Powyginane nóżki CPU

Witam posiadam komputer pc który się odpala, dysk nie pika… I jak sprawdzałem po kolei wszystko to zobaczyłem że procesor ma powyginane nóżki, nie wiem czy to będzie usterką czy jednak szukać dalej… powiem że duża jest ich powyginanych (podsyłam zdjęcie)

To raczej nie jest nie być duża problema, moja peceta działa z dwoma procesorami całkowicie bez nóżek.

Wyrwij każda nóżka i będzie szybszy, wszak to znana sposoba na podkręcanie procesoru.

Tragicznie to wygląda, jak język polski pana wyżej. Ten procesor nie ma prawa działać.

“Odklej” ten procesor od radiatora, usuń pastę za pomocą rozpuszczalnika benzynowego, a na procesorze odpowiednim narzędziem prostuj piny tak długo, aż procesor sam, bez oporu “wpadnie” w swoją podstawkę. Zgraj trójkącik na procesorze! Teraz zatrzaśnij dźwignią procesor.
To wszystko jest do zrobienia, o ile nie urwałeś żadnego pina?

1 polubienie

Niestety 3 piny mi odpadły, resztę wyprostowalem, wsadziłem I niby wszystko gra tylko dalej nie widać tego obrazu na monitorze dysk nie dalej nie pika Ale brzęczy, spróbuje może wsadzić z laptopa dysk hdd

Proszę Cię… nóżki w procesorze nie są tam bez powodu, nie służą do ozdoby. Procek z urwanymi nóżkami nadaje się do kosza lub do serwisu (jeśli ma jakąkolwiek wartość).

Spróbuje pożyczyć od kogoś działający procesor zgrywający się z moją płytą główną, jeżeli zadziała to to będzie rozwiązaniem problemu

Wymień go i nie kombinuj…

… na moje oko to podstawka AMD 939 lub 940, czyli poprzedniczki juz archaicznej AM2. :wink:
Ten procesor i tak ma minimalną wydajnośc, a dalsze naprawy… lepiej wymienić już. :wink:

Którego?
Chodzi ci o mnie czy autora wątku?

Pożycz i następny tak załatw, tym razem komuś.

Niby można, sam nie raz prostowałem bo coś przyszło źle zapakowane.
Obstawiam jednak że skoro autor tak załatwił swój procesor to raczej połamie niż wyprostuje.

Też prostowałem i wszystko działało, ale chyba żadna nie leżała w poziomie i to w środku procesora :smiley:
Ciekawi mnie jak można wygiąć nóżkę na środku :smiley:

Procek wylazł razem z chłodzeniem, w takiej sytuacji piny wyginają się zupełnie losowo. Kolega pokazywał :wink:

Dlatego piny na procku to głupi pomysł AMD :stuck_out_tongue:

I tu wchodzi TR4, cały na biało… :joy:

Mogliby to przyjąć za standard przy nowych podstawkach.

Do tego ramka od socketu trzymająca procka, żeby nie dało się go wyciągnąć z coolerem. Intel nie wszystko ma takie złe.

Przecież każdy wie że bezpieczniej jest poluzować kręcąc delikatnie, samo wyciągnięcie nie krzywi pinów, raczej próba włożenia tego spowrotem.

Zależy od pasty. Raz mi tak przykleiło procka do radiatora, ze śrubokrętem nie mogłem podważyć żeby odkleić :joy: