnie było przed formatem (w końcu to był powód wgrania od nowa systemu). Byłbym wdzięczny za pomoc w rozszyfrowaniu mojego problemu, w końcu laptop nie jest jakoś szczególnie stary (2 letni), może jakiś log z combofixa się przyda czy coś? Pozdrawiam.


(darian) #2

w tle nie działa przypadkiem windows update? to prawie 200 poprawek i nieżle potrafi zwolnić pracę zwłaszcza laptopa. zainstalowałeś sp1?


(Wojtulus14) #3

sp1 zainstalowany a windows update nie zamula az tak bardzo bo większość aktualizacji zainstalowałem


(IPSEN) #4

Podaj logi-http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narzędzi-nieingerencyjnych/ -dwa raporty OTL.txt oraz Extras.txt


(Wojtulus14) #5

OTL: http://www.wklej.org/id/1310601/

EXTRAS: http://www.wklej.org/id/1310603/


(IPSEN) #6

Co do logów to poczekaj  na  speca,sprawdzałeś w trybie awaryjnym?

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu.


(Wojtulus14) #7

Obraz z tego programu:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/26e6732eac13ee5f.html


(IPSEN) #8

Pokaż całe okno programu-wszystkie parametry

Otwórz- Menedżer zadań-http://www.centrumxp.pl/Windows7/2551,Menedzer-zadan-Windows-od-podszewki.aspx -sprawdz zakładkę procesy,który najbardziej obciąża system

 


(Wojtulus14) #9

Dalsza część: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/915b0db26f1ce595.html

 

a co do procesów to oprócz chrome’a najwiecej pamieci zabiera dwm.exe i explorer.exe ale to chyba nie duzo bo odpowiednio 31208K i 21484K


(IPSEN) #10

Sprawdź czy problemu nie powoduje jakiś program uruchamiany razem z systemem.


(Wojtulus14) #11

Nie wiem co to ma na celu skoro windows jest przeinstalowany i tam nie ma żadnego syfu same podstawowe usługi sie włączają przy starcie systemu, jak antywirus itp. Windows bardziej zwalnia w momentach kilku otwartych kart youtube czy przy przeglądaniu facebook’a


(Hrustus) #12

@up a co ty myślisz że format usuwa wszystkie wirusy? :wink: jest kupa takich które I to przetrwają a jeśli Ci się nie chce robić tego co tutaj Ci zalecają możesz iść do serwisu gdzie będą robić to samo + twoja kieszeń będzie lżejsza o parę stówek.

Od czegoś trzeba zacząć a jeśli samych skanów nie chcesz robić to nie wiem czego więcej oczekujesz…


(Wojtulus14) #13

Przecież stosuje się do wszystkich wskazówek tylko nie wiem co da wyłączenie usług podczas uruchamiania systemu skoro i tak ich jest dosłownie tyle że można policzyć na palcach jednej ręki i są to raczej te podstawowe. Wszystkie skany robię i wrzucam logi przecież


(Hrustus) #14

Ty nie wiesz ale radzisz się ludzi który może wiedzą lepiej…

Może się wydawać że nic nie da a może to właśnie któraś z tych usług koliduje. Metoda prób i błędów


(Mredawski) #15

Spróbuj przeskanować system szczepionkami antywirusowymi http://www.dobreprogramy.pl/Skanery-i-szczepionki-antywirusowe,Programy,Windows,67.html ,  oraz przygotuj boot CD w swoim antywiruswie i przeskanuj system pod dosem.

 

Jeśli będzie czysto to spróbuj przeskanować system CClenerem i zdefragmentuj dysk.

 

Jeśli to nie pomoże melduj


(IPSEN) #16

Jeśli chodzi o dysk niepokoji mnie parametr- BC- Ilość przerwanych operacji z powodu nie odpowiadania dysku na komendy. Normalnie ten parametr powinien wynosić zero, jeśli jest inaczej może to świadczyć o poważnych problemach z zasilaniem dysku lub wystąpiły problemy z kablem IDE/SATA/etc.Jeżeli to nie jest błąd odczytu programu, to może powodowac niestabilną prace systemu -jest to parametr krytyczny.Dodatkowo Parametr- BF- Częstotliwość błędów w wyniku oddziaływania przeciążenia. Atrybut ten informuje o błędach pracy dysku w wyniku drastycznego przeciążenia (np. Upadek).Czy komputer Ci upadł?


(Wojtulus14) #17

Tak kiedyś laptop stał na stołku i pies go strącił, po czym upadl na ziemie z wysokosci ok 1 metra, ale nie przypominam sobie żeby od tamtego incydentu praca systemu zaczęła zawodzić ale ręki nie dam sobie uciąć.

 

Tutaj efekt co mi znalazła szczepionka antywirusowa: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/01465bc7a69af7ae.html

I jeden skasowało a drugi wywalilo failed


(IPSEN) #18

Co do dysku jak nie masz pewnośći co do mojej analizy,możesz poprośić np. użytkownika- falcon89 o analize,jest dobrym specem.Wg.mnie to parametr-BC-ma tu bezpośredni wpływ na złą pracę systemu.

Jesli chodzi o wykryte przez szczepionkę adware,to podaj logi OTL  i zaczekaj na analizę przez speca od logów


(Wojtulus14) #19

Wyżej wrzuciłem loga OTL i EXTRAS juz jakiś czas temu ale jeszcze nikt nie przeanalizował loga, muszę się chyba uzbroić w cierpliwosc.


(Acorus) #20

Kosmetycznie.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

:OTL
O4 - HKU\S-1-5-19..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found
O4 - HKU\S-1-5-20..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found

:Commands
[emptytemp]

Kliknij Wykonaj skrypt.Po restarcie uruchom OTL i użyj opcji Sprzątanie.