Powystawowy ekonomiczny laptop do sporadycznego użytku

Hej,

Muszę sobie kupić nowego laptopa. Nie używam już w domu za dużo komputera, tak naprawdę bardzo sporadycznie. Do rzeczy niemożliwych/ciężkich do wykonania na telefonie jak np napisanie CV.
Poza tym wiadomo jakiś film na wyjeździe się trafi, do tego mniej wymagające gry jak Football Manager.

Z tej racji nie chcę wydawać więcej. Zamierzam przeznaczyć ok 1200zł i kupić np powystawowy.


co powiecie np na taki? 2rdzeniówka, ale wyższe taktowanie, 8gb ramu, 1tb hdd… trochę mała przekątna matrycy, ale mam w domu monitor ''24, więc nie ma problemu.

Może jakieś inne propozycje macie w tym budżecie?

Dzięki za pomoc.

Lenovo nie jest jakimś mistrzem jakości, ale w tej cenie to najlepsze co można dostać.
Jeśli mogę podpowiedzieć, zamiast dużego, starego dysku talerzowego - HDD - brałbym laptop z dyskiem SSD np. 240 GB. Dysk, 8 GB RAM i nawet 2 rdzeniowy procesor zapewni mega fajną, wydajną pracę w domu. Taki przykładowy laptop:

Jakbyś odpuścił gry (może FM jeszcze przejdzie) to kup jakiegoś poleasingowego ThinkPada - będzie lepszy niż IdeaPady

może przesadziłem z tymi grami. W FMa w sumie też nie grałem kilka lat, ale mnie naszło i zamierzam trochę wrócić do pykania, więc spoko żeby jednak jakoś chodził, szczególnie z większą bazą danych.

Coś z tego na pewno wybierzesz, weź tylko z firmy która ma jednak sporo sprzętu na stanie. Jedyny minus to często naklejki spolszczające na klawiaturze, ale da się z tym żyć ;). Możesz poszukać też DELLi ale również z wersji biznesowych. A co do IBMa (Lenovo) to głównie seria T
https://allegro.pl/kategoria/laptopy-ibm-lenovo-77920?bmatch=baseline-n-cl-eyesa-bp-ele-1-1-0619&stan=używane&price_from=900&price_to=1200

Pierwsza propozycja odpuść co masz na oku.
Druga, przykładowo wejdź na Allegro i kup najtańsze 2200U, Ram jakby co dodasz, “powystawowy” też może być porysowany etc.
Różnica pomiędzy A9 i Ryzenem2200U i w wydajności i w grafice jest kosmiczna, tym pierwszym z jakimiś 2300w passmarku możesz … gwoździe wbijać lub najgorszego wroga zabic :wink: To poziom Code duo/słabych quadów sprzed 10 lat, nowe Atomy 5xxx już są szysbze …. a 2200u z różnica w cenie 150-200 zł jest 2x bardziej wydajny. Nie widze wiec sensu brać czegoś tak żałośnie słabego i ryzykownego (bateria,ekran & dysk po latach “pracy - stania na wystawie”, latach bo to już bardzo leciwa konstrukcja).

https://allegro.pl/listing?string=ryzen%203%202200u&bmatch=baseline-n-cl-eyesa-bp-ele-1-1-0619&order=p

Tanie ideapady to jest tragedia pod względem spasowania i trwałości. Potrafią nawet zawiasy odpaść przy normalnym domowym użytkowaniu.

Mam ponad pół roku i nie popekał, natomiast w Kiano…i owszem :wink:

AMD6 jest bardzo przeciętnej wydajności. Jeżeli nie potrzebujesz systemu
ASUS VivoBook 15 R540UA 4417U/4GB/256

Podłączam się do tematu, szukam dla kogoś taniego laptopa do 1200 zł.Tylko do Internetu. @Gajwer czy ten nowy Asus będzie dobrym rozwiązeniem? czy lepiej szukać czegoś używanego?

@Gajwer to niekoniecznie obiektywny doradca. Jemu x-kom płaci za polecanie produktów :wink:

Czy ja wiem, w takim razie czy ty mógłbyś mi coś polecić? Ja jak brałem laptopa dla siebie w lutym za 3 tyś @Gajwer polecił mi bardzo dobry sprzęt. Jestem bardzo z niego zadowolony

Ja uważam, że lepiej dorwać używanego poleasingowego Della do takich zastosowań. Np. na Allegro jest DELL LATITUDE E5570 i5-6200U, 8GB RAM, 128GB SSD i Windows 10 Pro. 15.6" matryca, więc nie jest to maleństwo jak większość dostępnych komputerów. Ekran full HD. Cena: 1155 zł. Jest trochę poprzycierany tu i tam, ale powinien spełnić wymagania.

Do tego to raczej upoluj jakiegoś ThinkPada z poleasingu, będzie służył długie lata a jakość wykonania bez porównania z nowymi plastikami z martketu.

Z takim budżetem możesz zobaczyć https://konkretnasztuka.pl/product-pol-103902-Lenovo-ThinkPad-T440-i5-4300U-1600x900-Klasa-A-S-N-PC0068NM.html

Chociaż jak Ci nie zależy na szybkim zakupie to może lepiej poczekać, bo teraz ceny laptopów poszybowały w górę, a jest szansa, że za np. dwa msc wyrwiesz coś lepszego w podobnych pieniądzach.

Córka 9 lat używa Dell E6430 i5 3generacji/8GB/240 SSD/W10 Pro. Za 1 kilozłotych kupisz. Sprzęt pancerny wykonaniu i wydajny.

No tak zdecydowałem za te pieniążki polecić bratu laptop polisingowy Dell E7450 z linku

Kruci, ja brałem w lutym T450 8GB RAM i 240GB SSD, i mi wyszło ok. 950zł, a tu T440 stówkę drożej. Wybór też zmalał.

Wydaje mi się, że trochę za drogo. Tylko 4 giba ramu i itrójka, a też rozdzielczość nie powala. Tragicznie nie jest, ale lepiej może być.

Fajnie - lapek, (pierwsza propozycja tutaj) widnieje na screenie cena 1149, a otwierając ją dzisiaj (te same komponenty) wynosi aż 1899 zł?(!)
Ocipieli, czy co…przez niespełna rok zdrożał o 700 zł?
Zamiast stanieć?