Pożyczka w providencie

Witam!

Jestem osobą nie pracującą szukającą pracy potrzebuje szybko gotówki 500-1000zł w żadnym banku nie dostanę pożyczki z tego powodu iż nie pracuję.

Pozostaje tylko provident chciałem złożyć wniosek przez internet ale na stronie widzę że wymagany jest stały dochód więc nie wiem czy mogę złożyć te ofertę czy nie?

Chcę ją spłacać przez przelewy bo wychodzi o niebo taniej.

Dodam iż mam 20 lat i stosunek do służby wojskowej uregulowany (1990rocznik się już do wojska nie łapał).

Prosiłbym o odpowiedź czy mogę złożyć podanie o pożyczkę.

A Ty w ogóle wiesz, w co się pchasz? Wiesz, co to jest PROVIDENT? Wiesz, co to za ludzie? To zaraz Ci wytłumaczę na swoim przykładzie. Byłem tak samo w trudnej sytuacji, ale gdybym mógł cofnąć czas to na 100% szukałbym pomocy gdzie indziej.

Otóż wziąłem u nich pożyczkę na kwotę 3000 zł a do spłaty było przeszło 5000. Policz sobie teraz, jaki jest u nich procent. Spłacałem sobie normalnie raty. Niestety coś się u nich posypało w obliczeniach i dostałem list, aby spłacić całość w ciągu 7 dni od daty otrzymania pisma. Nie miałem wymaganej gotówki gdyż nie po to brałem pożyczkę, aby po miesiącu spłacać ponad 4 tysiące. Przyszedł przedstawiciel i jasno sprecyzował, że albo spłacę albo podadzą mnie do BIKU oraz skierują sprawę do firmy windykacyjnej KRUK. Sądem też straszyli. Zaproponowali mi wzięcie następnej pożyczki, aby spłacić pierwszą. Więc wziąłem 4 tysiące a do spłaty miałem już ponad 7. Po kilku tygodniach przyjechał do mnie kierownik z komisją w celu omówienia/weryfikacji mojej zdolności kredytowej gdyż od ponad 3 miesięcy nie wpłacałem żadnej raty u przedstawiciela. Dosłownie mnie zamurowało. Pokazałem książeczkę spłat z podpisami przedstawiciela. Komisja tego nie uznała i jasno się wyraziła, że oni ufają swoim ludziom a nie pożyczkobiorcom. Mam jak najszybciej spłacić całość w przeciwnym razie czeka mnie komornik. Skończyło się na tym, że zostałem okradziony zarówno przez przedstawiciela jak i kierownictwo. Uznali mnie za złodzieja. Wziąłem kredyt w banku PKO i spłaciłem PROVIDENTA.

Znajomy został oszukany przez przedstawiciela oraz kierownika oddziału na przeszło 40 tysięcy złotych. Nie dość, że zadłużył siebie to jeszcze rodzinę. Podobny temat widziałem na jakimś forum. Jeśli tylko możesz trzymaj się od Providenta z daleka i szukaj pomocy gdzie indziej. To są złodzieje, na których nie ma mocnych. Te skargi które wpłynęły od kilkunastu osób w naszym mieście spowodowałyby zamknięcie niejednej firmy. Niejednej, ale nie Providenta, który działa i okrada dalej.

Chodzi mi o to żeby wziąć 500zł z czego 100zł od razu przeznaczyć na te raty i przez 1 miesiąc znajdę pracę i od razu spłacę resztę…

Wyszło mi z tego ich kalkulatora że do spłaty będę miał 660zł z groszem jeśli wybiorę opcje przelewu na ich konto.

Gdybym tylko mógł wziąć kredyt gdzie indziej zrobiłbym to bez żadnego zastanawiania się ale niestety żaden bank nie udzieli mi kredytu.

Więc powtarzam pytanie czy jako 20letni niepracujący chłopak otrzymam kredyt w providencie?

Jak chcesz się w to pchać to Twoja sprawa. Być może nawet i tego nie spłacisz zanim nie podeślą Ci listu z ponagleniem.

Z tego, co wiem to niestety nie dostaniesz pożyczki gdyż masz zerową zdolność kredytową. Masz nieudokumentowane jakiekolwiek regularne dochody

nie pchaj się to… proszę nie rób sobie kłopotów, to jest LICHWA,przeczytałem już zbyt wiele nt “firmy” “provident”, chociaż miałbym zdychać z głodu to nie wziąłąbym u nich pozyczki.

