Powrót do wiedźmina 3 niespodziewany problem z grą i jej płynnością płynną rozgrywką Zacina

Witam Serdecznie… Wszystkich. Naszło mnie na wieśka 3 ostatnio żeby znowu wsiąknąć w ten świat fabułę to sobie pobrałem grę wgrałem do niej kilka modów które rozgrywkę urozmaicą niestety jak się okazało do niedawna mogłem grać na ustawieniach Ultra i Uber ustawiając wszystko na maksa w opcjach grafika Post Procesy chyba miałem niektóre wyłączone… Takie jak Blur I tym podobne… mianowicie po powrocie do gry po tak długim czasie Gierka jest nie grywalna Zacina Się przy próbie jakimkolwiek ruszeniem Geralta xd lub trwa to wieczność nie wiem czym jest ten problem spowodowany Sterowniki Geforce Game Ready wersja 471.68 najnowsze po aktualizacji gra płynnie nie chodzi zacina… Spadki FPS jedynie zmiana na ustawienia niskie przywraca płynność ale pan z youtube na takim samym sprzęcie co ja Grał normalnie na ustawieniach uber ultra płynnie obraz ładny bez zacinania Tylko mi się tak dzieje pytałem innych osób nie mają tego problemu… ??? spotkał się ktoś… już z czymś takim… chyba nie wiecie jak to naprawić… :frowning: podsyłam filmik na którym gra powinna chodzić mi tak a jest odwrotny skutek zacina laguje tnie się… i Geralt ruszy się zatrzymuje się w miejscu potem się rusza z takimi przycięciami :frowning: ja nie wiem co jest grane jak sobie z tym poradzić

Zrób testy obciążeniowe procesora i karty graficznej. Sprawdź temperatury.

To może trzeba wreszcie zaktualizować grę, skoro to 2018 rok.

Zaktualizować grę czyli co mam zrobić… ??? Gierka jest na patchu 1.32 i może to jest problemem albo sterowniki nvidi na starszej wersji oprogramowania nie miałem chyba takiego problemu… po aktualizacji która nvidia wcisnęła się zaczęło zle.dziać:)

A filmik pokazuje błąd z 2018 roku, więc czego miał dotyczyć?

ale wiesz pokazałem filmik z tego roku o którym mówisz bo tylko były takie inne były jeszcze starsze :slight_smile: bo Gra chodziła temu kolesiowi tak samo jak mi… żeby pokazać że teraz nie chodzi tak jak na zamieszczonym… Filmie Grzecznie mówiąc coś się zjebało…i to bardzo i nie wiem co… za słaba karta i procesor czy jaki czort…

film ma 3 lata

Rozumiem że probkem dotyczy płynności, tak?
Sprzet uruchamiany na laptopie czy stacjonarce?
Jaka dokładna specyfikacja + zasilacz?

Karta Graficzna Gigabyte GTX 1060 6GB
Płyta główna Asrock Z370 PRO 4 najnowszy Bios
Procesor i5-8400
Pamięci Ram G.skiill Ripjavs 16 GB Dwie kości 3200
Chłodzenie na procesor Spartan 3 LT
Zasilacz Silentium pc Vero L2 600W Certyfikat Bronze
Nvidia Sterownik jest najnowszy 471.68
tak lordahu chodzi o płynność wcześniej mogłem grać na ustawieniach Ultra w grafice w grze ustawionej z wyłączonymi postprocesami a teraz włączam full wszystko Gra Laguje tnie zacina Geralt Rusza Ścinka rusza a mimo to stoi w miejscu… dopiero obraz się nie robi Freeza i rusza powoli i zacina dalej :slight_smile:

Możesz nagrać filmik i sprawdzić temperatury podczas grania?

MSI Afterburner Pokazał mi Takie Wykresy i osiągi… i co wy o tym Myślicie Panowie :) czy jest jakiś sposób na to aby to naprawić jakoś rozwiązać ten problem bo chyba jakiś jest i to poważny



Odinstaluj mody oraz wyłącz dynamikę włosów.

Folder z modami Wyrąbałem totalnie… :slight_smile: Nvidia HairWorks Wszystko w menu jest wyłączone mimo to Bubel nadal obawiam się że W tym momencie muszę Kupić Nową płytę Nowy Procesor i Nową Grafikę :slight_smile: innego wyjścia nie ma

Poza tym, że temperatura karty jest zaskakująco niska przy pełnym obciążeniu to nic nie przychodzi do głowy, powinno działać bez problemu.

Zobacz jaki wynik ma procesor w Cinebench
oraz gpu w np. superposition

Panowie z Forum moglibyście mi dać poradę… jak mam ustawić OC Karty czy nie ma sensu tego robić kwestią wydajności a jeśli jest sens robić oc… to prosiłbym was o mówienie jakie opcje jak ustawić będę wdzięczny
Power Limit ustawić na ile
Temp Limit to samo jaka wartość dać
Core Clock ile ustawić
i Memory Clock również na jaką wartość
i czy jest różnica w Biosie jak ustawię Performance a Full Speed Szybkość Kręcenia się wiatraków czy lepiej pozostawić na Performance ?? full speed nie ruszać

Filmik który pokazujesz z tą samą konfiguracją ma 45-60 fps gdzie twój ma 10 fps

Kwestia OC to może z 10 fps na zysk tutaj masz stanowczo za mało.
Najpierw sprawdź procesor i kartę

Dobra Testy Cinebenchem zakończone proszę oto wyniki teraz jeszcze tylko wrzucę tutaj ten drugi test z Superposition


Procesor wygląda ok, trochę niższy wynik dla multi-taska ale może masz jakieś procesy w tle więc tym bym się nie sugerował

Referencyjne jakie wartości znalazłem z sieci dla i5 8400
Dla singe-core to: 1018/1043/1067/1058 [1043]
Dla multi-core to: 5776/5521/5915/5919/5947 [5245]

Poza tym też jak widać na screenach gra używa procesora tylko na ~6-15%

To dobrze czy nie bardzo teraz zrobię test Karty Graficznej i rzucę ci Screena

na razie jest ok

Test I wyniki Karty Graficznej