To gdzie mam złożyć podanie o kasę?

Żadna inna firma, bank nie udzieli mi kredytu.

U babci, dziadka, rodziców, rodziny, znajomych, przecież to nie jest jakaś kosmiczna kwota. Nie pchaj się w żadne lichwiarskie kredyty !!

Witam i Cie przestrzegam przed wzięciem pożyczki w tej złodziejskiej instytucji. Człowieku nie pchaj się w BAGNO. Pozdrawiam.

Powiem Tobie tak. Provident jest DLA OSÓB które szybko potrzebują gotówki i PRAWIE NATYCHMIAST JĄ SPŁACĄ !!

3 maja masz stłuczke samochodu, potrzebujesz NATYCHMIAST kasy naprawę bo wypłatę masz 10 maja, dzwonisz do nich u umawiasz się że 10 maja spłacisz wszystko…

Tak właśnie działa provident na zasadzie SZYBKIEJ GOTÓWKI—SZYBKIEJ SPŁATY. W Twoim przypadku mówisz że będziesz miał pracę…człowieku powiem Tobie szczerze. Też jestem rocznik 1990…PRACY W EXPRESOWYM TEMPIE NIE MA nie masz 1000000000% pewności że tą pracę bedziesz miał. W providencie odsetki są kosmiczne. Dlatego mówię to dla pożyczki dla osób które szybko potrzebują pieniędzy ale je też szybko spłacą. Wtedy provident jest najlepszym wyborem…

Ja bym raczej polecał zainteresować się tematem Social Lending

Ale jak ktoś się upiera przy krzakach typu provident, szybka (głodówka) i tym podobne, to jego sprawa i jego problem.

Powiem Tobie szczerze że u mnie w rodzinie moja ciotka korzystała z providenta i jest zadowolona ale tak jak mówię na zasadzie szybka pożyczka i szybka spłata…Też bała się na początku wziąść ale trafiła na dosyć uczciwą kobietę (Przedstawiciel Handlowy Providenta) która jej właśnie powiedziała jej na jakiej zasadzie to działa…

Witam,nie rozumiem dlaczego takie głupoty piszecie, faktem jest, że Provident weryfikuje stałe dochody, bo pożyczkę trzeba z czegoś spłacać, ale nikt nie każe spłacać całości po miesiacu czy dwóch. W umowie dokładnie napisane jest, że raty trzeba spłacać co tydzień u przedstawiciela lub na konto jeśli jest to przelew. Jeśli brak jest wpłat dział kontroli zaległosci dzwoni do klienta co jest powodem braku wpłaty raty, więc nic dziwnego jeśli nie wpłacałeś rat przez kilka tygodni i zaczeli pojawiać się przedstawieciele firmy, ale wystarczy szczerze z nimi porozmawiać oni naprawde pomagaja i negocjują spłaty. Natomiast jeśli klient jest wulgarny i nie potrafi sie dogadać automatycznie po odlezeniu pewnego czasu trafia do działu windykacyjnego, który wysyła wezwanie do spłaty całosci pożyczki zgodnie z umową. Jeśli klient tego nie zrobi i nie dogada się z nimi kierowany jest do firmy, która naliczy sobie odpowiednie odsetki x3 i siądzie na pobory lub inne oficjalne dochody.

A jak to widzę tak:

  • pożyczkę dają niepracującym, ale wtedy po pieniądze będzie przychodził przedstawiciel, a oprocentowanie wyniesie mniej lub więcej średnio 50%

  • jeśli weźmiesz opcję przelew, oprocentowanie nie przekroczy 20%, za to będą wymagali zaświadczeń o dochodach i pieniędzy nie wypłacą “od ręki”.

Podejrzewam zatem, że szybko odrzucą Twój wniosek o pożyczkę.

Pożyczki nie dostanie osoba bezrobotna, musi przedstawić jakikolwiek dochód. To przedstawiciel decyduje czy udzieli pożyczki czy też nie, z obawy, że klient będzie uchylał się od spłat rat, co jest równoznaczne z wyłudzeniem pożyczki. Faktem jest, że pożyczki przelewowe mają mniejsze odsetki ponieważ nie jest doliczana obsługa domowa klienta, lecz przy zawieraniu umowy trzeba podłaczyć do umowy kopie dowodu i umowy o pracę.

Mój znajomy był kierownikiem regionu w Providencie i wytłumaczył mi na jakiej zasadzie działa ta firma. Zgodnie z prawem wysokość oprocentowania pożyczki nie może być wyższa niż ustalana przez określone instytucje inaczej jest to lichwiarstwo karane prawnie. Provident to obszedł - oprocentowanie ma całkiem normalne ale doliczają dodatkowe opłaty np. za to że przedstawiciel przyjeżdża do Ciebie i odbiera rate. Oczywiście możesz płacić przelewem ale wtedy musisz założyć konto w odpowiednim banku i spełnić jeszcze kilka wymagań, więc większość osób z tego nie korzysta. Udzielanie pożyczek “na zakładkę” dla osób które mają problemy ze spłatą jest tam rzeczą normalną i wciąga ludzi i całe ich rodziny w spirale kredytowe. Mój znajomy kiedyś miał chłopaka 20 letniego których chciał pożyczyć właśnie jakieś 500 zł. po 10 minutach rozmowy złamał się i powiedział chłopakowi wprost żeby to przemyślał bo wiedział że chłopak będzie miał duuuże problemy żeby wyjść z tego zadłużenia.

PROVIDENT jest dla ekstremistów - nie masz noża na gardle - nie pchaj się tam.

Udaj się do rodziny lub nawet do kolegi albo do rodziców kolegi. Nie korzystaj z usług PARABANKÓW. Również przed tym przestrzegam.

Ja również zdecydowanie odradzam tą firmę - a co do pracy, też myślałem, że jak tylko poszukam to znajdę, a dopiero po 6 miesiącach się udało. Atakuj rodzinę/znajomych. Spróbuj też jakiś kredyt w banku w którym masz konto (jak jesteś stałym klientem i masz systematyczny obrót na koncie to powinieneś dostać - mi mBank dał) lub karta kredytowa (bez problemu dają studentom bez dochodów - dostałem od CITI :P).

EDIT

no cóż, nie zwróciłem uwagi na daty… ale niech zostanie jako przestroga/rada

Witam.

Odradzam Ci branie pozyczki w tej instytucji.

Pracuje u komornika i srednio raz w tygodniu rozmawiam z ludzmi ktorzy placza przez sluchawke wykorzystani przez Providenta.

Niestety splacic trzeba, ostatnio pewna osoba wziela 1 000zl a musiala splacic 1 600zl + wszystkie koszty sadu i komornika = 2200 i do tego odsetki.

Szczerze odradzam ten pseudo bank

Także odradzam, z opinii, które słyszałem :wink: Chociażby nie wiem jak by mnie przycisło, nigdy bym tam nie wziął.

Witam, moja historia z providentem potoczyła sie podobnie. A mianowice pożyczka została mi udzielona jako osobie nie pracującej na tamtą chwilę, co też pozostawia wiele do życzenia. Nie była to wysoka kwota bo 1600 zł. Pożyczkę przez dlugi czas spłacałam terminowo ( co tydzień pojawiał się przedstawiciel i inkasował “ratę” podpisując się w tzw. książeczce spłat gdzie widniała data, kwota oraz mój i podpis przedstawiciela). Po kilku tygodniach będąc w niewiedzy otrzymałam od firmy provident pismo w którym okazało się że moje zadłużenie wynosi dalej 1600 zł a dług nie zmiejszył się ani o 1 zł. W związku z tym skontaktowałam się z kierownikiem oddziału który oczywiście przyznał że moje zadłużenie wynosi tyle samo co na poczatku zadłużenia i że sprawa trafi do windykacji. Po dłuższym przemyśleniu skontowałam się z przełożona tego “kierownika”, po czym Pani z którą rozmawialam zaczęła mnie obrażać, krzyczeć a co najlepsze straszyć mnie że i tak odzyskaja “swoje” pieniądze i że niebawem ktoś się po nie pojawi. Nie bardzo wiem jak to rozumieć, ale jednego jestem pewna nie zapłace im więcej ani 1 zł !!

Providentowi życzę wszystkiego najgorszego! !!